Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyósék kulcsot kérnek a...

Anyósék kulcsot kérnek a kapunkhoz, házunkhoz?

Figyelt kérdés

Férjemmel (36) és a kislányommal (2) nem rég visszaköltöztünk férjem szülővárosába. Eddig az ország másik felében éltünk, én innen származom (férjem anno munka miatt került ide).

De a férjem vágyott vissza az ország nyugati részére, és miután megismertem ezt a környéket, én is úgy éreztem, szívesen élnék itt. Így mikor kertes ház vásárlásra adtuk a fejünket fél éve, itt vettünk hazat, ide költöztünk a szülővárosába.

Szeretek itt lakni, nincs bajom a párom családjával sem, akik itt laknak egy közeli kis településen 20 percnyire. De anyósom és sógorom legutóbbi kérése azért megdöbbentett: Elejtették a férjemnek, hogy adhatnánk kulcsot a kapuhoz meg a házhoz, hogy nyugodtan átjöhessenek. A férjemnek is van kulcsa a családi házhoz, ahol ők ketten laknak, ő is mehet, amikor csak akar, akkor ez így lenne fair. Szerintük.

Mondtam a férjemnek, hogy esze ágában ne legyen kulcsot adni a mi, saját pénzen vett házunkhoz, és hogy nem szeretném, ha a rokonai csak úgy betoppannának meg állandóan itt lennének. Tényleg nincs velük bajom, de ezt totál egészségtelen hozzáállásnak tartom.

A férjem, ha rajta múlna, adna kulcsot, nem lát ebben semmi rosszat. Én semmi esetre sem akarok.

Kinek van igaza?


2022. dec. 12. 13:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
6%

25, akkor

Eddig az ország másik felében éltünk, én ONNAN származom (férjem anno munka miatt került ODA).


Alapvető kifejezéseket illene tudni használni. Nem mondom az ország másik felére, hogy itt...

2022. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
96%

"Nem tudom mit kell ezen ennyire kattogni"


De az anyós itt nem vészhelyzet esetére akar kulcsot, hanem hogy bemehessen, amikor kedve van egyeztetés nélkül.

2022. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 A kérdező kommentje:

Amúgy hogy miért akarnak kulcsot? Szerintem azért, mert nekik ez a természetes. Mindenkinek van mindenkihez, unokatesókkal is nagyon összetartóak, nagynénikkel stb. Igen, oda is van kulcsa anyósomnak (testvéreihez pl.) és akkor megy, amikor akar.

Én meg zárom a kaput. Kulcsra. Pontosan azért, mert nem akarom, hogy hívatlanul bárki is beállítson. Bizonyára nem tetszik nekik.

Hát ez van. :) Mint írtam, nem félek konfrontálódni.

De első körben biztos a férjem fogja elmondani nekik, hogy mi a döntés. Ők többet kommunikálnak egymással.

2022. dec. 12. 14:44
 34/74 anonim ***** válasza:
94%
Biztos hogy nem. Nekünk hasonló történetnek az lett a vége, hogy " véletlen " beletörtem a zárba a kulcsot, aztán zárcsere, ehhez meg csak két kulcs van egyik nálam másik páromnál.
2022. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
92%

Én így biztosan nem adnék kulcsot nekik, nem is értem az ilyen embereket....


Az én anyósomékkal is szoros a kapcsolatunk, pláne férjem és anyósom között, és nekik van is kulcsuk a kapunkhoz és házunkhoz is, de soha eszükbe nem jutna random beállítani.


Előre meg van beszélve, mikor jönnek és ha valamiért váratlanul beugranának, akkor is felhívnak minket előtte, hogy jöhetnek-e. Ezért nálunk ebből nem volt sosem probléma, nekünk is van kulcsunk hozzájuk, mehetünk bármikor, de mi is telefonàlunk természetesen.

2022. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
91%

"vészhelyzet esetére"


Vészhelyzet nem a mama és papa fog megoldani, hanem a rendőrség, tűzoltóság.

2022. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy adnék nekik!

Neked van igazad teljesen.


Sógoréknak különben is minek kulcs?


Férjed is adja vissza az anyjáéknak a kulcsot.


Ezek után azt is meggondolnám, hogy nyaralás vagy bármi más távollét alatt adjak-e nekik bejárási lehetőséget, mert képesek lennének lemásoltatni.

2022. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
90%

Én se értem, mi lehet az a vészhelyzet, amit az én távollétemben anyós tud megoldani úgy, hogy a saját kulcsával nyitja az ajtót. ????


Ha tűz van, hívjon tűzoltót. Eszébe ne jusson bemenni egy égő házba. Ha rádőlt egy fa, szintén. Mi más történhet?


Aki ezzel jön, az magyarázza már meg légy szíves, hogy mi a fészkes fene az a vészhelyzet?

2022. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
81%
38, jaj teee, hát hirtelen meg kell locsolnia a virágokat! Annyira nem hirtelen, hogy a szomszéd berúgja az ajtót mint mondjuk tűz esetén, pont 19 percen belül megoldható vészhelyzetre gondolj. Tudod, előtte cipőcsere és az autóba is be kell ugrani. Ők pedig 20 percre laknak. Igazán eszedbe juthatott volna magadtól is. (Bocsi:))
2022. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
77%

38: nálunk volt olyan eset, hogy a lányomék elutaztak, és vízcsőtörés volt a második emeleti lakásukban. NÁlunk elvileg volt kulcs ilyen helyzetre, igen ám, de mi pont Párizsban voltunk akkor...

Tehát létezik olyan helyzet, amikorra jó az, ha pl. egy szomszédnál vagy rokonnál van leadva kulcs.


Az esetünkben a közös képviselő kénytelen volt feltörni a bejárati ajtó zárját. Persze tanúkkal, minden rendben ment...

2022. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!