Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kérnétek munkadíjat rokontól?

Kérnétek munkadíjat rokontól?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi ti kérnétek e munkadíjat olyan munkáért, amit az unokatestvéreteknél csináltok. Kicsit kezdem azt érezni én élek álomvilágban vagy gondolom rosszul a dolgokat, de ellenkező esetben nem tudnék pénzt kérni. Fürdőszobát újítunk fel és unokatesóm eljött hozzánk felrakni 6 sarokszelepet, meg bekötni egy bojlert, persze minden alkatrészt megvettünk, illetve nem is azzal van a baj, hogy amit még elhasznált megtérítem neki, de ezen felül 50 ezer forintot kért munkadíjra, előtte kérdeztem mennyiért csinálná, azt mondta lerázósan, hogy majd megbeszéljük…két nap volt itt, gondoskodtunk a napi étel-italról. Előtte nem egyszer dolgozott párommal alkalmanként 20 ezer forintért, nem túl nagy energiákat kellett cserébe megmozgatnia, mert nem volt munkája, plusz én is hozzásegítettem pénzhez, amiért semmit nem kellett csinálnia. Kicsit bánt a dolog és nem tudom, hogyan kezelhetném ezt a helyzetet, nem így ismertem és nem arról van szó, hogy nem fizetem ki neki (amúgy mostmár elég jól keres és ezzel dicsekszik is) csak bánt, hogy amikor nekem kéne szívesség mindig pofára esek, főleg, ha tudom előre, hogy pénzt vár érte megcsináltuk volna magunk csak úgy ajánlkozott és ez nem az első eset, amikor a családban ingyen csinálunk valamit, amiért fordítottan más pénzt vár. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

márc. 18. 11:16
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon rosszul gondolkozol sajnos. Azért, mert te ilyen vagy, soha nem szabad a másiktól ugyanazt elvárni és kivetíteni, hogy nem tudsz határt húzni. Te valószínűleg magadat mindig háttérbe helyezted, kiszolgáltál mindenkit, a saját károdra is. Meg a "mégiscsak a család" mantra megy a fejedben. A munkának igenis ára van, nem lesz rossz ember senki azért, mert elkéri. Csak tiszteli magát.

Van egy saját példám.

Szépségipari szolgáltató vagyok. Míg tapasztalatot gyűjtöttem, vendégkört próbáltam alakítani, volt, hogy a teljes munkaidőm mellett ingyen vállaltam barátokat.

Mikor már csakis ez lett a bevételem és egy nagyon reális áron, tekintettel a korábbi kapcsolatokra, el mertem pénz kérni, volt, aki nem jött többet, volt, aki azt mondta, hogy nem is tetszik neki a munkám. Persze, amikor ingyen volt, akkor tetszett.

Nem pont ugyanaz a helyzet, nyilván, de akkor megtanultam, hogy üzletben sem barátság, nem család nincs.

Egyenesen kell kommunikálni, megmondani, hogy a "majd megbeszéljük" nem válasz.

márc. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
62%

De így meg felemlegeted, hogy te bezzeg segítettél. Ott van benned ha elismered ha nem. Aki önszántából segít az nem számolgatja, hogy én bezzeg mennyit segítettem.

Uncsitesónak más az értékrendje. Nem várható el ingyen hogy más napokat ingyen dolgozzon.

márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem normális kérni. Akkor ezen a két napon ő nem tudott máshol dolgozni.

De nyilván előre kell tisztázni. Máskor ne hagyd magad lerázni annyival, hogy majd megbeszéljük, mert abból utólag kellemetlen helyzetek lehetnek. Előre megbeszélik, aztán eldöntöd, hogy jó-e neked, vagy inkább mást hívsz.

Egyébként ha én valami szakmunkás lennék és lenne időm, akkor időnként családban ingyen csinálnám, ha nem élnek vissza a szívességgel.

De ha minden hónapban hív egy-egy rokon, akkor nem. Rendszeresen senkitől sem várható el ingyen munka. És oké, hogy nálad csak egyszer dolgozott, de lehet, hogy x, y, z is hívta a családból.

márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
83%
Keress rá szakikra ird meg mennyit kérnek kiszállással 6 sarokszelepre bojler bekötésre . Nem volt felmérve kiszámolva utólag kellemetlen bármi . 2020tól heti havi árajanlatok lettek alkatrészre munkadíjra és hosszú várólisták .
márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a fodrászom egy jó barátnőm. Kezdetben nem akart pénzt elfogadni. Én ragaszkodtam hozzá, és nem is jártam volna hozzá ingyen. Szinte minden vendége valahonnan az ismerőse, sokukkal jóban is van. Akkor ennyi erőből szinte nem lenne semmi bevétele, ha ilyen baráti, családi alapon menne az üzlet.
márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Nem mondtam neki egy rossz szót sem erre, értem hogy a munkának ára van, alapvetően így jártam, és vannak tanulságok mindenben, amiket levonok. Értékrendileg én is úgy gondolom, hogy szívességet nem kérünk számon, és önszántamból segítettem, de az igen bánt hogy nem állnak hozzám hasonlóan. És ha rendben van szívességet tenni de én fordított esetben nem vagyok hasonló gondolkodású, akkor el sem fogadom azt mástól, szerintem így az egyenes. Szóval értem és köszönöm a tanulságos kommenteket, de azért azt gondolom a szívességtételben és segítségnyújtásban is van egyfajta kölcsönösség, ha elfogadom, akkor gondolok arra akitől kaptam.
márc. 18. 12:35
 17/42 anonim ***** válasza:
48%
16: De nem ismerjük a részleteket. Egy szívességet szerintem szinte mindenki szívesen megtesz családon belül. De őt lehet, hogy rendszeresen hívják közelebbi és távolabbi családtagok dolgozni. Akkor nyilván kér pénzt, meg abból is gond lenne, ha az egyiktől kér, a másiktól nem.
márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Az illetőnek van munkája, emellett kezdett el foglalkozni és kezdőként mindenféle vállakozási forma nélkül csinálta nálunk, amit csinált, a szabadidejében, nem ez a főállása.
márc. 18. 12:41
 19/42 A kérdező kommentje:
Én nem látok abba bele ki hívja még dolgozni, mi egyszer kértünk tőle szívességet és ő is úgy tűnt annak kezeli, szerintem senkinek nem kell beszámolni róla kinek mennyiért dolgozik valaki, mindenki tudja ki hányadán áll a másikkal, amihez harmadik félnek köze nincs, igazából azt látom mi vagyunk a hülyék, hogy ingyen “dolgozunk”. Persze alapkérdés ki minek tekinti a családon belül, mi azért elég közel állunk egymáshoz.
márc. 18. 12:49
 20/42 anonim ***** válasza:
74%
Jogos, hogy pénzt kért, csak nem utólag kellett volna benyögnie, hogy mennyit. Akkor kellene elmondani, amikor még felméri, kb mennyi munka lesz vele. Akkor még mondhatsz nemet te is, ha nem tetszik. Most már nem az a világ van, mint régen. Ha az ember ingyen dolgzik, sajnos kihasználják és hülyének nézik.
márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!