Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 45 éves családapaként még...

45 éves családapaként még mindig nem értem, miért nem jó fej a rokonság?

Figyelt kérdés
Szinte mindent összehoztam az életben, a három fiamat már félig felneveltem, kertes ház megvéve-felújítva-kibővítve, két autó OK, gyerekprogramok-nyaralások rendszeresen, de amit nem tudok kezelni, azok a rokonok. Apósom mindig is próbált kifigurázni, a családi ünnepeken mások előtt méltóságomat sértő, képzelt jellemhibákra utalni, sógornőmék kényszeresen kivagyiskodnak, beszólogatnak, irányunkban elismerés semmi, csak önfényezés. Mit lehet ez ellen tenni? Megváltozni aligha fognak, mert már többször írtam nekik emailben, hogy ezt ne csinálják.

2022. okt. 25. 09:14
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én konkrét választ kérnék tőled!


Többen is írtuk, hogy (legalább egy ideig) ne menjél a "kötelező" családi ünnepekre, ill. menj el otthonról, ha ők jönnek. Ezt ők biztosan észre fogják venni, és még ha a feleséged füllent valamit, a harmadik-negyedik ilyen alkalomnál rá fognak jönni, hogy őket kerülöd. Ha föltennék maguknak a kérdést, hogy "miért?", már előbbre lennél.


Hajlandó lennél-e ezt megtenni?


Mondjuk idén karácsonykor pont a saját szüleidnél vagy más rokonaidnál lennél, amikor a feleséged elmenne hozzájuk, vagy elhívná hozzátok őket.

2022. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
89%

"Feleségemre nem neheztelek, szereti a szüleit és nem akar velük feszültséget és állítólag már többször beszélt velük erről, csak nem a családi ünnepeken."


Csak egy idő után a társunk lesz a legfontosabb az életünkben, miután leváltunk a szüleinkről. Persze, aki örökké gyerekszerepben ragad, annál nem. És ez a fene nagy beszélgetés mennyit ért? Semmit.



"Nehéz ügy, mert értelmes és időnként segítőkész emberek egyébként és akármilyen nehéz esetek is,"


Jaj, az más. Néha jó fejek, de azért többnyire sz rba se néznek. Így minden el van nézve. Végül is Hitler is szerette a kutyákat, akkor már nem is kell neheztelni rá a viselt dolgai miatt.


"veszekedni nem akarunk velük."


Miért nem?


"Ők ilyen emberek, én meg szeretnék megmaradni béketűrő embernek. Remélem sikerül is életem végéig :)"


Ja, ilyen emberek, el kell őket viselni. Pont mint a megélhetési bűnözés fogalma. Ezzel együtt kell élni, nincs mit tenni. A nagy lófaxt kell elfogadni és együtt élni vele. Egyébként ne aggódj, jó úton haladsz, mert ha 45 éven keresztül ilyen megalkuvó, lúzer majom voltál, akkor az is maradsz, mert legfeljebb 20-30 éved van még hátra.


"A hirtelen reakciókban nem hiszek, a bosszúban nem hiszek, az erőszakban meg pláne."


Mi abban a bosszú, egy egy pofátlan alázás után kiállsz magadért?


"Értelmes emberek között működnie kell a személyes megbeszéléseknek, illetve értelmesen megírt emaileknek."


Értelmes emberek között működik is, de az olyan köcsögök között, akik abban lelik örömüket, hogy más ember méltóságába taposnak - ami mellesleg bűncselekmény - szerinted mennyire működik? Eddig mennyire működött? SEMENNYIRE, fogd már fel bmeg!!!!


"Igazából csak a fiaim miatt idegesít, hogy ne essen a szemükben a respektem, mivel vannak már annyi idősek, hogy értik, ha valaki nem jószándékkal kötekedik."


Megsúgom neked, hogy semmi tiszteled nincs bennük irántad. A gyerekek ugyanis nem hülyék és már nagyon kicsi korukban megértik a dolgokat. Tudják, hogy egy darab sz r vagy, akit senki sem tisztel, csak kihasznál, megaláz és eldob. Szép is példakép vagy, mondhatom. Remélhetőleg nem olyanok lesznek mint te.

