Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósék kulcsot kérnek a...

Anyósék kulcsot kérnek a kapunkhoz, házunkhoz?

Figyelt kérdés

Férjemmel (36) és a kislányommal (2) nem rég visszaköltöztünk férjem szülővárosába. Eddig az ország másik felében éltünk, én innen származom (férjem anno munka miatt került ide).

De a férjem vágyott vissza az ország nyugati részére, és miután megismertem ezt a környéket, én is úgy éreztem, szívesen élnék itt. Így mikor kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket fél éve, itt vettünk hazat, ide költöztünk a szülővárosába.

Szeretek itt lakni, nincs bajom a párom családjával sem, akik itt laknak egy közeli kis településen 20 percnyire. De anyósom és sógorom legutóbbi kérése azért megdöbbentett: Elejtették a férjemnek, hogy adhatnánk kulcsot a kapuhoz meg a házhoz, hogy nyugodtan átjöhessenek. A férjemnek is van kulcsa a családi házhoz, ahol ők ketten laknak, ő is mehet, amikor csak akar, akkor ez így lenne fair. Szerintük.

Mondtam a férjemnek, hogy esze ágában ne legyen kulcsot adni a mi, saját pénzen vett házunkhoz, és hogy nem szeretném, ha a rokonai csak úgy betoppannának meg állandóan itt lennének. Tényleg nincs velük bajom, de ezt totál egészségtelen hozzáállásnak tartom.

A férjem, ha rajta múlna, adna kulcsot, nem lát ebben semmi rosszat. Én semmi esetre sem akarok.

Kinek van igaza?


2022. dec. 12. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
82%
De itt kertes házról van szó, #40.
2022. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
86%

Olyannak nem adnék vészhelyzeti(?) célokra sem kulcsot, aki eleve azzal a címszóval kéri a kulcsot, hogy így majd bármikor beugorhat.

20 perc távolságról meg ne akarjon vészhelyzetet megoldani a távollétünkben sem. Majd a hatóság megoldja, ha olyan az eset.

Ha pedig nem olyan, akkor hívjanak fel, aztán a történtek fényében esetleg jóváhagyom, hogy feltörjék az ajtót.

2022. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
87%

Az én nagyszüleim ha már a város felénk eső végén jártak pl. az ottani bolt miatt, simán megjelentek hívatlanul csokival a gyerekeknek meg ilyesmi. Viszont sosem maradtak pár percnél többet, nem kezdték a háztartást, tisztaságot stb. kritizálni és voltak elég intelligensek, hogy észrevegyék, ha mindenkinek dolga van, akkor visszautasítják a felajánlott kávét és pár perc után mentek is. És csak hétvégén, és mindig csengettek, anyámék a mai napig nem panaszkodnak erre a szokásra.


Ha már kulcsot is kér anyós-após, simán elképzelem, hogy az ezen az oldalon sokat látott típusok, akik unalmukban megjelennek, és órákat ott dekkolnak a nyakatokon. Na, az ilyen mindig telefonáljon pár nappal előre, hogy mi a hétvégi program, szívesen látott vendégek-e.

2022. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
93%
Semmi esetben se adjatok kulcsot és ha ez kell akkor a férjed adja vissza a kulcsot nekik ami nála van.
2022. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
92%
Ja, ja ti se állítsatok be hozzájuk csak úgy. Vissza nekik a kulcsot.
2022. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
92%
Biztosan nem adnék. Nem eredményezne ez semmi jót.
2022. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
78%

Anyósék azóta nem akarnak hívatlanul jönni, mióta néhányszor pizsamában üdvözöltek őket a nappaliban délután 4 körül. (Haspuffadás miatt mázli, hogy nem egy szál köntösben voltam otthon).


És amíg náluk voltunk, azután kopogtak maguknál az ajtón, mióta egyszer ránk nyitottak szex közben. Szerintem nekik kínosabb volt.


Szóval igaziból be lehet játszani, ha ők érzik magukat kínosabban, akkor nincs gond. Szerintem nem gondolnak bele, hogy neked zavaró lehet, ha van kulcsuk, de ha látják, akkor leesik.

2022. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
86%
47, szinte hallom a rikácsot, mit képzeltek ki, hogy nap közben szexualizáltok, különben sem szombat van! :):) Ugye nem gondolod, hogy az ilyen tudja magát szégyellni? Rád dobja a szégyent azonnal, majd felháborodva szétkürtöli a rokonságban. Kevesen merik pofán röhögni. Na de a háta mögött...
2022. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
87%

48: ja-ja, ha szentfazék az anyós, még sipítozhatna is, hogy micsoda paráználkodás a gyerekek mellett napközben szexelni...


:-D :-D

2022. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
88%

Neked kell ismerned a férjed családját. Anyukámnak van kulcsa a házunkhoz, de soha nem állít be hívatlanul vagy váratlanul. Ha nem ilyen lenne, biztos nem adtam volna kulcsot. :D


Én sem szeretem a meglepetés vendégeket, legyen szó rokonról vagy a férjem családjáról.

2022. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!