Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak én szerintem életképtelen...

Csak én szerintem életképtelen a sógornőm?

Figyelt kérdés

A mennyasszonyom bátyjának a feleségéről van szó.

A múltkor felhívott minket, hogy nem-e tudnák szombaton bevinni Budapestre a Lurdy házba, mert lesz ott valami program és a férjének közbe jött valami munkahelyi dolog. Hát mondtam neki, hogy már van programunk arra a napra, de mondtam, hogy menjen tömegközlekedéssel még lehet előbb is oda érne, mint kocsival.

Hàt ő nem tudja, hogy kell oda jutni, meg különben sem ismeri Pestet. Felajánlottam, ha kell elnavigálom telefonon, hogy mikor, hol kell átszállnia, mondom nem olyan bonyolult a Nyugatiból oda eljutni. Akkor jött azzal, hogy én könnyen beszélek mert, Pesten dolgozom. De én sem úgy születtem, hogy Budapest térképe a fejemben volt. 14 éves voltam mikor eljöttem tanulni ès még, akkor az okostelefon se volt nagyon elterjedt, nem egyszer kértem útbaigazítást járókelőktől.

De nem ő így nem megy akkor sem.

A párom szerint azóta megvan ránk sértődve.



2022. nov. 6. 04:49
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
43%

Neked nincs jobb dolgod, mint mások életével foglalkozni? Csak úgy mellékesen.


Ja, van vonat, a Nyugatiban. 4 évet éltem Bp-n, de már nem tudnám, hogy jutok el pl a Kopaszi-gátra.


Aki évi 2x teszi be a lábát, annak fingja nincsen.


A vonat gyorsabbról meg annyit, hogy a félórás szakaszon álldogálunk néha + 40 percet :D

2022. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
73%

Bla-bla-bla. A sógornő nem életképtelen, egyszerűen azt hiszi, mindenki ugrik neki.


Semmi baj, el kell engedni, és nem 4 oldalon keresztül rinyálni a semmin.

2022. nov. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
59%
Tehát önálló életet él a férjével, gyereket nevel 16 éve. NEM ÉLETKÉPTELEN. Fogalmad nincs róla, mit jelent ez a kifejezés.
2022. nov. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Èn meg a dugóban àllok 40 percet😂 Vonaton legalább előveszek egy könyvet ès olvasok amíg áll a vonat.
2022. nov. 6. 07:47
 25/49 anonim ***** válasza:
69%

Kb 10 perc alatt ossze lehet allitani egy utvonalat es ha nem akarja elfelejteni felirja hogy mi mikor honnan indul.

Életképtelen.

2022. nov. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
69%
Nekem szemely szerint (az eletkorom miatt) meg mindig nem nagyon megy a Google maps, volt mar ugy, hogy nem vettem eszre rajta egy vasuti sint, es aztan maszhattam at a toltesen, mert nem volt a kozelben atjaro.:) De ezzel egyutt is leegne a kepemrol a bor, ha valakit arra kernek, hogy amiatt tobb orara szakitsa meg a nepi programjat, mert en nem boldogulok a terkeppel. Eloszor is, taxi is van a vilagon, a palyaudvar kozeleben plane konnyebb talalni, mint vaktaban (amugy hivni is lehet). De ha mondjuk vegkepp nem engedhetne meg maganak a taxit, akkor is megkerhet teged, hogy eloszoval magyarazd el, hogy mikor es hol kell atszallni, balra fordulni, stb. Fel is veheti a telefonos rogzitovel es visszahallgathatja, aztan ha valahol elakad, akkor esetleg ujra felhiv teged vagy megkerdez egy jarokelot. Ez sokkal kisebb veszodseg lenne neked, mint ot furikazni. Szoval, a problema nem annyira a technikai eletkeptelensegevel van, mert arra lenne mentseg, hanem azzal, hogy (a) nem probal mukodokepes alternativakat keresni, hanem koti magat az egyeduli kivalasztott megoldashoz, es (b) azzal, hogy abszolute nincs tekintettel a masik felre, arra, hogy ugy erje el a celjat, hogy a masik felnek se okozzon kenyelmetlenseget. En rengetegszer szorultam ra, hogy egyik-masik baratomtol kerjek segitseget, ha olyan problema volt a szamitogepemmel, amire internetes keresessel nem talaltam valaszt, de mindig turelmesen megvartam, mikor lesz idejuk vele foglalkozni, bocsanatot kertem a zavarasert, megkoszontem a segitseget, es en is barmikor segitettem nekik mas dolgokban, amihez tortenetesen en ertettem jobban. Szoval, a sogornod nem annyira eletkeptelen, mint inkabb erzeketlen es eloskodo.
2022. nov. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

26:

Ezt mondtam neki én is, hogy ha valamiről leszállt nyugodtan hívjon fel ès elmagyarázom merre menjen ès mire szálljon fel.

2022. nov. 6. 07:53
 28/49 anonim ***** válasza:
93%
#27: Igen, ez igy teljesen korrekt volt a reszedrol. Igazan elfogadhatta volna mint kompromisszumos megoldast, mert lathatta volna belole, hogy valoban akarsz segiteni neki. Mas dolgokban is jellemzo ra, hogy kompromisszum nelkul erolteti, amit akar?
2022. nov. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

28:

Nem egyszer volt olyan, hogy segítséget kért, de mi nem úgy vagy nem akkor tudtunk segíteni, ahogy ő azt elképzelte és ugyanígy ment a szájhúzás.

Vagy volt olyan is, hogy elmentünk nyaralni, a legtöbb ember fürdőzni akart, ő meg sétàlni a városban, mondtuk neki, hogy este majd kimegyünk úgy hangulatosabb is, na ő erre látvànyosan megsértődött.

2022. nov. 6. 08:04
 30/49 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen hülye ez a nő
2022. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!