Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most nekem kellene ajándékot...

Most nekem kellene ajándékot vennem így,vagy amiért szemét volt velem felejtős?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim neveltek fel,és nagynéném akkor volt 13 éves. Ő is "segített a nevelésemben".Egész életemben szemét volt velem "bamba a nézésed, olyan a szád,mint az én aranyerem,stb".Akkor volt megváltás,amikor férjhez ment majdnem 20 km-el arrébb, én még 10-12 évcet maradtam a nagyszüleimmel.Most, lassan 1 éve vagyok távol otthonról, 70-80 km-re. Nagynéném,egyszer sem keresett telefonon,és az unokahúgom sem,akinek én vagyok a keresztanyja,és az unokatestvére is. A második gyereket híbe-hóba láttam,amikor még otthon voltam, a harmadik most múlt 1 éves, és őt nem is láttam.Nagyanyám minden áron erőszakolja,hogy a gyerekeknek is,meg a szülőknek is vegyek ajándékot..mert,mégis csak a nagynéném(keresztanyám is egyben),és,hogy ő is nevelt amikor magukhoz vettek..Én nem érzem ezt jogosnak,hiszen egész életemben szemét volt velem,és még csak nem is kérdezi meg,hogy jól érzem-e magam itt az új helyen,másik megyében..Telefonon keresztül uszítja ellenem a nagyszülőket, sokszor nagyanyám tiszta ingerült,amikor felhívom mert a drága nagynéném már jól felhúzta az agyát..Folyton azzal tömi,hogy én nem megyek haza segíteni,holott nekem nincs gyerekem,neki van 3 és nem tud menni,én meg tudnék 70 km-ről ő 15-20-ról nem..És az is idegesít,hogy nagyanyám azzal etet,hogy ne legyek rosszba vele,mert nem tudni merre fordul a sorsom,és lehet, csak őrá számíthatok majd..Hogy mondjam el nagyanyámnak,hogy sem a pereputtyára sem rá nem vagyok kíváncsi? Mert ha ezt megmondom így,vérig fog sértődni,hogy a saját nagynénémről így nyilatkozom,meg a gyerekeiről is..Mellesleg a legidősebb gyereket, akinek a keresztanyja vagyok (12 éves),már most uszítja ellenem.Nem is keres,pedig nagyon szerettük egymást..Sőt volt amikor az ő nevében írogatott nekem sms üzeneteket..
2023. nov. 24. 11:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%

"egyszer sem keresett telefonon,"


Bírom, amikor ezt mondják. És te kerested? Miért várod el másoktól, hogy keressenek, mikor te sem keresed őket?


Elhiszem, hogy nem jó a kapcsolatotok, de egy kisgyerek erről nem tehet, és mégiscsak rokon. Nem a gyereken kéne csattannia a kettőtök között lévő problémának.

2023. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit vehetnél ajándékba ha nem is ismered szinte őket. Mi azzal a tesómmal akivel elég laza a kapcsolatunk, max évente 1x beszélünk eszünkbe sincs ajándèkozni.

Ne hagyd magad a mamának, hogy zsaroljon. Nem veszel és kész.

2023. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell venni.
2023. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell venned semmit nekik. Én kapcsolatot sem tartanék a helyedben.
2023. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ajándék senkinek, és a telefont se kell felvenni.
nov. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!