Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósék kulcsot kérnek a...

Anyósék kulcsot kérnek a kapunkhoz, házunkhoz?

Figyelt kérdés

Férjemmel (36) és a kislányommal (2) nem rég visszaköltöztünk férjem szülővárosába. Eddig az ország másik felében éltünk, én innen származom (férjem anno munka miatt került ide).

De a férjem vágyott vissza az ország nyugati részére, és miután megismertem ezt a környéket, én is úgy éreztem, szívesen élnék itt. Így mikor kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket fél éve, itt vettünk hazat, ide költöztünk a szülővárosába.

Szeretek itt lakni, nincs bajom a párom családjával sem, akik itt laknak egy közeli kis településen 20 percnyire. De anyósom és sógorom legutóbbi kérése azért megdöbbentett: Elejtették a férjemnek, hogy adhatnánk kulcsot a kapuhoz meg a házhoz, hogy nyugodtan átjöhessenek. A férjemnek is van kulcsa a családi házhoz, ahol ők ketten laknak, ő is mehet, amikor csak akar, akkor ez így lenne fair. Szerintük.

Mondtam a férjemnek, hogy esze ágában ne legyen kulcsot adni a mi, saját pénzen vett házunkhoz, és hogy nem szeretném, ha a rokonai csak úgy betoppannának meg állandóan itt lennének. Tényleg nincs velük bajom, de ezt totál egészségtelen hozzáállásnak tartom.

A férjem, ha rajta múlna, adna kulcsot, nem lát ebben semmi rosszat. Én semmi esetre sem akarok.

Kinek van igaza?


2022. dec. 12. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 A kérdező kommentje:
Én 34/N vagyok, nem tudom, számít-e bármit is.
2022. dec. 12. 13:37
 2/74 anonim ***** válasza:
97%
Kulcsot nem azért ad az ember a rokonának vagy barátjának, hogy váratlanul rájuk törje az ajtót, a másik, hanem vészhelyzet vagy nyaralás idejére.
2022. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
97%
Neked van igazad.
2022. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
96%

Így semmiképpen nem adnék, arra, hogy bejárkáljanak. Max arra, hogy ha van valami veszhelyzet, be tudjanak menni. De ezek után tuti nem arra használnák, szóval arra is inkább keresnék mást.

Adja vissza a férjed is az ő kulcsukat, akkor nem követelőzhetnek.

2022. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
96%
Az előző házatokhoz a te családodnak volt kulcsa, hogy nyugodtan átmehessenek? Kulcsot előbb adunk megbízható jó barátnak veszély vagy nyaralás esetére mint átjárogatni akaró családnak.
2022. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:

Azt nem is írtam, persze, nem vészhelyzetre lenne. Ők mondták nyíltan (legalábbis a férjemnek), hogy szívesen jönnének gyakrabban unokázni, unokahúgocskázni, meg hát tényleg a férjem is bármikor mehet hozzájuk, nekik ez így természetes.

Tény, hogy nagyon szoros közöttük a kapcsolat, de én nem akarom, hogy állandó konfliktus legyen közöttünk azért, mert a saját portámon anyósékat kell kerülgetni állandóan.

Szóval nem fogok ebben engedni, ha kell, nyíltan megmondom nekik, hogy első a magán szféra, és szó sem lehet róla. Csak kíváncsi voltam, vajon tényleg én vagyok szigorú, vagy ők lépnek át egy határt. Haha, akár szó szerint is. :)

2022. dec. 12. 13:51
 7/74 anonim ***** válasza:
97%

Én teljes mértékben neked adok igazat.


Persze ha gyakran elutaznátok több napra, és rájuk lenne bízva hogy néha nézzenek át, etessék meg az állatokat például stb... akkor ebben az esetben megértem hogy adnátok kulcsot, de így nem.


Férjeddel ezt beszéljétek meg, illetve ha annyira akar kulcsot adni akkor minden érintettel beszéljétek meg a feltételeket.


Mi azért adtunk a szüleimnek kulcsokata házhoz hogy ha elmennénk hosszabb időre akkor áttudjanak menni megetetni az állatokat. Meg ha anyám több napra lerakja az autót akkor álljon be hozzánk az udvarra mert ott mégis jobban elférünk és a kis utcába jobb ha minél kevesebb autó parkol kint. Mi egy utcában lakunk csak mi az egyik végében, szüleim meg a másik végében. Meg mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk hogy hivatlanul nem járkálnak ide mindenféle hülyeség miatt, megmondták hogy nem akarnak zavarni. Persze mi sem, járunk át csak úgy alapon. Én is csak addig jártam így át ameddig otthon aludtam mivel a házat javarészt én újítottam fel és ameddig nem volt lakható addig ez volt. Meg költözni is úgy költöztem hogy apránként vittem át a cuccaimat, nem egyszerre.

2022. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
97%
Mi is szívesen látjuk a nagyszülőket, de 1. nem bármikor, 2. nem egyeztetés nélkül, és 3. főleg nem saját kulccsal, hogy még felöltözni se legyen időm, amikor a konyhában d.gunk, ők meg benyitnak, hogy jöttek Rezsőkével kisautózni.
2022. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
97%

A férjed a saját családjával úgy kulcsoskodik, ahogy akar!


De a ti közös házatok felett ő nem rendelkezhet kizárólagos joggal, tehát neked is van beleszólásod abba, hogy kinek adtok kulcsot és mivel te nem szeretnéd (JOGOSAN!!), ezért a férjednek kutya kötelessége ezt tiszteletben tartania, meg a férjed családjának is!!

2022. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a férjed adja vissza a családi kulcsot, a tietekhez meg ne adjon nekik.
2022. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!