Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 45 éves családapaként még...

45 éves családapaként még mindig nem értem, miért nem jó fej a rokonság?

Figyelt kérdés
Szinte mindent összehoztam az életben, a három fiamat már félig felneveltem, kertes ház megvéve-felújítva-kibővítve, két autó OK, gyerekprogramok-nyaralások rendszeresen, de amit nem tudok kezelni, azok a rokonok. Apósom mindig is próbált kifigurázni, a családi ünnepeken mások előtt méltóságomat sértő, képzelt jellemhibákra utalni, sógornőmék kényszeresen kivagyiskodnak, beszólogatnak, irányunkban elismerés semmi, csak önfényezés. Mit lehet ez ellen tenni? Megváltozni aligha fognak, mert már többször írtam nekik emailben, hogy ezt ne csinálják.

2022. okt. 25. 09:14
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem olyan egyszerű ez, hogy nem megyek közéjük, meg visszacsapok, mert rendszeresen segítenek, és a feleségem is és a gyerekek is szeretik őket, mert velük persze jófejek. Azt nyilván látják, hogy velem nem azok, de úgy vannak vele, hogy fogadjam el, hogy ők ilyen kivagyiskodó emberek és nem problémázzak ezzel kapcsolatban, mert hogy az én családom sem könnyű eset. Most megint jön egy karácsonyi ebéd és fogalmam sincs, hogy jól tenném-e, ha nem megyek el...de leoltani őket személyesen, főleg durván biztos nem fogom, pedig kb. 30 kilóval és 10cm-vel nagyobb vagyok, mint ők egyenként :) Gyáva nem vagyok, 10 évig élsportoltam, ez tutyimutyi béketűrés lehet a családom jelenlétében, az meg, hogy nem rendezem velük a család nélkül külön szemtől-szemben, pedig szerintem puszta önérzeteskedés....mindegy, majd megoldja az idő.
2022. dec. 13. 10:05
 42/52 anonim ***** válasza:
100%
"Úgy vannak vele, hogy fogadjam el" igen, tehát már most sem tisztelnek, leszarják, mit érzel, milyen neked. De mivel semmit nem csinálsz, rá is szolgáltál. "Megoldja az idő" hogyne, nulla az apai tekintélyed a fiaid szemében, semmibe fognak venni, sőt már most is semmibe vesznek, ahogy a feleséged is. De ezek szerint neked ez igy megfelel, mert kifogásokon kívül mást nem írtál még, hogy miért nem vetsz véget ennek. Szóval innentől ezt magadnak köszönheted.
2022. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
Na de azért a sok mindenért nem tisztelnek, amit összehoztam a családnak? Miért kell nekem leoltanom bunkókat, hogy tiszteletreméltó legyek? Értem én, hogy gyávának/hülyének tűnik a béketűrés, de nem az én hibám, hogy támadnak. Igazából nem is nekem kéne változnom, hanem a kedves apósnak és sógornőnek, akik persze lehet sosem fognak, illetve ők úgy tetszenek maguknak, amilyenek, ezen úgy sem fogok tudni változtatni, akkor sem, ha keménykedek, max. kussolnak és a hátam mögött aláznak majd...ráadásul az a jó példa a gyerekeim előtt, ha jól elküldöm őket a búsba? Vagy hogy állsz ki ilyenkor magadért? Felállsz, mint egy sértődött gróf, felhúzod az orrod és azt mondod kikéred magadnak, majd kimész? Bunkókkal nem lehet beszélni...
2022. dec. 13. 12:52
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen példát mondj kérlek, pontosan mit mondanak. Ha pl. azt mondják, hogy "Pisti, olyan gebe vagy, egyél már mert mindjárt összeesel!" akkor erre pl. tökéletes válasz, hogy "Köszönöm, ÉN vigyázok magamra, nem szeretnék 50 évesen szívbeteg lenni". Nem káromkodni kell vagy csapkodni, verbálisan is meg lehet semmisíteni az ilyen ostobákat.
2022. dec. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az utolsóval.


Másrészt, ha ez téged ennyire foglalkoztat, miért nem mész el egy szakemberhez?


Elejét lehet venni a hosszas gyötrődésnek, ha pl. elmennél egy pszichologushoz és elmondanád a szituációt és kikérnéd a véleményét. Én ezt tenném, hátha tud okosat mondani, végülis hosszú évekig ezt tanulja, egy szakembernek csak hinnél nem? Egy próbát megér.

2022. dec. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
92%

"mindegy, majd megoldja az idő."


Ez alatt mit értesz? Addig tűröd, míg a rokonság nem alulról szagolja az ibolyát? Az idő ezt nem oldja meg, várhatsz rá évtizedeket is.


"hogy nem rendezem velük a család nélkül külön szemtől-szemben, pedig szerintem puszta önérzeteskedés"


Lehet, de hogy e-mailben ejnye-bejnyézel, az meg szánalmasan nevetséges és egyértelműen azt sugallja, hogy nulla tekintélyed van és képtelen vagy kiállni magadért élőben.


"pedig kb. 30 kilóval és 10cm-vel nagyobb vagyok, mint ők egyenként :) Gyáva nem vagyok, 10 évig élsportoltam"


De, gyáva vagy. Tökmindegy, hogy nézel ki, meg mit sportoltál. Aki hagyja, hogy cseszegessék, ő meg szó nélkül ül, mint valami kuka óvodás és magában duzzog, az gyáva.


