Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósék kulcsot kérnek a...

Anyósék kulcsot kérnek a kapunkhoz, házunkhoz?

Figyelt kérdés

Férjemmel (36) és a kislányommal (2) nem rég visszaköltöztünk férjem szülővárosába. Eddig az ország másik felében éltünk, én innen származom (férjem anno munka miatt került ide).

De a férjem vágyott vissza az ország nyugati részére, és miután megismertem ezt a környéket, én is úgy éreztem, szívesen élnék itt. Így mikor kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket fél éve, itt vettünk hazat, ide költöztünk a szülővárosába.

Szeretek itt lakni, nincs bajom a párom családjával sem, akik itt laknak egy közeli kis településen 20 percnyire. De anyósom és sógorom legutóbbi kérése azért megdöbbentett: Elejtették a férjemnek, hogy adhatnánk kulcsot a kapuhoz meg a házhoz, hogy nyugodtan átjöhessenek. A férjemnek is van kulcsa a családi házhoz, ahol ők ketten laknak, ő is mehet, amikor csak akar, akkor ez így lenne fair. Szerintük.

Mondtam a férjemnek, hogy esze ágában ne legyen kulcsot adni a mi, saját pénzen vett házunkhoz, és hogy nem szeretném, ha a rokonai csak úgy betoppannának meg állandóan itt lennének. Tényleg nincs velük bajom, de ezt totál egészségtelen hozzáállásnak tartom.

A férjem, ha rajta múlna, adna kulcsot, nem lát ebben semmi rosszat. Én semmi esetre sem akarok.

Kinek van igaza?


2022. dec. 12. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
29%

Én megértelek kérdező, te ezt nem szeretnéd, illetve olyan közeli kapcsolatban se állsz velük mint a férjed, ami indokolná is a kulcsosdit.


A kérdés miatt belegondoltam én is ebbe, mert számomra természetes, hogy kb minden családtagomnak van kulcsa a házunkhoz. Konkrétan mikor ajtót cseréltettünk, úgy kértük eleve a kulcsokat, hogy mindenkinek jusson.

Én azt gondoltam, ez a természetes másoknál is, de most jöttem rá hogy ez nem így van.

Mi konkrétan nem vészhelyzetre adtuk a kulcsokat, nyilván azért is. De mi úgy adtuk a kulcsokat, ha bármi van, bármilyen esetben lehessen bejönni a házba úgy is, ha nem vagyunk otthon. Ha éjszaka szakítanak a tesóm és a barátnője (megtörtént eset) azonnal tudjon hová jönni aludni, biztonságban érezze magát, van hová jönni, és nem is kell felriasztania engem hogy engedjem be, hanem jöjjön, egyen, feküdjön le.

Amúgy szoktak tesomék csak úgy beugrani is, de mielőtt benyitnának a kulcsal, csöngetnek egyet, ez az egyezményes jelünk hogy ők azok. :)

De álltalaban szólnak előre ha jönnek. Amikor azért jönnek, hogy együtt legyünk, akkor szólnak. Ha nem azért jönnek, akkor nem szólnak, pl van amikor azért, mert amúgy a környéken volt melója (vízszerelő) és beugrott egyet kávézni.

Vagy azért, mert tudták hogy dolgozunk, de volt velük egy kislány akire vigyáztak, aki imádta a kutyákat, ezért átjöttek a kutyámat levinni, meg játszani vele.

A sógorom is bármikor jöhet, de ő nem szokott.

Anyósomnak is van kulcsa, ő szokott jönni, de mivel relatíve messze él, ezért ideszól hogy mindenképpen elérhetőek legyünk.

Az én családom kb a szomszédban lakik. Nekem is van kulcsom, és totális bejárásom, múltkor én is mentem hogy kiporszívózzam a kocsim, nem voltak otthon.


Nekünk ez természetes, és így van jól. Neked nem az, és az is így van jól, te magánszférát akarsz, én meg mivel nagyon közel állok a családomhoz, ahogy a férjem is amúgy az enyémhez (báttyáim legjobb barátja konkrétan) így, nekünk viszont ez a jó.


Mivel úgy látom kitudsz állni az igazadért, így nem féltelek ettől. :)

2022. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. A ti közös otthonotok, az a tiétek, nem rendelkezhet felette a férjed kizárólagosan, neked is van beleszólásod. Amúgy jól érzékeled, ha kulcsot adsz nekik akkor ez biztosíték a váratlan vendégekhez.
2022. dec. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)


Karácsonykor találkoztunk a családdal, és egy alkalmas pillanatban a férjem elmondta anyósnak és sógornak a döntést hatszemközt (após amúgy nincs a képben, elhunyt sok éve). Hogy nekem idegen ez az egymáshoz szó nélkül átjárkálás, fontos számomra a privát szféra és ezért nem adunk kulcsot. Sőt, ha jönni akarnak hozzánk, előtte egy nappal, vagy legalább pár órával szóljanak, ne állítsanak be csak úgy.


Amennyire tudom, elfogadták a döntést, de azért ment az értetlenkedés, hogy miért nem jó nekem az, ahogyan ők élnek, hát itt mindenkinek van mindenkihez kulcsa és be lehet ugrani csak úgy egymáshoz, senki sem sértődik meg érte. Ők tényleg nem akarnak rosszat, itt ez a normális.


Biztos engem tartanak most rideg pitsának, de egyrészt nem érdekel, másrészt örülök, hogy elfogadták a dolgot és nem erőszakoskodtak. :)

2022. dec. 31. 11:42
 74/74 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, mert én ezt leszögeztem a család előtt hogy bejelentkezéses alapon jöhet bárki hozzánk. Nekem is van egy kislányom aki mostmár 16 hónapos, de egyáltalán nem hiányzott volna hogy akárki beállítson mikor szoptatok vagy a wcn ülök ( gyerek mellett sokszor nyitott ajtónál ha csak ketten vagyunk itthon ). Meg amúgyis gyerek mellett nincs minden pillanatban patika rend.
2022. dec. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!