Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy most kezdtem az egyetemet Szegeden. Anyukámmal élek, azonban a kapcsolatunk nem túl jó.

Anya ilyen-olyan múltbéli okok miatt egyre agresszívabb, bármi történik a környezetében rajtam veri le, folyamatosan ordibál velem, mindennek lehord. Ő támogatta hogy menjek mindenképp egyetemre hogy nekem egy kicsit jobb életem legyen, most viszont meg van lőve hogy miért nem megyek dolgozni, úgy tartom el magam ahogy akarom, őt nem érdekli. Az órarendem miatt talán hétköznap tudnék 2 napot dolgozni (órák kihagyásával) és az egész hétvégét végig tudnám persze dolgozni. Folyamatosan keresem a diákmunkát, sok helyre leadtam a jelentkezést de visszadobják, mert érthető módon az lenne a legjobb ha hétköznap tudnék valamit vállalni, a hétvégén dolgozni akaró diákokból nagyon sok van. Azonban ha mindez a tanulás rovására menne, akkor az lenne a baj, azért lennék mindennek lehordva.

Nincs egy nyugodt pillanatom sem, van amikor minden jó, kedves, aztán rájön az 5 perc és ordít, és úgy megtudja bántani lelkileg az embert hogy az hihetetlen. Mostmár az is baj ha az egyetemi könyvtárban tanulok, mert akkor csavargok, nem csinálok otthon semmit stb

Őszintén, én nagyon igyekszem megfelelni, konkrétan mindig erről szólt minden, hogy megfeleljek a szülőknek, 19 évesen egy megfelelési kényszerrel küzdő idegroncsnak érzem magam.

Ha vége van egy órámnak délelőtt már gyomoridegem van hogy otthon vajon milyen kedvében lehet. Nincs kedvem a tanuláshoz sem, egyszerűen annyit stresszelek. A költözés lehet hogy megoldaná a dolgokat, de egy albérletet suli mellett még heti 4 nap diákmunkával sem tudnék összehozni, úgy hogy egyek is valamit. Teljesen kilátástalan vagyok, ha valakinek elmesélem hogy érzek most, azt mondja ne aggódjak minden rendben lesz majd. De egyszerűen nincs erőm abban reménykedni hogy majd minden rendben lesz egyszer ha lediplomáztam végre mondjuk, így is az egész gyerekkorom rájuk ment el. Nem tudom mit tehetnék nagyon el vagyok veszve. Ti mit gondoltok erről?



2023. szept. 26. 12:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóknak igaza van, én annyit tennék hozzá, ha túl sokat foglalkozol anyukád véleményével, és hogy megfelelj neki tönkremegy az egész életed, kétkezi egyik napról a másikra élő alulfizetett ember leszel és nem lesz belőled diplomás. Ha ezt most elcseszed és hagyod elúszni. Az egyetlen amit tehetsz, hogy így vagy úgy de minél hamarabb lelépsz, és tanulsz mint a gép és nem engeded, hogy bármi eltántorítson tőle. Ha pár évig nem neked lesznek a legmenőbb cuccaid és nem a legjobb kajákat eszed pár évig azt is túl fogod élni. Most az egész életed a tét. Ez a helyzet téged lehúz, visszahúz a céljaid elérésétől. Egy anyának támogatnia kellene a céljaid elérésében, nem így viselkedni. Ez egy mérkező környezet. Minél hamarabb hagyd ott. Idővel könnyebb lesz és kialakul minden folyamatában mit hogy tudsz megoldani.
2023. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Ismerek olyat, aki az ellátása fejében odaadta a diákhitelét a szülőknek ( apukája balesetezett, és emiatt tartósan nem tudott dolgozni, de gyógyulás után is mást, és kevésbé jól fizett)

Az ismerősöm pedig hétvégén dolgozott csak, vendéglátásban, mert oda keresnek olyat, aki pont a hétvégét vállalja.

A keresete az övé volt, és még a szülőket is segítette.

2023. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
92%

Szerintem is túl sokat törődsz az anyád véleményével, pszichikai problémáival és ezáltal lelkileg/idegileg teljesen tönkre teszed magad!

Próbálj vele őszintén erről beszélni, úgy, hogy elmondod neki nyugodtan és szépen megfogalmazva, hogy mi az, ami téged bánt, zavar és talán ezután majd fog változtatni magán!

De tényleg, ne foglalkozzál ilyen sokat az anyáddal; helyette csinálj inkább jó programokat, alakítsál ki magadnak - akár az egyetemen vagy bárhol máshol - egy jó baráti, haveri kört, hogy más emberek között is legyél, akikkel ténylegesen jól érzed magad! :)

2023. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kolesz volna a legjobb.
2023. szept. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Szia ,

Elsőként mindenképpen fókuszálj a tanulásra. Gyorsan elmennek a félévek és mindig, mindenkinek vannak akadályok amik miatt nem lehet tanulni. Úgyhogy tanulj , úgy ahogy tudsz és amikor !


Másodszor is. Nem tudom milyen szakra jársz, de a diákhiteltől nem kell félni. A törlesztés menete nagyon kedvező és hatalmas segítség lehet egy biztos pénzügyi háttér ! Olvassd el mit ajánlanak és fontold meg szerintem.


Ezen kívül, ha egy egyetemre járnánk szívesen segítenék, de kicsit messze vagyok és gondolom a tananyagod is más.


A kollégium pedig jó ötlet lehet és a szaktársaid is biztos segítenek neked idővel :)


Kitartást és sok sikert !

2023. szept. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy döntöttél kérdező?
2023. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Egyelőre próbáltam vele beszélni, azt mondta hogy lenyugszik és nem kell dolgoznom. Majd meglátjuk hogyan alakul, igyekszem túlélni ezt a 3 évet hogy utána valahogyan elköltözhessek. Nagyon nehéz motivációt találnom a tanulásra, pedig elképesztően vártam az egyetemet, mindig imádtam tanulni, azt hittem itt is kórosan jó tanuló leszek, de most örülök ha leülök egy füzet elé. Aludni és sétálni van kedvem leginkább.
2023. okt. 1. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!