Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kérnétek munkadíjat rokontól?

Gerzson2 kérdése:

Kérnétek munkadíjat rokontól?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi ti kérnétek e munkadíjat olyan munkáért, amit az unokatestvéreteknél csináltok. Kicsit kezdem azt érezni én élek álomvilágban vagy gondolom rosszul a dolgokat, de ellenkező esetben nem tudnék pénzt kérni. Fürdőszobát újítunk fel és unokatesóm eljött hozzánk felrakni 6 sarokszelepet, meg bekötni egy bojlert, persze minden alkatrészt megvettünk, illetve nem is azzal van a baj, hogy amit még elhasznált megtérítem neki, de ezen felül 50 ezer forintot kért munkadíjra, előtte kérdeztem mennyiért csinálná, azt mondta lerázósan, hogy majd megbeszéljük…két nap volt itt, gondoskodtunk a napi étel-italról. Előtte nem egyszer dolgozott párommal alkalmanként 20 ezer forintért, nem túl nagy energiákat kellett cserébe megmozgatnia, mert nem volt munkája, plusz én is hozzásegítettem pénzhez, amiért semmit nem kellett csinálnia. Kicsit bánt a dolog és nem tudom, hogyan kezelhetném ezt a helyzetet, nem így ismertem és nem arról van szó, hogy nem fizetem ki neki (amúgy mostmár elég jól keres és ezzel dicsekszik is) csak bánt, hogy amikor nekem kéne szívesség mindig pofára esek, főleg, ha tudom előre, hogy pénzt vár érte megcsináltuk volna magunk csak úgy ajánlkozott és ez nem az első eset, amikor a családban ingyen csinálunk valamit, amiért fordítottan más pénzt vár. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

márc. 18. 11:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%
Most utoljára kifizetném, utána soha többet nem hívnám, ennyiért bárki más is dolgozik, még olcsóbban is, és még kaját sem kell neki adni. Vagy legközelebb megbeszélitek, hogy mennyiért. Ha akarod azt is megteheted, hogy azt mondod hogy 50 ezer sok, és nem adsz csak 25-t mondjuk vagy 30-at, nem tud mit csinálni vele, max besértődik. Azért gáz, mert nem mondta meg előre, hogy mennyi.
márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%
Hát nézd, ha én segítek valakinek jó szandekbol, akkor azért nem várok el pénzt. Ha megkerek valakit valamilyen munkára, az nekem evidens, hogy kifizetem. Akkor is, ha rokon. Tehát nekem egyértelmű lett volna, hogy fizetek az unokatestvérnek és az is, hogy nem hozom fel azt, hogy én ingyen csinálok valamit.
márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a konkrét helyezetet most már sehogy, mert bárhogy "kezeled" - értsd: bármilyen megjegyzést teszel vagy rákérdezel erre, amit írtál - rosszul jössz ki belőle. Valószínűleg ő úgy gondolja, ő ezért az összegért megdolgozott, kiérdemelte, szóval te leszel a zsugori, irigy stb. ha felhozod, hogy de korábban így volt, úgy volt, ti ingyen segítettetek, kevesebbet kért, amikor férjeddel dolgozott, most már jól keres stb.


Szóval kifizeted szó nélkül és megköszönöd.


De!

Levonod a tanulságot: Nincs ilyen, hogy "majd megbeszéljük", mert az bármit jelenthet, aztán utólag pislog az ember, hogy én nem úgy gondoltam. Legközelebb kérsz ajánlatot szakembertől, és az alapjá eldöntöd, melyik éri meg jobban. Ha ez rendszeres (ti ingyen dolgoztok a családban, tőletek családtagok pénzt kérnek ilyen-olyan segítségért) akkor átgondoljátok ezt a hozzáállást: ha ezt így igazságtalannak érzitek, nem kell segíteni, sem ingyen, sem pénzért (vagy ti is ugyanúgy kérhettek pénzt ilyen esetben).

márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
88%

Igen, kérek és fizetek is munkadíjat, mert mind pénzből élünk.


Attól, mert rokont kérek meg pl kifesteni 3-4 szobát, természetesen kifizetem őt, mert neki ezzel munkája van. Nem annyi, hogy lefest egy ajtókeretet, hanem 6-7 órás meló.


És fordítva, én is elkérem a munkadíjat, akár rokonnak dolgozok többórán át, akár ismeretlennek.


Csak ugye ez sok családban szívességi alapon megy, ergo áldozzam rá a teljes napomat, aztán kapok érte egy kupica pálinkát azt. jól van.


Nincs jól és nem érdekel, ha bunkónak gondolnak.

márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Nem hoztam fel neki, hogy mi mennyiben segítettük őt, illetve nem cserébe vártam el, hogy ingyen elvégezzen valamit, de amikor mi segítettünk hasonló munkával vagy kölcsönadtunk dolgokat nem kértünk semmit, itt csak az elvről van szó, nem is igazán a pénzről.
márc. 18. 11:34
 6/42 anonim ***** válasza:
78%
Kérnék. Több napot biztosan nem töltenék sehol a gyerekemtől távol csakúgy. Az összegben célszerűbb azelőtt megállapodni, hogy a munka elkezdődne.
márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
43%

De, elvártad. Miért hazudsz?

Attól, hogy neki nem mondtad, itt világosan megy a bezzegelés.

márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam ő is hasonlóan gondolkodik, mint én. Főleg, hogy ahol máshol segített ott nem kért érte pénzt, és igen kiváncsi vagyok ez másoknál hogy megy, én ennek ellenére sem fogok pénzt kérni ha családon belül számítanak a segítségemre/tudásomra.
márc. 18. 12:12
 9/42 anonim ***** válasza:
60%

Mi mindig mindenkinek kifizetünk mindent. Viszont a rokonoknak is pénzért dolgozik a férjem. És ez azért jó mert jártunk úgy, hogy a férjem a tesómék nem 1 hanem legalább 2-3 albérletét házát kifestette ingyen. Ő már elfelejtette az ingyen melót de nekem rögtön beugrott mikor nem segített vagy konfliktus volt.

Jól tette a rokon, hogy elkérte a bérét. 2 napra nem sok az 50 ezer.

Ezt is utálom mikor a kaját piát valaki felhándálja. Akkor minek adtál neki?

Nem veled akarok bunkóskodni, vagy téged hibáztatni, de ne legyen alap az ingyen segítség elvárása. Tudom te segítettél de soha nem kapod vissza.

Legközelebb annyit tudsz tenni, hogy igenis aki neked dolgozik mondja meg előre mennyi. Te nem segítesz neki többet. Nem kell etetni a szakembert akkor sem ha rokon.

És ha magad is megtudod csinálni akkor ne kérj segítséget.

Mi ezért hoztuk ezt a szabályt az életünkbe, hogy mindenkinek kifizetünk mindent de mi sem dolgozunk ingyen. És akkor nem marad benned tüske. Mi többször így jártunk mint te az én illetve férjem rokonságával. Ez aló csak a szülők kivételek. Nekik minden segítség megjár ingyen.

márc. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Nem hándálok fel semmit, nem azért írtam, csak h nem voltam egy bunkó, aki még kaját sem ad, gondoltam leírom.
márc. 18. 12:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!