Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » 45 éves családapaként még...

45 éves családapaként még mindig nem értem, miért nem jó fej a rokonság?

Figyelt kérdés
Szinte mindent összehoztam az életben, a három fiamat már félig felneveltem, kertes ház megvéve-felújítva-kibővítve, két autó OK, gyerekprogramok-nyaralások rendszeresen, de amit nem tudok kezelni, azok a rokonok. Apósom mindig is próbált kifigurázni, a családi ünnepeken mások előtt méltóságomat sértő, képzelt jellemhibákra utalni, sógornőmék kényszeresen kivagyiskodnak, beszólogatnak, irányunkban elismerés semmi, csak önfényezés. Mit lehet ez ellen tenni? Megváltozni aligha fognak, mert már többször írtam nekik emailben, hogy ezt ne csinálják.

2022. okt. 25. 09:14
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
87%

"Mondjátok, hogy jellem, meg hogy ne menjek közéjük, de ez nem ilyen egyszerű szerintem."

. Szerintem meg igen.


"Persze lemenni a szintjükre és helyretenni őket személyesen is biztos hatásos lenne, de szerintem csak rosszabb lenne később a viszony. Meg most attól vagyok jellem, hogy keménykedek?"

. Nem. Attól, hogy asszertív vagy. Azt mondod, családapa vagy, félig felnevelted a három fiadat, de milyen példát mutatsz, ha azt látják, veled így lehet beszélni?


"Nem az az etikus, ha nem visszavágok, hanem próbálom őket jobb viselkedésre bírni?"

. Ez nem a Te dolgod. A Te dolgod elérni, hogy ne okozzon benned feszültséget ez az egész, nem az, hogy másokat megváltoztass, mert akkor kudarcra van ítélve az egész. Hogy ehhez azt választod, hogy nem mész el, vagy hogy a szemükbe mondva, hangot adsz magabiztosan annak, hogy egy rokoni látogatás nem arra való, hogy a másikat bántsák, az rajtad múlik. De sok más megoldás is lenne.

2022. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
92%
21 jól mondja. Nem a te dolgod őket nevelni. A te dolgod a saját határaid védelme, a viselkedésükért ők tartoznak felelősséggel.
2022. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
87%

De, pont hogy ennyire egyszerű.

45 évesen sem késő az agyadban létrejött rossz kötődési mintákat, neveltetést újrahuzalozni. Önismeret a megoldás mindenre.

2022. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
93%
Èn biztos megmondanám az asszonynak a helyedben, hogy amíg nem vesznek vissza, addig nem vagyok hajlandó részt venni a közös programokon. Nem mennék el hozzájuk, ha pedig átjönnek, akkor elmennék hazulról.
2022. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%
Meg kells zakitani a kapcsoaltot.
2022. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
66%

"Apósom mindig is próbált kifigurázni, a családi ünnepeken mások előtt méltóságomat"


Az első alkalommal akkora pofont lezúgattam volna neki, hogy rohammentővel viszik kórházba.


"A visszavágásban nem vagyok valami jó, elég erős keresztény neveltetésben részesültem"


Hogy zajlott ez a nevelés? Kisfiam legyél mindenkinek a lábtörlője? A kereszténység nem egyenlő a balfaxsággal.



"nagyapám pap volt)"


Nem valószínű, tekintve, hogy a cölibátust még nem törölték el.



"ha próbáltam valakit szóban helyretenni, mindig hülyén jöttem ki belőle"

Épp ezért viccesen sem tudok lekezelni komoly helyzeteket."


Szóval inkább csendben tűrsz és szopsz. Nem vicceskedni kell, hanem határozottnak lenni.


"Emailben írom le a problémáimat, azzal nem állítok falhoz, persze attól meg lehet, hogy balféknek néznek, mindenestre bocsánatot senki sem kért."


Most komolyan? E-mailben nyafogsz és nem érted miért nem kérnek bocsánatot? Azért mert így még nagyobb csicska lúzerként viselkedsz bmeg. A tárgyba mit írtál:irgumburgum?



"Úgy helyretenni egyébként, hogy ne legyen országos sértődés, nehéz szerintem,"


MEgaláznak, kigúnyolnak és akkor még ők sértődnek meg? Te ennyire nyomorult vagy?


"azért a kapcsolatot szeretnénk megtartani,"


Miért? Élvezed, hogy beléd rúgnak? Mazochista vagy?


"a feleségem jó viszonyban van velük,"


És a feleséged is szótlanul nézi, hogy az emberi méltóságodba taposnak?



"meg elég szigorúak anyósom-apósom is, szerintem tart is tőlük gyerekkora óta."


Ha te 45 éves vagy, akkor az asszony is ez a korosztály lehet. Nem lenne már itt az ideje, hogy leszakadjon anyuciról és apuciról? Mármint érzelmileg.



"Mondjátok, hogy jellem, meg hogy ne menjek közéjük, de ez nem ilyen egyszerű szerintem."


De ez ilyen egyszerű, csak te szándékosan kicseszel magaddal.


