Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak én szerintem életképtelen...

Csak én szerintem életképtelen a sógornőm?

Figyelt kérdés

A mennyasszonyom bátyjának a feleségéről van szó.

A múltkor felhívott minket, hogy nem-e tudnák szombaton bevinni Budapestre a Lurdy házba, mert lesz ott valami program és a férjének közbe jött valami munkahelyi dolog. Hát mondtam neki, hogy már van programunk arra a napra, de mondtam, hogy menjen tömegközlekedéssel még lehet előbb is oda érne, mint kocsival.

Hàt ő nem tudja, hogy kell oda jutni, meg különben sem ismeri Pestet. Felajánlottam, ha kell elnavigálom telefonon, hogy mikor, hol kell átszállnia, mondom nem olyan bonyolult a Nyugatiból oda eljutni. Akkor jött azzal, hogy én könnyen beszélek mert, Pesten dolgozom. De én sem úgy születtem, hogy Budapest térképe a fejemben volt. 14 éves voltam mikor eljöttem tanulni ès még, akkor az okostelefon se volt nagyon elterjedt, nem egyszer kértem útbaigazítást járókelőktől.

De nem ő így nem megy akkor sem.

A párom szerint azóta megvan ránk sértődve.



2022. nov. 6. 04:49
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
92%
#29: Hat akkor itt van az eb elhantolva. Ha lett volna lehetosege ra, hogy teljesuljon a kivansaga (igaz, mas idopontban), o viszont szemrebbenes nelkul meggatolta volna a tobbseget abban, hogy jol erezze magat, es meg o volt megsertodve, akkor, hm, ize, szoval talan esetleg egy icipicit onzo.
2022. nov. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
56%

#2

Mit nem értesz? A többségnek a TELEFONJA okos.

2022. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a viselkedést nem életképtelenségnek hívják, hanem kényelmesnek és akaratosnak. A sógornőd nagyon is élelmes, hiszen 3 férfit is tud ugráltatni, hogy a WC-re is kocsival vigyék. Neked természetesen nem kell beállni negyediknek, ha meg van sértődve, az az ő baja. Itt Te ott hibáztál, hogy azt hitted, az az alapprobléma, hogy a sógornőd nem tud tájékozódni, de nem az. A Te sógornd nem akar tömegközlekedésre ülni, mert az már kiesik a komfort zónáján. Kb. ez olyan, mint amikor egy főzni-mosogatni elvből nem akaró férfinak jószándékból el akarod magyarázni, hogyan kell elkészíteni egy paprikáskrumplit és hogy működik a mosogatószivacs.


Kicsit hasonló, de pl én is mindig kivárom, amíg az autómon valamelyik férfi családtag lecseréli a nyári-téli gumikat, pedig biztos meg tudnám tanulni hogyan kell, de nem vagyok hajlandó rá, viszont nem mindenkitől várom el, hogy segítsen és nem is sértődöm meg, ha épp nem érnek rá, amikor kérem. Kivárom a soromat. Ettől még nem vagyok életképten, csak nekem így jó, így kényelmes. A sógornőd időre ment volna valahová, és mivel az ő fejében olyan megoldás nem létezik, hogy ő felül bármilyen tömegközlekedésre, így a saját szemszögéből nézve jogos a megsértődése, de akkor sem kell nektek ebbe belefolyni. Nem mindenkitől várhatja el, hogy a kényelmét szolgálják.

2022. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
28%
#33: A harom ferfit ugraltato sogorno a #8-as hozzaszolo sogornoje, nem a kerdezoe.:) Ugy latszik, ezeket a sogornoket tenyesztik valahol.
2022. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
86%
09.09 az én sógornőm se tudta, hogy létezik a településes vasútállomás, meg azt sem, hogyan kell felszállni egy vonatra, buszra, amíg el nem váltak, de utána elég gyorsan megtnulta. :).
2022. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
89%
Menjen taxival, ha ennyire fosik.
2022. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 Darius- ***** válasza:
85%

Nem a jarokeloktol kell utbaigazitast kérni, mert nem adnak.

Amugy életképtelen, egy taxis példaul siman oda viszi az adott helyhez.

2022. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 Darius- ***** válasza:
87%
9- Nem ez az adott szituacio. A kérdésre nézve kell eldonteni, abban az esetben milyen az illeto. Vezethet haztartast analfabéta is.
2022. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

37:

Én a mai napig szoktam szoktam útbaigazítást kèrni, ha egy számomra ismeretlen helyen járok. Például, hol van itt a legközelebbi dohánybolt vagy élelmiszerbolt. És még soha nem küldött el ezért senki a francba.

Az okostelefonok megjelenése előtt ez egy teljesen természetes dolog volt.

2022. nov. 6. 11:30
 40/49 anonim ***** válasza:
84%
A leírásod alapján a sógornőd egyáltalán nem életképtelen. Önző, beképzelt, követelőző, aki el sem tudja képzelni, hogy ne ugráltasson másokat - az igen. De életképtelen? Ahogy írod, 3 férfi is ugrál neki, és gondolom, még mások is a családból. Az ilyet nem életképtelenségnek hívják, hanem kihasználásnak.
2022. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!