Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kérnétek munkadíjat rokontól?

Kérnétek munkadíjat rokontól?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi ti kérnétek e munkadíjat olyan munkáért, amit az unokatestvéreteknél csináltok. Kicsit kezdem azt érezni én élek álomvilágban vagy gondolom rosszul a dolgokat, de ellenkező esetben nem tudnék pénzt kérni. Fürdőszobát újítunk fel és unokatesóm eljött hozzánk felrakni 6 sarokszelepet, meg bekötni egy bojlert, persze minden alkatrészt megvettünk, illetve nem is azzal van a baj, hogy amit még elhasznált megtérítem neki, de ezen felül 50 ezer forintot kért munkadíjra, előtte kérdeztem mennyiért csinálná, azt mondta lerázósan, hogy majd megbeszéljük…két nap volt itt, gondoskodtunk a napi étel-italról. Előtte nem egyszer dolgozott párommal alkalmanként 20 ezer forintért, nem túl nagy energiákat kellett cserébe megmozgatnia, mert nem volt munkája, plusz én is hozzásegítettem pénzhez, amiért semmit nem kellett csinálnia. Kicsit bánt a dolog és nem tudom, hogyan kezelhetném ezt a helyzetet, nem így ismertem és nem arról van szó, hogy nem fizetem ki neki (amúgy mostmár elég jól keres és ezzel dicsekszik is) csak bánt, hogy amikor nekem kéne szívesség mindig pofára esek, főleg, ha tudom előre, hogy pénzt vár érte megcsináltuk volna magunk csak úgy ajánlkozott és ez nem az első eset, amikor a családban ingyen csinálunk valamit, amiért fordítottan más pénzt vár. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

márc. 18. 11:16
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
46%
Barát ( építőipari és faipari szaki ) költözött 2szer , segítettem neki . Majd 3 esetben több köbméter fát rendelt behordtuk . Azt mondta vissza segíti ,rá fél évre leraktunk nálunk 12 nm laminált padlót . (A régi parketta felbontását takaritást szintezést párazárást én csináltam ) . Rokon adott neki 20 ezret simán eltette pedig 2.osztályú lett (nagy tágulási hézagokat hagyott szegőlécezés kimaradt . Embere válogatja kinek mit mikor mennyiért .
márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
26%
Aztan szamlat adott-e a joember? Mert csaladtagnak ingyen dolgozni evek ota buncselekmeny. ;-) Szerintem mindegy, hogy ennek a foszernak vagy szakembernek fizetsz, HA NEM kontarmunkat vegez... ;-)
márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
73%
Nos. Alapvetően azt mondanám, hogy igen, kérnék pénzt, mert ugyanolyan munka, és amíg ezzel foglalkozom, addig máshol is dolgozhatnék, amiért nem kérdés, hogy pénzt kapnék. De az, amiket írtál, árnyalja a helyzetet. Tehát ha ti segítitek őt pénzzel, akkor az nagyon rendben van, elfogadja, utána meg ilyen pofátlanul viselkedik. Ebből tanuld meg azt, hogy ismerőst, rokont ne hívj semmilyen munkára, max. akkor ha tényleg annyira közeli rokon (férj, anyuka) aki nem fog érte pénzt kérni egyértelműen. Mindenki más felejtős, vagy pedig el kell fogadni, hogy pénzért fog dolgozni, sőt adott esetben méregdrágán. Előre le kell tisztázni, hogy mi mennyibe fog kerülni.
márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
70%

Úgy kezelném, hogy fizetnék neki, ha megköszönné a pénzt én is megköszönném a munkáját.

Aztán többet nem várnék tőle ingyenes szívességet, de ha ügyes szakember, akkor máskor is alkalmaznám, az árat előre megbeszélve.


Ha meg bármi szívességet kérne, akkor azt mondanám neki, hogy elfoglalt vagyok/pihenni akarok, biztos talál erre más szakembert is.

márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
68%
Elég szánalmasak vagytok. Ha már fizetek valamiért, azt nem rokonnak, akinek előtte szívességből segítettem. Ha ilyen rokonom lenne, és minden sz@rért pénzt kérne tőlem, akkor nem szólnék neki, hanem inkább másra bíznám a dolgot. Nálunk a rokonságban mindig ez volt, soha sem fizetett senki senkinek.
márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
41%

Érdekesek a pontozások, tehát akkor hagyni kell kihasználnia magát, és különben is, a kérdező a hibás mindenért. Na ez a gyk.

Ha az unokatesó tette volna fel a kérdést, akkor persze ő lenne a rohadék a gyk-s brancs szerint.

márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy igen, mert aki pl. azt írta, hogy most fizesd ki, de utána ne kérj tőle segítséget, viszont te se segíts neki ingyen, na az is nullára lett pontozva, nem értem, miért (azóta már nem nulla, mert zöldet nyomtam rá).

Tök logikus itt mindenki, azt sem tudja, mit tart helyesnek igazából.

márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is volt ilyen, amikor elkészítettem az adóbevallását (nem rokonnak, hanem havernak), letette elém a doboz bonbont. Amikor következő évben kérdezte, hogy hozhatja-e, mondtam, hogy igen, de rengeteg a munkám, máshogy ketyeg most az órám, és mondtam az összeget, hogy mennyi, akkor egyből nem hozta, ja, hát ő nem így gondolta (nekem jó volt, egy gonddal kevesebb, az ilyenek mind lekoptak legalább).
márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
86%

26

Mindenki hibás egy kicsit. Bár nagyon megértem a kérdezőt mert volt hasonló ügyem, ő is hibás mert naívan bedőlt, csak azért mert rokon, és azt mondja jó a kapcsolatuk. De még sem ismeri a rokon értékrendjét.

De nem hibás a kérdező mégsem mert ő hányszor segített amit a rokon ezek szerint nem érdemelt meg.

Szóval igaz a jó öreg mondás: jó tett helyébe jót ne várj.

márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
34%
Nos, amikor az egyik karacsonykor a dicso csaladi galeri ki akarta fizettetni a beiglit, amit nem is kertunk, el sem vittunk, de ok ugy dontottek, az mar elore vetitette a tovabbiakat... Pitianer tempoba nem megyunk bele. Tovabba saaajnos nem all modunkban eltartani ezeket. Nekik is ugyanazok az eselyeik, hat eljenek vele...! Tanulni kell, dolgozni, es jeee, hat nem megtortenik a csoda? De akinek budos mindketto, az lemarad am... ;-) A posztolo helyebenm ha lennek, soha tobbet nem kernem meg ezt a foszert semmire, de en sem allnek rendelkezese. Nem alkalmas. A tobbi hasonszoru rokonnak, ismerosnek, akarkinek sem. Akinek nem tetszik, igy jart. ;-)
márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!