"Persze lemenni a szintjükre és helyretenni őket személyesen is biztos hatásos lenne, de szerintem csak rosszabb lenne később a viszony."


Hogy lenne már rosszabb? Talán már verni is fognak? Vagy éppenhogy jobb lenne, mert azt látnák, hogy veled nem lehet baxakodni, mert meg tudod védeni magad. Ha nem tiszteled önmagad, akkor mások sem fognak. Ne tőlük várd már el azt, amit önmagadnak kéne megadnod.


"Meg most attól vagyok jellem, hogy keménykedek?"


Attól.


"Nem az az etikus, ha nem visszavágok, hanem próbálom őket jobb viselkedésre bírni?"


NEM. Egyrészt nem a te dolgod felnőtt embereket megnevelned, mert nem vagy az apjuk. Másrészt kialakult személyiségül van, nem fognak megváltozni. Harmadrészt, hogyan akarod jobb belátásra bírni őket? Úgy, hogy e-mailben siránkozol?


"Elkerülni nem tudom a családi ünnepeket,"


Szabad felnőtt ember vagy, önálló akarattal. Egyéb kérdés?



"mert a feleségem mindig szívesen megy / fogadja őket a gyerekekkel, mert őket nem bántják."


Szerintem nem vagytok összenőve. Nem kell menned, a kölyköket meg pláne nem szabad odaengednek, mivel ezzel borzalmas példát mutatsz nekik. Azt akarod, hogy olyan szerencsétlenek legyenek, mint te, aki mindenki beletörölheti a s ggét? Ráadásul ha ekkora tahók, akkor nem láthatják őket. Majd ha megtanulnak viselkedni.


"Sógorom flegma, ő is mindig ott van, most én hiányozzak?"


Az após mellett őt is orrba baxtam volna már rég.



"Akkor azt fogják gondolni, hogy antiszociális vagyok."


Ki nem sz rja le, hogy mit mondanak? Viselkedj már végre egészséges lelkületű, érett felnőtt emberként, ne pedig egy sz ros, csicska kapcarongyként.


Egyébként ezek szépen gyűlnek, gyűlnek és valami brutális formában a felszínre fognak törni. Lehet, hogy gyomorfekélyed lesz, vagy elvisz egy szívroham 50 évesen.

Rosszabb esetben alkesz leszel, vagy ha elszakad a cérna, akkor lebaltázod az egész családot.

Kell ez neked?

2022. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem, miért kötelező jópofizni az olyanokkal, akik nem néznek semmibe vagy nem vagytok egy hullámhosszon. Ès itt most nem csak a kérdezőre gondolok, ha azokra is, akiknél ez kötelező rituálé. Főleg karácsony előtt van teli olyan kérdésekkel ez az oldal, hogy jaj mit csinálják mennem kell anyósékhoz ès ott lesz ez meg az a rokon. Akkor ne menj és kész. Miért kell ez időt olyanokra pazarolni, akik nem érdemlik meg? ,,Jaj mert családi béke” Csak a bèke nem itt kezdődik, ha a másik akar az meg elmegy egyedül. Nem él senki szimbiózisban a másikkal. Azt meg, hogy mit fognak gondolni, hogy miért nincs ott az illető az meg megint az ő baja.
2022. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
66%
Júj valaki nagyon nem bírja elviselni a rideg tényeket, ezért csak lepontozgatni tud. Felőlem legyél ekkora balfax, ha neked ez jó. Bár szerintem a kérdés kamu, nem hiszem, hogy valaki ekkora nyomorult legyen.
2022. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%
Félsz lépni tudom, egy felnőtt embert a legnehezebb megváltoztatni de MUSZÁJ valamit tenned, hogy megmutasd eddig és ne tovább. Ne hívjátok őket karácsonykor. Ha meg ők hívnak ne menj.
2022. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm a válaszokat! Református pap :) tehát lelkész, csak a papot szerintem többen értik. Pár válaszon azért érzek jelenlévő felgyülemlett feszültséget, amit itt jól ki lehet írni magunkból, de minden válaszban volt igazság és segítő szándék és ezt tök jó volt olvasni. Feleségemre nem neheztelek, szereti a szüleit és nem akar velük feszültséget és állítólag már többször beszélt velük erről, csak nem a családi ünnepeken. Nehéz ügy, mert értelmes és időnként segítőkész emberek egyébként és akármilyen nehéz esetek is, veszekedni nem akarunk velük. Ők ilyen emberek, én meg szeretnék megmaradni béketűrő embernek. Remélem sikerül is életem végéig :) A hirtelen reakciókban nem hiszek, a bosszúban nem hiszek, az erőszakban meg pláne. Értelmes emberek között működnie kell a személyes megbeszéléseknek, illetve értelmesen megírt emaileknek. Persze ha nem változik, akkor lehet megoldás az elkerülés, de amíg tudom, próbálom a dolgokat alakítani. Igazából csak a fiaim miatt idegesít, hogy ne essen a szemükben a respektem, mivel vannak már annyi idősek, hogy értik, ha valaki nem jószándékkal kötekedik.
2022. okt. 25. 20:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!