Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósék kulcsot kérnek a...

Anyósék kulcsot kérnek a kapunkhoz, házunkhoz?

Figyelt kérdés

Férjemmel (36) és a kislányommal (2) nem rég visszaköltöztünk férjem szülővárosába. Eddig az ország másik felében éltünk, én innen származom (férjem anno munka miatt került ide).

De a férjem vágyott vissza az ország nyugati részére, és miután megismertem ezt a környéket, én is úgy éreztem, szívesen élnék itt. Így mikor kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket fél éve, itt vettünk hazat, ide költöztünk a szülővárosába.

Szeretek itt lakni, nincs bajom a párom családjával sem, akik itt laknak egy közeli kis településen 20 percnyire. De anyósom és sógorom legutóbbi kérése azért megdöbbentett: Elejtették a férjemnek, hogy adhatnánk kulcsot a kapuhoz meg a házhoz, hogy nyugodtan átjöhessenek. A férjemnek is van kulcsa a családi házhoz, ahol ők ketten laknak, ő is mehet, amikor csak akar, akkor ez így lenne fair. Szerintük.

Mondtam a férjemnek, hogy esze ágában ne legyen kulcsot adni a mi, saját pénzen vett házunkhoz, és hogy nem szeretném, ha a rokonai csak úgy betoppannának meg állandóan itt lennének. Tényleg nincs velük bajom, de ezt totál egészségtelen hozzáállásnak tartom.

A férjem, ha rajta múlna, adna kulcsot, nem lát ebben semmi rosszat. Én semmi esetre sem akarok.

Kinek van igaza?


2022. dec. 12. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
97%

Haha, először csak a kulcs kell nekik, aztán majd arra érsz haza, hogy anyósék átrendezték a házat és turkáltak a személyes holmijaidban...


Engedd be a tótot és kiver a házból!

2022. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
97%
De minek kell nekik kulcs az unokázáshoz? Nyilván otthon vagytok ti is, ha a gyerekek, és ki tudjátok nyitni nekik az ajtót.
2022. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem, unokázáshoz minek kulcs? Nincs kapucsengő? Ha meg nem vagytok otthon, minek menne be? Amikor elmentek nyaralni, odaadjátok neki a kulcsot, arra a célra, amit fentebb írtak többen, amikor hazaértek, akkor meg visszakéritek. Az a normális. A te véleményed egyértelmű (és szerintem korrekt), ha ezek után a férjed nem tud egyetérteni veled, az baj. Ha meg az anyósék ebből képesek köztetek vitát generálni, az nagyon nagy baj.
2022. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
94%

Most csak azért kérik, mert "így lenne fair"?

Azért az, hogy Ti ott laktok, nagyon nem ugyanaz, minthogy a férjed visszajár a házba, ahol felnőtt.

Nekem nagyon szokatlan, hogy eddig megvolt a családja közvetlen közelsége nélkül, most meg hirtelen minden olyan, mint régen.

2022. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
96%
Biztos hogy nem adnék kulcsot, akkor sem ha megsértődnek emiatt.
2022. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
96%

A 11-es megelőzött!


Hány ilyen történetet olvastunk már itt a GYK-n......!


Bejelentés nélkül sehová nem megyünk, ez alap. Akkor se, ha van kulcsunk. A legszűkebb családon belül SEM!


NE adj!

2022. dec. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
96%

Gondolj csak bele.... Gyereket leteszitek délutáni alvásra, nyugodtan nekiálltok "reszelni" a konyhaasztalon és egyszercsak hopp ott állnak anyósék az ajtóban... :-D :-D


Na neee.... :)

2022. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell ahhoz "reszelni", éppen elég, ha nekiáll konyhát nagytakarítani, ami átmenetileg kupival jár. És máris megy a szóbeszéd, hogy mekkora disznóól van náluk.
2022. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
96%

Neked van igazad. Én sem örülnék neki. Nagyon nem.


Mondjuk a saját anyámnak adnék, mert

1. Soha, de soha nem kérné magától, hogy adjunk neki

2. SOha, de soha nem jönne át váratlanul akkor sem, ha lenne kulcsa


De a te anyósod nem ilyen. Már ott bukott erősen a dolog, hogy ők kérték, hogy bármikor jöhessenek.

2022. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
95%

Hát, ha így kérik, akkor ne kapjanak sztem. Mondjátok nekik, hogy mindjárt másoltattok, hát hogyne, aztán feledkezzetek meg róla. Ne az legyen az alap, hogy ők máris, akármikor jöhetnek. Ha nem kérték volna, akkor adtam volna, pont a vészhelyzet miatt. Vagy lehet úgy adni nekik, hogy ez csak a biztonságért van, de eszükbe ne jusson hívatlanul betoppanni.

De a férjed családjától a férjednek kell megvédeni a házatokat, ne az legyen, hogy te harcolsz az anyóssal/apóssal!

50f

2022. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!