Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kérnétek munkadíjat rokontól?

Kérnétek munkadíjat rokontól?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi ti kérnétek e munkadíjat olyan munkáért, amit az unokatestvéreteknél csináltok. Kicsit kezdem azt érezni én élek álomvilágban vagy gondolom rosszul a dolgokat, de ellenkező esetben nem tudnék pénzt kérni. Fürdőszobát újítunk fel és unokatesóm eljött hozzánk felrakni 6 sarokszelepet, meg bekötni egy bojlert, persze minden alkatrészt megvettünk, illetve nem is azzal van a baj, hogy amit még elhasznált megtérítem neki, de ezen felül 50 ezer forintot kért munkadíjra, előtte kérdeztem mennyiért csinálná, azt mondta lerázósan, hogy majd megbeszéljük…két nap volt itt, gondoskodtunk a napi étel-italról. Előtte nem egyszer dolgozott párommal alkalmanként 20 ezer forintért, nem túl nagy energiákat kellett cserébe megmozgatnia, mert nem volt munkája, plusz én is hozzásegítettem pénzhez, amiért semmit nem kellett csinálnia. Kicsit bánt a dolog és nem tudom, hogyan kezelhetném ezt a helyzetet, nem így ismertem és nem arról van szó, hogy nem fizetem ki neki (amúgy mostmár elég jól keres és ezzel dicsekszik is) csak bánt, hogy amikor nekem kéne szívesség mindig pofára esek, főleg, ha tudom előre, hogy pénzt vár érte megcsináltuk volna magunk csak úgy ajánlkozott és ez nem az első eset, amikor a családban ingyen csinálunk valamit, amiért fordítottan más pénzt vár. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

márc. 18. 11:16
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Alapvetően szerintem ez egy értékrendi kérdés, részemről szilárd a hozzáállásom azzal kapcsolatban, legyen rokon vagy ismerős ha módomban áll segítek neki, nem a pálinkáért vagy a pénzért hanem mert, tudok és segítek, nekem ez evidens. Ha mindenki pénzért teszi, amit tesz akkor szerintem alapvető dolgok sérülnek, és ami felépíthető mondjuk közös kölcsönösségből csak odáig jut hogy mindenki csak a pénzt keresi a másikon a másikban. Persze ha ez lenne a megélhetése, máshogy gondolnám, és biztos ott is a hiba részemről, hogy nem tisztáztam az elején, dolgozni vagy segíteni jön e az illető. Én köszönöm mindegyik kommentet mert ezekből is sokat tanul az ember, és mivel a család és a barátok véleménye nagyon egybehangzó volt szerettem volna mást is hallani, elsősorban ezért írtam.
márc. 18. 14:42
 32/42 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen rendben van az értékrended. De ha neki meg az, hogy unokatestvérének végzett pár órás munkáért is pénzt vár, azok után is, hogy sokszor te segítettél neki, akkor is kár emiatt összeveszni.


Kifizeted, tudomásul veszed, hogy eléggé haszonelvű, te is így állsz hozzá a jövőben.


Még ítélkezni sem olyan egyszerű. Régen pl. falun sok ember azért lett alkesz, mert komák jellemzően az egymásnak segítséget itallal számolták el. Egy fél napos segítségért adtak a másiknak 1 rekesz sört, 5l bort vagy 1 liter pálinkát. Aztán fogyasztották is keményen, mert folyamatos volt az utánpótlás...


#24

márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
31%

Egyrészt mutatni akarod, mennyire jófej vagy, me4rt te bezzeg önzetlenül segítettél... de hát pont nem önzetlenség, ha cserébe elvártad volna az ingyen munkát.

Én ha segítek valakinek, támogatom, nem puffogok, ha utána ő a munkáért pénzt kér. Én nem kértem volna, de én nem ő vagyok.

márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
68%

Úgy gondolom, nem vagytok ezek szerint jóban az unokatestvérrel. Ő nem tart annyira közelinek sem, hogy szivességként megcsinálja nektek. Kifizetném, aztán én is úgy állnék hozzá, ahogy ő hozzám. Lehet még rád szorul...


Egyébként mi nem kérnénk pénzt, s eddig még tőlünk sem kért pénzt így rokon, de még a férjem nagyon barátja is teljesen ingyen megcsinálta a vízrendszerünket. Ő amikor vendégségbe jön hozzánk, még akkor se jön soha üres kézzel. Rá számíthattunk mindig. Férjem testvére például nem áll szóba velünk, szimplán az egója végett, semmi értelmes oka nincs hogy haragudjon ránk... Arra akarok kilyukadni, semmit nem jelent mint látod a vérségi kapcsolat se! Sajnos ez van.

márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Nem akarok mutatni semmit, csak így teljes a kép, és persze az én érzéseim, mert igazából itt a csalódás az elsődleges számomra… sajnos az is lehet rosszul ítéltem meg a kapcsolatunkat és az ő személyiségét ezt aláírom, hogy nem a pénz vagy a szívesség “nem visszaadása”, hanem a kölcsönösség hiánya, ami bántó, de nem gondolnám hogy távol állunk egymástól kapcsolat szintjén, inkább csak elviekben.
márc. 18. 19:40
 36/42 anonim ***** válasza:
49%
"Egy napon, ami talán el sem jön soha, majd én is kérek tőled valamit."
márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, örülök, hogy nem ismerlek :D
márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Tanulópénz. De figyeld meg, hogy te mindenképpen szemét leszel majd ha megy hozzád vmiért és nem segítesz. Rázd le. Minek vele kapcsolatot tartani.
márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
63%
6 sarokszelep és egy bojlerbekötés, cigivel kávéval, viccelődve, nagyon maximum 2 óra. Ha csinálja rendesen az ember,akkor 1.... Ennyi idő alatt pont megpucolja a dolgokat a nősereg egy jó bográcsozáshoz. Többet ilyen piti melóért nem lenne pofám kérni rokontól, főleg, hogy nálunk a szivességesdi körbejár.
márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
#39: nem vagyunk mi távoli rokonok? Nálam is lenne mit szerelni puszira.
márc. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!