Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most nekem kellene ajándékot...

Most nekem kellene ajándékot vennem így,vagy amiért szemét volt velem felejtős?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim neveltek fel,és nagynéném akkor volt 13 éves. Ő is "segített a nevelésemben".Egész életemben szemét volt velem "bamba a nézésed, olyan a szád,mint az én aranyerem,stb".Akkor volt megváltás,amikor férjhez ment majdnem 20 km-el arrébb, én még 10-12 évcet maradtam a nagyszüleimmel.Most, lassan 1 éve vagyok távol otthonról, 70-80 km-re. Nagynéném,egyszer sem keresett telefonon,és az unokahúgom sem,akinek én vagyok a keresztanyja,és az unokatestvére is. A második gyereket híbe-hóba láttam,amikor még otthon voltam, a harmadik most múlt 1 éves, és őt nem is láttam.Nagyanyám minden áron erőszakolja,hogy a gyerekeknek is,meg a szülőknek is vegyek ajándékot..mert,mégis csak a nagynéném(keresztanyám is egyben),és,hogy ő is nevelt amikor magukhoz vettek..Én nem érzem ezt jogosnak,hiszen egész életemben szemét volt velem,és még csak nem is kérdezi meg,hogy jól érzem-e magam itt az új helyen,másik megyében..Telefonon keresztül uszítja ellenem a nagyszülőket, sokszor nagyanyám tiszta ingerült,amikor felhívom mert a drága nagynéném már jól felhúzta az agyát..Folyton azzal tömi,hogy én nem megyek haza segíteni,holott nekem nincs gyerekem,neki van 3 és nem tud menni,én meg tudnék 70 km-ről ő 15-20-ról nem..És az is idegesít,hogy nagyanyám azzal etet,hogy ne legyek rosszba vele,mert nem tudni merre fordul a sorsom,és lehet, csak őrá számíthatok majd..Hogy mondjam el nagyanyámnak,hogy sem a pereputtyára sem rá nem vagyok kíváncsi? Mert ha ezt megmondom így,vérig fog sértődni,hogy a saját nagynénémről így nyilatkozom,meg a gyerekeiről is..Mellesleg a legidősebb gyereket, akinek a keresztanyja vagyok (12 éves),már most uszítja ellenem.Nem is keres,pedig nagyon szerettük egymást..Sőt volt amikor az ő nevében írogatott nekem sms üzeneteket..
nov. 24. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Feketén-fehéren magyarul, egyszer és nagyon keményen. És tudomásul veszed, ha megsértődik. Ha megsértődik, akkor nem szeret. És ha megsértődik, akkor mi van? Na ugye. Nem kellett volna a keresztszülőséget se elvállalnod. Kapcsolat megszakít, ennyi. Jól jegyezd meg, hogy semmit nem kell az életben csinálnod, amit nem akarsz. Ez alól az lenne kivétel, ha le lennél kötelezve valakinek, de ez nem áll fenn. A gonosz embereket kiiktatjuk. Mindjárt elégedettebbek leszünk.
nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk a keresztszulo az, aki keresi a gyereket, nem a 12 évesnek kellene utánad teperni.... Azt se értem, ha ennyire utaljatok egymást a nagynenenddel, miért te lettél a gyereke keresztapja.
nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem a kérdést. Minden kapcsolatot megszakítasz és kész, nemhogy ajándék, akármit mond nagymamád. Sajnos mivel a gyerekek még kicsik nem tudod csak velük tartani a kapcsolatot, ez van.
nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a nagymamád nem tudja, hogy egész életedben szemét volt veled a nagynénéd. Ezt talán most elmondhatnád neki.
nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

Tehát x évesen oda kerültél nagyanyadekhoz egy kamasz mellé. Az ő szemében rendesen tönkre vágtad az ő kényelmes kis életét. Nem kell csodálkozni rajta, hogy így viselkedett. Te mennyi idős voltál amugy?


Felnőttek vagytok ma már mindketten, túl kellene lépni rajta. Az mondjuk evidens, hogy nem kell ide semmiféle kapcsolattartas kettőtől között, de még mindig nem értem, miért vallaltad el a keresztszuloseget.

Amúgy az is érdekelne, hogy lehetett ez a nagynéni a te keresztanyad... 16 év a minimum korhatar a keresztszulonek.

nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Katona Dius ***** válasza:
87%
5-ös nem mindenhol történik meg a tényleges keresztelés, van ahol csak kinevezik az illetőt, úgymond rámondják, hogy te vagy a keresztszülő.
nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Dius!


Az addig oké. Az meg van, hogy a kérdéses keresztanya/nagynéni 13 éves volt, amikor a kérdező oda kerult? O maga lehetett olyan 6 kprul minimum, különben nem sok emléke lenne a kezdetektől. Ugye nem akarod azt mondani, hogy a nagynéni 6-7 évesen lett keresztenya?

nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
3 hónaposan vettek magukhoz,nagynéném akkor volt 13.És nő vagyok.
nov. 24. 13:03
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem emlékem nincs,hiszen kicsi baba voltam. De ő a keresztanyám,hiszen egész életemben ezt hallgattam.
nov. 24. 13:05
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát jött egy nem tervezett csecsemő a családba egy kamasz mellé, akinek nyilván nem kérdezték meg a véleményét. Nem volt szép amit csinált, de nem is meglepő.

Nem kell tartani vele a kapcsolatot

nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!