És ne haragudj, de minek írtad ki ezt a kérdést? Akárki akármit ír, te mindig csak a kifogásokat keresed, próbálod bizonygatni, hogy te erős vagy, meg ilyen-olyan-amolyan, de magadért nem állsz ki, senkinek sem szólsz vissza, hagyod, hogy a feleséged ostoba rokonsága a földbe döngöljön lelkileg. Nem kell kiabálni, meg fenyegetni vagy hasonlók, diplomatikusan, emberi hangon is el lehet küldeni őket melegebb éghajlatra. Legyen már tartásod! Azért csinálják, mert hagyod. Azért "ütnek" lelkileg, mert benned találak egy boxzsákot, aki nem szól vissza és hagyja. Ezt az idő NEM fogja megoldani. És igen, az opció, hogy nem találkozol velük. Én közölném a buggyant feleségeddel is, hogy ha már ő nem állítja le a horda rokonságát, akkor te nem vagy hajlandó találkozni velük, mert neked sokkal jobb dolgod is van, mint ott ülni, és hagyni, hogy megalázzanak. Ha meg találkozol velük, akkor nyugodt hangnemben, diplomatikusan küldd el őket a francba. Nem ejnye-bejnyézni kell meg mesélgetni, hogy "tudja Imre bácsi ez nekem rosszul esik ám", hanem igenis megmondani nekik, hogy le lehet szállni rólad, bunkózzanak egymással, de te ezt nem tűröd tovább, ha nem képesek emberi módon, kulturáltan viselkedni, akkor ez volt az utolsó, hogy te betetted oda a lábad. Ha nem viselkednek, nem mész többet. Kész.

Ha ezt így folytatod, akkor a gyerekeid sem fognak téged tisztelni, semennyire sem, mert azt látják, hogy "apával bármit meg lehet tenni, úgyis hagyja és nem szól semmit".


"de úgy vannak vele, hogy fogadjam el, hogy ők ilyen kivagyiskodó emberek és nem problémázzak ezzel kapcsolatban"


Én meg közölném a feleségeddel, hogy marha könnyen beszél, hogy nem őt bxogatják non-stop. Azért nagyon rendes ám, hogy mondja, hogy nyeld le és türd. Fix, hogy nem ez lenne a véleménye, ha rajta csattanna az ostor állandóan és nem rajtad, ebben biztos lehetsz. Csak neki is kényelmes, hogy inkább csesztessenek téged, addig őt békén hagyják. Ez a szeretet? Nem, ez nem szeretet és nem is megbecsülés. A feleséged a kényelme érdekében kb lelki pajzsnak használ. Nagyon rendes tőle, de tényleg....Szerintem ezen gondolkodj el, mert ez tényleg nem normális, hogy a feleséged sem áll ki melletted, még ilyen kisebb dolgokban sem.

2022. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
69%

Tóled is megkérdezem, ez itt nem a tesód? Itt sem lesz meg a száz válasz. :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..

Vicc az egész.

2022. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
Ez nem gyávaság szerintem, hanem tudatosság. Tudom, hogy ha falhoz állítom őket, főleg, ha a nagycsalád előtt, akkor megutálnak és az nekem nem jó, meg a feleségemnek/gyerekeknek sem, mert tönkremegy a kapcsolat velük. Nyilván az ő magatartásuktól is tönkremehetett volna már, sajnos ők egy kicsit együgyűek szerintem, hogy ebbe belegondoljanak, de ez nekem nem ok arra, hogy mindent felrúgjak. A szűk családomban nem akarok problémát ebből. Csak azt nem tudom, hogy hogyan oldjam azt meg, hogy elmenjek a családi összejövetelekre úgy, hogy ne bántódjak meg folyton. Még ideálisabb persze az lenne, ha egy cseppet tudnának változni, de jogos, nem fognak, mert a beszólásoktól érzik erősnek magukat.
2022. dec. 16. 10:52
 49/52 anonim ***** válasza:
91%
De kérdező. Beszólnak, piszkálnak, sértegetnek. Tehát már megutáltak es semmibe vesznek. Ezt nem csinálja senki olyasvalakivel, akit szeret. Szóval veszitenivalód neked semmi. De hát te tényleg semmi mást nem csinálsz, csak magyarázod, hogy miért nem teszel semmit. Mindenki egy bárgyú idiótának néz abban a családban, kérdező, a saját feleséged és a gyerekeid is, akivel bármit meg lehet tenni. Teljes joggal, hiszen ez az igazság. Ezt nem fogod fel, ebben kéne neked a tudatosság.
2022. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval.


Hozzá teszem, ha az én férjem ilyen fosul érezné magát az apám miatt, akkor lehet pofán is verném az apámat. Ha ő nevelt fel, ha a jó isten akkor is. Ez nem jogosítja fel ilyen viselkedésre. A feleseged sem szeret tulzottan ha ezt hagyja, ne haragudn. Hiaba szereti az apjat meg jó kapcsolat így meg úgy. A ferjemet nem hagynam bantani. Az meg a masik, hogy mar miert kellene az unokak miatt tartani a kapcsolatot? Isten orizz egy ilyen nagyszulo. Jobb a gyereknek is hogy nem latja.


Egyebkent ott hibadzik a gondolatmeneted, hogy szerinted csak veled egy g.ci, de amugy milyen jo apa, ferj, nagypapa..de ez nem igaz...Ha egy szar alak, akkor egy szar alak...mindenhogy...

2022. dec. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!