Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósék kulcsot kérnek a...

Anyósék kulcsot kérnek a kapunkhoz, házunkhoz?

Figyelt kérdés

Férjemmel (36) és a kislányommal (2) nem rég visszaköltöztünk férjem szülővárosába. Eddig az ország másik felében éltünk, én innen származom (férjem anno munka miatt került ide).

De a férjem vágyott vissza az ország nyugati részére, és miután megismertem ezt a környéket, én is úgy éreztem, szívesen élnék itt. Így mikor kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket fél éve, itt vettünk hazat, ide költöztünk a szülővárosába.

Szeretek itt lakni, nincs bajom a párom családjával sem, akik itt laknak egy közeli kis településen 20 percnyire. De anyósom és sógorom legutóbbi kérése azért megdöbbentett: Elejtették a férjemnek, hogy adhatnánk kulcsot a kapuhoz meg a házhoz, hogy nyugodtan átjöhessenek. A férjemnek is van kulcsa a családi házhoz, ahol ők ketten laknak, ő is mehet, amikor csak akar, akkor ez így lenne fair. Szerintük.

Mondtam a férjemnek, hogy esze ágában ne legyen kulcsot adni a mi, saját pénzen vett házunkhoz, és hogy nem szeretném, ha a rokonai csak úgy betoppannának meg állandóan itt lennének. Tényleg nincs velük bajom, de ezt totál egészségtelen hozzáállásnak tartom.

A férjem, ha rajta múlna, adna kulcsot, nem lát ebben semmi rosszat. Én semmi esetre sem akarok.

Kinek van igaza?


2022. dec. 12. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 Darius- ***** válasza:
8%

Nekik .


Kulcsot kell adni vészhelyzet esetére. Barmi torténhet. Persze ha visszaélnek ezzel és bemennek szaglaszni, netan lopni :)) akkor el kell venni toluk a kulcsot. Tovabbi szolniuk kell elore mikor mennek hozzatok és nektek is, mikor latogatjatok meg oket.

2022. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
83%

A nagymamának volt hozzám kulcsa, de elromlott a zár és az új kulcsból nem adtam neki. Hát azt a felháborodást amit csinált... Mi van ha történik valami veled, akkor hogyan megyünk be?!

Mondtam neki, hogy nyugodjon meg, anya kapott kulcsot. Az mondjuk mellékes, hogy évekig azt sem tudta hogy hova tette és a múlt héten találta meg.

De egyébként a mamám simán feljött volna körbe nézni. Bár az a szerencse, hogy amióta új a lépcsőház ajtó,azóta csak kóddal vagy a bilètával lehet bejönni. Kódot nem tud, bilètája nincs.

Szóval áldom az eszem, hogy az új kulcsból a mama nem kapott.

2022. dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
94%
Neked adok igazat, kérdező. Nálunk van anyósnak, apósnak kulcsa a házunkhoz, de vészhelyzet esetére, illetve akkor ha nem vagyunk itthon 1-2 hétig, akkor jönnek növényeket öntözni és üríteni a postaládát. Ez normális, belefér. De az hogy csak azért mert ők szeretnének gyakrabban átjönni és csak úgy beállítanának akkor amikor akarnak, na ilyenbe nem mennék bele.
2022. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
88%

"Aki ezzel jön, az magyarázza már meg légy szíves, hogy mi a fészkes fene az a vészhelyzet?"


Tavaly nyáron nem voltunk itthon. Jégeső, vihar. Az egész utcában minden háznál úszott a pince. A szomszédom hívott minket, hogy náluk víz van, jó lenne nálunk is megnézni. Akkor nagyon jól jött, hogy apósnak van kulcsa, mert bokáig érő víz volt a pincénkben és sok elektromos eszköz is. Az eset után adtunk egy kulcsot a szomszédunknak is - jóban vagyunk velük - hogy ha ilyen történne - ne történjen - akkor tudjanak intézkedni mert egy ilyen esetnél tényleg minden perc számít.

2022. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 Darius- ***** válasza:
69%
54- Igy van, nem kell feltétlenul buntényre gondolni vészhelyzet esetén, ahol csak a rendorség tud intézkedni. Velem is tortént hasonlo.
2022. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék kulcsot.


Nagynénémnél és apánál mindig volt kulcs a lakáshoz, míg otthon éltem, de sohasem törtek volna rám.

Vész esetére viszont jó volt, amikor pl a munkahelyen hagytam a kulcscsomómat.

2022. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
75%
De mit tudott intézkedni a szomszéd? Megnézte, és? Most tényleg kötekedés nélkül kérdezem.
2022. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
32%
Megnézte és elpakolta a műszaki cuccokat a víz közeléből?? Mit nem lehet ezen érteni? Vagy amit a fenti válaszoló írt, munkahelyen hagyom a kulcsom, nem kell visszamászni érte 40 km-re. Ennyire nehéz felfogni?
2022. dec. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
74%
Igen, nehéz felfogni, mert ki az az őrült, aki a pincében tart olyan holmit, aminek árt a víz?
2022. dec. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
64%

Jézus, te tényleg nagyon egyszerű vagy.

Pincében más is lehet, aminek árt a víz, azt is el tudja pakolni a szomszéd. Vagy becsuk egy ablakot, amit véletlen nyitva hagytam, és esik az eső. A munkahelyen hagytam a kulcsom. Át kéne ugrani megetetni a macskát, mert még egy napot maradnék anyáméknál vidéken. Szerinted tényleg semmi olyan eset nincs, ahol egy pótkulcs valaki másnál hasznos lehet?

2022. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!