Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kérnétek munkadíjat rokontól?

Kérnétek munkadíjat rokontól?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi ti kérnétek e munkadíjat olyan munkáért, amit az unokatestvéreteknél csináltok. Kicsit kezdem azt érezni én élek álomvilágban vagy gondolom rosszul a dolgokat, de ellenkező esetben nem tudnék pénzt kérni. Fürdőszobát újítunk fel és unokatesóm eljött hozzánk felrakni 6 sarokszelepet, meg bekötni egy bojlert, persze minden alkatrészt megvettünk, illetve nem is azzal van a baj, hogy amit még elhasznált megtérítem neki, de ezen felül 50 ezer forintot kért munkadíjra, előtte kérdeztem mennyiért csinálná, azt mondta lerázósan, hogy majd megbeszéljük…két nap volt itt, gondoskodtunk a napi étel-italról. Előtte nem egyszer dolgozott párommal alkalmanként 20 ezer forintért, nem túl nagy energiákat kellett cserébe megmozgatnia, mert nem volt munkája, plusz én is hozzásegítettem pénzhez, amiért semmit nem kellett csinálnia. Kicsit bánt a dolog és nem tudom, hogyan kezelhetném ezt a helyzetet, nem így ismertem és nem arról van szó, hogy nem fizetem ki neki (amúgy mostmár elég jól keres és ezzel dicsekszik is) csak bánt, hogy amikor nekem kéne szívesség mindig pofára esek, főleg, ha tudom előre, hogy pénzt vár érte megcsináltuk volna magunk csak úgy ajánlkozott és ez nem az első eset, amikor a családban ingyen csinálunk valamit, amiért fordítottan más pénzt vár. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

márc. 18. 11:16
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
#40 ki tudja:D
márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:
Én megértem a kérdezőt, mert nekem természetes, hogy a szellemi tőkém (jog és pénzügy) ingyen megosztom a családommal és a barátaimmal. Én ebben tudok segíteni, ők másban. Volt távoli ismerős, random helyzet, aki ingyen még öncélúan és bunkón sürgetett (konkrétan vasárnap délután) is, őt elhajtottam volna pénzért is, mert így nem lehet beszélni üzleti kapcsolatban sem.
ápr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!