Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósék kulcsot kérnek a...

Anyósék kulcsot kérnek a kapunkhoz, házunkhoz?

Figyelt kérdés

Férjemmel (36) és a kislányommal (2) nem rég visszaköltöztünk férjem szülővárosába. Eddig az ország másik felében éltünk, én innen származom (férjem anno munka miatt került ide).

De a férjem vágyott vissza az ország nyugati részére, és miután megismertem ezt a környéket, én is úgy éreztem, szívesen élnék itt. Így mikor kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket fél éve, itt vettünk hazat, ide költöztünk a szülővárosába.

Szeretek itt lakni, nincs bajom a párom családjával sem, akik itt laknak egy közeli kis településen 20 percnyire. De anyósom és sógorom legutóbbi kérése azért megdöbbentett: Elejtették a férjemnek, hogy adhatnánk kulcsot a kapuhoz meg a házhoz, hogy nyugodtan átjöhessenek. A férjemnek is van kulcsa a családi házhoz, ahol ők ketten laknak, ő is mehet, amikor csak akar, akkor ez így lenne fair. Szerintük.

Mondtam a férjemnek, hogy esze ágában ne legyen kulcsot adni a mi, saját pénzen vett házunkhoz, és hogy nem szeretném, ha a rokonai csak úgy betoppannának meg állandóan itt lennének. Tényleg nincs velük bajom, de ezt totál egészségtelen hozzáállásnak tartom.

A férjem, ha rajta múlna, adna kulcsot, nem lát ebben semmi rosszat. Én semmi esetre sem akarok.

Kinek van igaza?


2022. dec. 12. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
92%
18: persze-persze, csak direkt ilyen szélsőséges példát akartam írni... :-D :-D
2022. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
90%
A kedves rokonok tanulják meg hogy ha menni akarnak, kérdezzék meg hogy jöhetnek-e. Ehhez pedig nem kell kulcs. Kulcs ahhoz kell, hogy lazán leszarhassák ha éppen nem látjátok őket szívesen. Úgyhogy nem, eszem ágában sem lenne kulcsot adni, és átjáróházat csinálni az otthonomból.
2022. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon fontos a határok tartása, feléjük is.
2022. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
3%

Azért figyelhetnél a részletekre...


Én innen származom, férjem munka miatt került ide? Honnan, ha utána azt írod, szívesen élnék itt; előtte meg azt, hogy ez a férjed szülővárosa?

Ha arról a helyről írok, ahol most élek, nem írom, hogy innen származom. CSak ha közben találom ki a mesét, és belezavarodok...

2022. dec. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
94%
24: ne légy rögtön paranoiás, az "innen" az "ország másik felére" vonatkozott.
2022. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy nem adnék!

Nálam más az eset, az is szarul jött ki, hogy jelenleg 100 km-es körzetben lakunk anyóstól, így mindig a páromat ugráltatja, aki nehezen mond nemet kb bárkinek. Van még 2 gyereke a drágának, az egyik vele is lakik, szóval nonszensz.

2022. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
94%

Meg kellene kérdezni tőlük, hogy minek nekik a kulcs?!


Mert ha otthon vagytok, akkor ugye be tudjátok őket engedni.


Ha meg nem, akkor minek mennének át ?!


Közöld velük:


Ne haragudjanak, de szeretném tiszteletben tartani a privát szféránkat a férjemmel és köszönöm, hogy ezt önök is tiszteletben tartják!

Ha szükségünk lesz arra, hogy valamiért segítséget kérjünk Önöktől és kulcsot adjunk, majd szólunk!


Aztán nem adtok kulcsot nekik és kész!

2022. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! Így fogunk tenni, nem kapnak kulcsot. A férjem meg fogja érteni, ebben biztos vagyok. Anyósékkal meg ha kell, én is simán konfrontálódom, ezen ne múljon.


24-es, ha ez ma a legnagyobb problémád, akkor jó neked. :) Keleten nőttem fel, szabolcsi lyánynak érzem magam a mai napig. Lehet, hogy ez mindig is így lesz, akkor is, ha már 20 éve az osztrák határ mellett fogok élni. Nekem kelet az "itt" és az "innen". Most még mindenképp ösztönösen. Bocs, ha kétlaki vagyok.

Remélem, így már nyugodtan alszol. :)

2022. dec. 12. 14:38
 29/74 anonim ***** válasza:
95%
"Kulcsot nem tudunk adni, viszont kóstolja meg ezt a finom süteményt kedves Mama!"
2022. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
10%

Nekem eddig mindegyik lakásomhoz volt kulcsa anyukámnak. Bármi van, akkor nagyon jól tud jönni, főleg, hogy a munkám sok utazással járt. Sose jött hívatlanul.

Egyébként nekem is van az ő lakásához. Sose megyek én se hívatlanul, és amikor megyek és otthon van, akkor nem használom a kulcsot, hanem csengetek.

Most házban élünk a férjemmel. Az ő családjában is van pótkulcs.

Sose lehet tudni, bármi történhet. Meg egyszerűen kényelmes, hogy nem kell egymásnak kulcsot adni, ha valami miatt kell.

Nekem egyik munkahelyemen a főnököm házához is volt pótkulcsom. Nyilván sose használtam, mert nem volt rá szükség.

Nem tudom mit kell ezen ennyire kattogni.

2022. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!