Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elmennétek a karácsonyi...

Elmennétek a karácsonyi ebédre, ha az egyik rokon beteg?

Figyelt kérdés
Rokonunk akihez mennénk beteg lett. Nem tudom, hogy csak megfázott-e, vagy COVID-os, de nem szívesen mennék el így, mivel nem engedhetem meg magamnak, hogy elkapjam. Nagy bunkóság lenne emiatt lemondani?

dec. 24. 09:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
30%
Pedig mezei nátha volt,mert gyerekorvos is látta. Képzeld ha emiatt nem mennénk akkor évekig nem látnák az unokát,mert folyton beteg a bölcsitől,ilyen kis korban pedig pár hónap is számít nem hogy pár év... igen ha lázas vagy doki azt mondja ajaj,akkor nem megyünk át,amíg viszont tényleg nátha addig viszont átmegyünk, ha a többiek is belemennek( mert mi azért előre megkerdeztuk).
dec. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
27%

Bocs 32-es, de szerinted csak a covid lehet betegség?

Akkor sem mondasz le programot, ha mondjuk 39 fokos lázad van pl. mandulagyulladás miatt? Elvonszolod magad, csak sértődés ne legyen?

dec. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
42%
33.: Igen. Engem nem zavar, ha beteg vagyok és szerencsére a környezetemben élő emberek sem hipochonder rettegő senkik. El is küldeném mindet melegebb éghajlatra, ha be lennének szrva egy mandulagyulladástól.
dec. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
14%

Nálunk nemcsak karácsonykor, máskor is az szokott lenni a gyakorlat barátokkal, rokonokkal, hogyha valaki nem érzi teljesen egészségesnek magát, szól, leírja a tüneteit, elmondja, hogy ő be tudja-e így vállalni a találkozót, vagy nem, és amennyiben igen, akkor dönt az egészséges fél. Enyhébb esetben, azaz nincs rossz közérzet, nem folyamatos, durva köhögés/orrfújás van, rá szoktunk bólintani. Igen, előfordulhat, hogy aki enyhébben beteg, később szarabbul lesz, ahogy az is, hogy aki elkapja, az lesz nagyon szarul, de ennyi kockázatot vállalunk, hiszen rengeteg tali lemondásra kerülne, ha mindig mindenkivel csak köhintésmentesen találkoznánk.

4-es: Mivel az erősen fertőző, és kb. a legszarabb hétköznapi betegség, én arra azt mondanám, min. 2 nap teljen el tünetmentesen.

dec. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk senki sem hipochonder, de épeszű ember NEM megy el máshoz, ha beteg, és nem vár senkit, ha beteg. Pont. Covid ide vagy oda.

Ja és egyébként van, akinél keményebb, van akinél enyhébb lefolyású a covid is, meg az influenza is, mindkettőbe bele lehet halni. Gyógyuljon meg mindenki, majd meg lesz tartva a karácsony, kész.

dec. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
42%
Épeszű ember nem rohad otthon semmilyen betegség miatt. Ez csakis a hipochonder rettegők szokása. De végülis jobb mindenkinek, ha az ilyen emberek otthon maradnak, lehetőleg minél tovább. :D
dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
32%

Nem érted te idióta nem hipchonderség? Az orvosok sem javasolják, és különben is, ki szeret beteg lenni? SENKI!

Aki beteg, maradjon otthon! Teljesen mindegy, hogy covidos vagy épp csak megfázott.

dec. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
59%

A hipochonderség pont az, ami neked van, meg a hozzád hasonlóaknak. ;)

Felőlem te rohadhatsz otthon, de én nem fogok. Törődjél bele! 😁

dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
36%
Van amikor én sem megyek át mert pl dédi immunrendszere a béka segge alatt van és bármi kicsinálja, ami erősebb egy náthánál. Aztán van olyan betegség ami szinte semmi gondot nem okoz más ismerősnek. Én megkérdezem a másik felet,plusz latba vetem mit viselnek el és aszerint megyek át vagy maradok otthon. Mivel több ismerősöm is belehalt covidba így az ilyen erejű betegségeket komolyan veszem. Meg ugye van aki makk egészséges és neki nem árt a covid,de elmegy a nagyijához aki meg belehal ebbe,egy haverommal pl ez történt. Szóval nem hipochonderkedés gondolni másra és persze nem is kell egy tusszentes miatt otthon maradni,valahol középen van a megoldás.
dec. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
40%
Kár itt válaszolni,a rettegők minden választ lepontoznak,ami nem rettegés.
dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!