Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy most kezdtem az egyetemet Szegeden. Anyukámmal élek, azonban a kapcsolatunk nem túl jó.

Anya ilyen-olyan múltbéli okok miatt egyre agresszívabb, bármi történik a környezetében rajtam veri le, folyamatosan ordibál velem, mindennek lehord. Ő támogatta hogy menjek mindenképp egyetemre hogy nekem egy kicsit jobb életem legyen, most viszont meg van lőve hogy miért nem megyek dolgozni, úgy tartom el magam ahogy akarom, őt nem érdekli. Az órarendem miatt talán hétköznap tudnék 2 napot dolgozni (órák kihagyásával) és az egész hétvégét végig tudnám persze dolgozni. Folyamatosan keresem a diákmunkát, sok helyre leadtam a jelentkezést de visszadobják, mert érthető módon az lenne a legjobb ha hétköznap tudnék valamit vállalni, a hétvégén dolgozni akaró diákokból nagyon sok van. Azonban ha mindez a tanulás rovására menne, akkor az lenne a baj, azért lennék mindennek lehordva.

Nincs egy nyugodt pillanatom sem, van amikor minden jó, kedves, aztán rájön az 5 perc és ordít, és úgy megtudja bántani lelkileg az embert hogy az hihetetlen. Mostmár az is baj ha az egyetemi könyvtárban tanulok, mert akkor csavargok, nem csinálok otthon semmit stb

Őszintén, én nagyon igyekszem megfelelni, konkrétan mindig erről szólt minden, hogy megfeleljek a szülőknek, 19 évesen egy megfelelési kényszerrel küzdő idegroncsnak érzem magam.

Ha vége van egy órámnak délelőtt már gyomoridegem van hogy otthon vajon milyen kedvében lehet. Nincs kedvem a tanuláshoz sem, egyszerűen annyit stresszelek. A költözés lehet hogy megoldaná a dolgokat, de egy albérletet suli mellett még heti 4 nap diákmunkával sem tudnék összehozni, úgy hogy egyek is valamit. Teljesen kilátástalan vagyok, ha valakinek elmesélem hogy érzek most, azt mondja ne aggódjak minden rendben lesz majd. De egyszerűen nincs erőm abban reménykedni hogy majd minden rendben lesz egyszer ha lediplomáztam végre mondjuk, így is az egész gyerekkorom rájuk ment el. Nem tudom mit tehetnék nagyon el vagyok veszve. Ti mit gondoltok erről?



2023. szept. 26. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Kollégium?
2023. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom a koli nem jön szóba, mert helyben járhatsz egyetemre.

Vegyél fel diákhitelt és vegyél ki egy szobát. Ellenzem a diákhitelt, de van, amikor muszáj.

2023. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Kollégiumba biztosan nem jutsz be, ha helyi vagy, meg így október előtt nem sokkal már egyetlen szegedi koleszban sincs hely. Esetleg menj át levelező szakra és akkor tudnál dolgozni mellette.
2023. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Írni kell egy dékáni/rektori kérelmet méltányossági alapon hogy otthon ez a helyzet, máshová nem tudsz költözni, albérlet nem játszik stb. (persze nem így, hanem szépen megfogalmazva), ezért annak ellenére hogy az egyetem városában laksz, azt szeretnéd kérni hogy bekerülhess a kollégiumba (már ha van hely).
2023. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Vannak magánkollégiumok, nem tudom, Szegeden vannak-e, érdemes utána nézni. Oda be tudsz költözni, drágább, mint a sima kolesz, de jóval olcsóbb, mint az albérlet. Esetleg jelentkezz át másik egyetemre, másik városba, ahol be tudsz kerülni koleszba. Budapesten munkát is könnyebben találnál egyetem mellett. Kitartást!
2023. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

MCC vagy szakkolik? Ha jól tudom ide nyáron kell jelentkezni, addig meg a helyedben diákhitelből kivennék egy szobát.


Milyen szakon vagy? Esetleg valami ilyesmi irányultságú "gyakornoki" munka kizárt lehet?

2023. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Menj át levelező szakra, mellette dolgozz.
2023. szept. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Mórás voltam és sokan szegediek ott. Tanulmányi alapon lehet bekerülni, ez a lényeg. Így bekerülhet helyi, vagy olyan is, akinek gazdagok a szülei (a diák ettől nem lesz gazdag..)


A futárkodás a legrugalmasabb és jól fizető diákmunka, én azt ajánlom, amíg nem tudsz gyakornokoskodni.

2023. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Korrepetálást nem vállalsz? Vagy angol tanítást?
2023. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Esetleg más rokon? Vicces, hogy pont én írom ezt, aki semmi segítséget nem kap tőlük, de hátha szerencsésebb helyzetben vagy.


Mi is külön lakunk, apám ritkán adott pénzt, de ha anyámat szidtam, mindig megdobott egy kisebb összeggel. Kérdező, apukád esetleg nem tud segíteni?


De legjobb megoldás szerintem is a kollégium, szerintem méltányossági kérelemmel lehet tudnak neked helyet szorítani.

2023. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!