Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elmennétek a karácsonyi...

Elmennétek a karácsonyi ebédre, ha az egyik rokon beteg?

Figyelt kérdés
Rokonunk akihez mennénk beteg lett. Nem tudom, hogy csak megfázott-e, vagy COVID-os, de nem szívesen mennék el így, mivel nem engedhetem meg magamnak, hogy elkapjam. Nagy bunkóság lenne emiatt lemondani?

dec. 24. 09:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
17%

#69

Nagyképűségednél csak az ostobaságod nagyobb.

dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
88%
71,aham,biztos.
dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
3%

#70 Azt hiszem vannak értelmezési gondjaid. Hurutkával kapcsolatban is.

Kár is lenne bármiről lemaradnod, hiszen nélküled az éjszaka is

sötét lenne.

dec. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
68%
74,úgyis betegek lesztek,nem menekülhettek.
dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
22%

Attól függ, ha lázas, taknyos, köhög az illető, akkor nem, ha csak egy kicsit fázott meg, és úgy érzi, gyógyszerrel kibírja, akkor igen.

Egy rokonom egyébként pont most volt beteg és nem jött el látogatóba, lázas volt, és folyt az orra, nem akart mást megbetegíteni. Ez nagyon kedves volt tőle úgy gondolom.

De aki szerint normális dolog félholtan, lázasan, orrot törölgetve emberek közé menni, annál bajok vannak fejben. Így terjed az összes fertőző betegség emberek! MARADJATOK OTTHON Ha betegek vagytok, miért vagytok ilyen önzőek? MInden eseményt be lehet ám pótolni!

dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
62%

Vicces is, amikor az nevezi önzőnek a többi embert, aki elvárná másoktól, hogy az ő kedvéért maradjanak otthon.

Ha elkapok egy fertőző betegséget, az pár nap alatt elmúlik magától, a különböző programokat meg lehet, hogy hónapokig nem lesz lehetősége a családnak bepótolni. Egyesek itt tényleg fordítva ülnek a lovon.

dec. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy tényleg nem értem,hogy miért nyüszítenek egyesek egy kis orrfolyás miatt.Azt hiszik,hogy a beteg majd megharapja őket és zombivá fognak változni,vagy mi?
dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
59%
Én nem várom, hogy a beteg maradjon otthon, ha másnak nem gáz. Én viszont nem megyek, mert nekem gáz, senki kedvéért sem betegszem meg szívesen, sem a közvetlen családomat nem teszem ki neki. Ez az én döntésem, amit ugyanannyira tiszteletben kell tartani, mint azt, ha valakinek belefér a betegség. Jött volna beteg ember újszülöttlátogatóba hozzánk, mert a babát úgyis védi az anyatej. Jah, a babát lehet, bár nem biztos, de a nagytesót, meg anyát, apát nem. Ez, gondolom érhető, hogy abban a helyzetben miért gáz. Így én direkt rákérdezek minden alkalommal, hogy rendben vannak-e mielőtt találkozom azzal az emberrel. Nyilván, amiről még nem tud, azért nem számonkérhető, de ha hazudik, akkor azért elmagyarázom neki, hogy majd a saját családomat érintő kérdésekről én döntök.
dec. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
27%

Vegul elmentel? Vagy sem?



Joval covid elotti tortenetem: Ferjem baratjanak a csaladja beugrott hozzank egy szep keso őszi este. Sok kisgyerekkel. Amikor mar beleptek az ajton es levetkoztek, mindenki korbepuszilozott, akkor lazan eloadtak, hogy ah egyebkent tiszta gaz, mert a legkisebbnek folyik az orra folyamatosan 2 napja, a legidosebbnek most vegre csak 37.4 a hoemelkedese, a masik ketto meg hurutosan kohog es nemreg volt az egyiknek fulgyulladasa, de ma kapta az utso adag antibiotikumot.

Es.anyuka hozzatette, hogy o is lazas volt tegnap, de ma jol van es ha ők arra varnanak mikor egeszseges mind a 4 gyerek egyszerre, akkor soha egyik baratjukhoz se tudnanak beugrani latogatoba.

Hat kicsit megutkoztem a dolgon, mondtam, hogy izé, remelem nem kapjuk el, mert jon a hetvege, nincs 1 eves a gyerek, nem hianyzik semmi komolyabb. O ne aggodj mondom orrfolyassal elvagyunk, ez natha, nem fertozunk. (Termeszetesen nulla biologiai szakiranyu vegzettseggel.)


Nyilvan ismeros a sztori vege, ők masfel ora mulva hazamentek. Gyerekem 1.5 nap mulva 39 fokos lazat produkalt, amit furdozessel sikerult levinni, mindezt hetvegere...szerencsere nem.lett nagyobb baj, egy jobbfajta virus lehetett es nem kapott ra bakterialis szövődményt, mi meg "nathaval" megusztuk.

Akkor megfogadtam en nem.szo..atok meg senkit így, és hozzam.se jon tobbet senki ugy, hogy bevallja ja beteg vagyok. Ilyenkor megkerem akkor majd legkozelebb vagy ha mar ajton belul van, akkor hat bocs, akkor inkabb menj haza vagy lemegyunk veled a szabad levegore setalni, ott kisebb esellyel adod at. Covid ota meg nem szegyen se a kezmosas, se a maszk:-).

jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
37%
79 tipik rettegő és biológiából nulla,mert azt hiszi,hogy őt "megfertőzik" a "vírusok","baktériumok"..
jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!