2022. okt. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

1. irigyek

2. nem kell családi összejövetelekre menni, ha ilyenek

3. én ötévig nem bírtam volna ilyen "családban"

4. a feleséged anya létére egy tutyimutyi nő

2022. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akárhogy csűröd-csavarod meg rakod tele mosolygós szmájlival, a tényszerű helyzet mégiscsak az, hogy gyáva vagy kiállni magadért, és gyáva vagy szembenézni azzal, hogy a feleségedet nem érdekli, hogyan érzed magad. A reformátusokra meg ne fogd ezt rá, nem az a tanításuk, hogy tűrjél el minden bántást bazsalyogva, mint egy idióta. Miből is nőtt ki a reformáció? Csak nem az ellenállásból, abból, hogy nem tűrtek tovább? Ha csupa ilyen ember vett volna részt benne, mint te, ma nem lenne református felekezet, az tuti. Semmi olyasmit nem mondanak, hogy neked kéne mások viselkedésén javitani, pont az a lényeg, hogy magadat fejleszd, önmagadért állj ki a világban. A fiaid pedig se téged nem fognak becsülni, se magukért nem fognak tudni kiállni, mert azt a példát mutatod nekik, hogy ha bántás ér, akkor egyszerűen nem csinálsz semmit. Az anyjuk amúgy szintén mutat nekik példát: hogy a saját kényelmünk fontosabb, mint a házastársunk lelki jólléte, és a kényelmünk érdekében akár hazudhatjuk is neki azt, hogy de hiszen mi már beszéltünk a szüleinkkel erről, igaz, valahogy sose úgy, hogy te is halld, és valahogy soha semmi foganatja nem volt...
2022. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarsz lesüllyedni a szintjükre? Elárulom, hogy mindenki a saját harcmodorából ért. Csakis az az eszköz hatásos ellene, amilyet ő is használ, mert ő abból ért.
2022. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tömören megfogalmazva:


1. Gyáva vagy kiállni magadért, akármennyire csűröd-csavarod, csak ülsz ott mint egy fa szent és lenyelsz mindent.


2. A feleséged lexarja, hogy téged bántanak, ő 100 wattos vigyorral megy a következő családi eseményre is. Bocs, de ez minden, csak nem megbecsülés és szeretet.


3. A vallásos nevelésnek ehhez nulla köze van. Kétlem, hogy úgy neveltek, hogy "kisfiam, kötelező mindent tűrnöd, lenyelned és másoknak a szentfazék boxzsákja lenni".


4. Felnőtt férfi vagy, önálló akarattal, szabad döntési joggal. Ne jópofiskodj, hanem mondd meg a pereputtynak, hogy nem kötelességed tűrni a megaláztatást, és neked ennél jobb dolgod is van. NE menj már önkéntesen pofonért repetázni! Az ég világon senki nem kötelez arra, hogy ezzel a tré társasággal tartsd a kapcsolatot.


5. A feleségednek is igazán megmondhatnád, hogy neki sem kéne csak úgy "kukán léteznie" ott melletted, miközben a debil rokonsága téged csexeget, hanem ha szeret, akkor álljon már ki melletted.


6. E-mailben ilyen dolgot "rendezni" eléggé nevetséges. Ez is inkább a gyávaság jele, hogy nem mered élőben felhozni, inkább begépeled. Nem csoda, ha nem vesznek komolyan.



Szedd össze magad és állj ki magadért, akármennyire nehéz is ez. Ha nem teszed, a gyerekeid sem fognak téged tisztelni, kicsit sem. Én már rég nem találkoznék az efféle bunkerekkel, akik csak a másikra tudnak köpködni.

2022. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

#36

Hiába írtuk len neki százszor, a kövi találkán ugyanúgy ott fog vigyorogni, mint valami retardált, miközben beletaposnak a méltóságába. Nyilván azt is fel bírja fogni, hogy ki kéne állnia magáért, csak nem fog.

Ilyenkor szokott az lenni, hogy gyűlik, gyűlik a feszkó, aztán egyszer csak felrobban és késsel esik neki a pereputtynak, vagy hülyére veri az asszonyt és a gyerekeket, mert ez bizony előbb-utóbb a felszínre fog törni.

2022. nov. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaza van az elozo kommenteknek. Az ertelmes ember mindenre talal indokot, okot, mindent racionalizal, azt is ami nem ugy van.

1. Nem az etika, vallas stb. moge kene bujdosni...egyszeruen csak gyava vagy. Ez az igazsag.

2. A feleseged egy szar. Az en ferjemre nem mer apam szot emelni, mert tudja hogy az tiltott zona, pedig apamat is imadom.

3. Nem hiszel az eroszakban? Megis miert tartunk ott ahol? Bizonyos helyzetekben csak az eroszak hasznal, legalabbis a hatarozott fellepes,foleg ferfiak kozott, ahol nyilvanvaloan baleknek neznek, mert az is vagy. A rozsaszin szemuveget vedd le.

En is vallasos vagyok, de balfasz nem.

2022. dec. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg, ha mar olyan nagy vallasos vagy, Jezus sem turt el mindent, nem felt kimutatni a duhet, es nem tanitott olyat, hogy hagyd magad hulyere venni.
2022. dec. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
V Á L A S Z ? Anyuci szoknyája mögé bújtunk megint?
2022. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!