Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósék kulcsot kérnek a...

Anyósék kulcsot kérnek a kapunkhoz, házunkhoz?

Figyelt kérdés

Férjemmel (36) és a kislányommal (2) nem rég visszaköltöztünk férjem szülővárosába. Eddig az ország másik felében éltünk, én innen származom (férjem anno munka miatt került ide).

De a férjem vágyott vissza az ország nyugati részére, és miután megismertem ezt a környéket, én is úgy éreztem, szívesen élnék itt. Így mikor kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket fél éve, itt vettünk hazat, ide költöztünk a szülővárosába.

Szeretek itt lakni, nincs bajom a párom családjával sem, akik itt laknak egy közeli kis településen 20 percnyire. De anyósom és sógorom legutóbbi kérése azért megdöbbentett: Elejtették a férjemnek, hogy adhatnánk kulcsot a kapuhoz meg a házhoz, hogy nyugodtan átjöhessenek. A férjemnek is van kulcsa a családi házhoz, ahol ők ketten laknak, ő is mehet, amikor csak akar, akkor ez így lenne fair. Szerintük.

Mondtam a férjemnek, hogy esze ágában ne legyen kulcsot adni a mi, saját pénzen vett házunkhoz, és hogy nem szeretném, ha a rokonai csak úgy betoppannának meg állandóan itt lennének. Tényleg nincs velük bajom, de ezt totál egészségtelen hozzáállásnak tartom.

A férjem, ha rajta múlna, adna kulcsot, nem lát ebben semmi rosszat. Én semmi esetre sem akarok.

Kinek van igaza?


2022. dec. 12. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
89%
Annál biztos nem hasznos aki kijelentette hogy arra kell: akkor jöhessen mehessen mikor úri kedve úgy tartja.
2022. dec. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
17%
Írtam, hogy annak kell adni, aki azért megy?
2022. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
85%
Talán a kérdésre válaszolj, ugyanis az pontosan erről szól: nem arról hasznos -e olyannak adni akiben megbízol.
2022. dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
100%

Azt tettem, erre a kerdésre válaszoltam:


"Aki ezzel jön, az magyarázza már meg légy szíves, hogy mi a fészkes fene az a vészhelyzet?"


És az 57esre, hogy mit tudott tenni a szomszéd beázás esetén.

2022. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
36%
Valóban nagyon egyszerű vagyok (vagyunk a családommal). Rendkívül bizalmatlanok is vagyunk, kamerarendszer van az udvaron. Mivel sosem számíthattunk egész életünkben senkire, így fel sem merült ez a kulcsosdi. Mindig minden körülményben úgy hagytuk ott a házat, hogy a legkevesebb esély legyen a kárra. Sosem hagytunk nyitva semmit, minden áramtalanítva, a növények "önöntözők", beázásra esély sincs. A szomszéd tud átjönni egy porták közötti köztes, kulccsal nem zárt kapun a kutyákat megetetni. Ennyi.
2022. dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon ügyes vagy, hihetetlen teljesítmény! Ezt vártad? Azért remélem, annyi átment, hogy átlag embereknél előfordul olyan, hogy más segítséget kéri?
2022. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
81%

Jézusom, dehogy, én vagyok a nyomorultabb itt kettőnk között, és ezt nem azért írom, mert sajnálatot várok.

Nyilvánvalóan az a normális, hogy van kire számítani! Sajnálom, ha ezt így magadra vetted. Én csupán próbáltam megérteni, mert számomra nagyon ismeretlen volt ez a téma. De befejeztem, mert már mindent értek, bármilyen egyszerű vagyok.

2022. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem adnék. Mégis mit keresnének a házban, mikor nem vagytok otthon? Ha meg otthon vagytok, jelentkezzen be előre, és nyomja meg a csengőt.

Furcsa. Bemennének úgy hogy üres a ház, és ülnének a oanapén amíg haza nem értek, vagy átrendezik meglepiből a házat? Nekem egyik se férne bele.

A mi lakásunkhoz pótkulcs a baratnőmnél van, vész esetére. Ő biztos nem törne be vele csak úgy. Vészkulcs kell hogy legyen valahol, de ezek után én azt tuti nem anyóséknál hagynám

2022. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
100%

"De mit tudott intézkedni a szomszéd? Megnézte, és? Most tényleg kötekedés nélkül kérdezem."


Nem akarom szétoffolni a kérdést, de én hoztam fel a pincés sztorit akkor kiegészíteném. Tehát amit após és a szomszéd tudtak tenni, nyilván hogy volt kulcsuk: bejöttek, beengedték a tűzoltókat akik kiszivattyúzták a víz nagy részét. Közben áramtalanították ami szükséges volt - igen, a fagyasztószekrény lent van a pincében, mert máshova nem fér sajnos. Nagy kár nem lett szerencsére, egy régi hangfalszett ment tönkre, amit a dobozában szintén lent tároltunk. De így hogy volt kulcs, tudtak intézkedni, elpakolni ezt azt. Viszont, sem apósom, sem a szomszédaink nem azok a típusok akik ok nélkül, engedély nélkül bejönnének az ingatlanba. A kérdező esetében, ahogy az #53-as válaszomban leírtam, nem adnék kulcsot.

2022. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
81%

54-55

Bőven elég a nyaralás idejére adni a kulcsot.

2022. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!