Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elvárható, hogy a rokon...

Elvárható, hogy a rokon fizesse a javítást, ha az általa kölcsönadott dologban kár keletkezett?

Figyelt kérdés

Most jelen esetben arról van szó, hogy pár napra kölcsönkaptam a nyaralóját egyik rokonnak, mert szülinapom volt és itt ünnepeltem három barátnőmmel, viszont sajnos harmadik nap a wc-ben dugulás keletkezett, ami miatt szakembert kellett hívni.


Nyilván szóltam neki mi a helyzet, kijött a szakember, kifizettem, elvarható szerintetek, hogy visszafizesse nekem a díjat vagy legalább egy részét? Mert így akkor picit keserédes a szülinap. :/


N/26



márc. 19. 14:56
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
85%

Ti okoztátok, ti fizetitek.

Legközelebb meg ne szakembert hívj, hanem vegyél egy wc pumpát, amivel egy mozdulattal, néhány másodperc alatt meg tudod szüntetni a dugulást.

márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
90%
Semmiképpen. A dugulás akkor keletkezett, amikor ti használtátok. Köteles vagy a nyaralót olyan állapotban visszaadni, amilyenben átvetted.
márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
89%

Eleve emberi méltóság kérdése az egész.

A dugulás lehet hogy nem volt előzmény nélküli és lehet, hogy nem közvetlenül nektek felróható csak rosszkor voltatok rossz helyen, de nekem alap, hogy vagyok annyira úriember, hogy eszembe sem jutna az, hogy visszakérjek a javítási költségből. Egyfajta hála az ottlétért, a használatért, hogy az ott tartózkodásod alatt felmerülő problémákat a saját költségedre oldottad meg. Sőt tovább megyek. El sem fogadnám, ha ő ki akarná fizetni.


De nem vagyunk egyformák. Érdemes gálánsnak és úriembernek lenni.

márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 Aleksandra27 ***** válasza:
12%
Szerintem lehet.
márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen a ti költségetek.


Egyébként kiszámoltad, mennyibe került volna ha 3 napra bérelsz egy házat?


Szerintem a duguláselharitas valószínűleg olcsóbb volt.

márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit túltoljátok. Simán lehet, hogy a dugulás ugyan akkor következett be konkrétan, de nem (csak) miattuk.

Ezt viszont mi nem tudjuk innen megmondani, hogy mi volt az oka.

márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:

Nálam dugult el vécézésnél. Kérdeztem a barátnőinet ők tapasztaltak-e bármi furát a napokban, de azt mondták semmit.


De akkor ha ennyire nem javasoljátok, nem kérem vissza az árát a tulajtól. Viszont szükségem lenne arra az összegre, mert nem kalkuláltam vele, hogy az csak úgy kicsúszik a zsebemből. Barátnőimmel esetleg elosztani a költséget, arra gondoltam még.

márc. 19. 21:36
 28/59 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, képzeld el a következő szituációt: a barátnőd kölcsönkéri pár percre a laptopodat, de leejti, tönkremegy. Majd azt mondja, fizesd te a javítást, hisz a tied, különben is ő nem kalkulált ilyen kiadással. Vagy legalább osszátok el a költséget azokkal, akik épp jelen vannak.

Abszurd, nem? Pont mint a te gondolatmeneted.

márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
92%
Nem a ház tulaja okozta a bajt, így az elhárítás sem az ő költsége. A barátnőkre nyomni meg bunkóság, még akkor is, ha neked máshonnan hiányzik az az összeg. Rendezd át a kiadásokat és máskor nagyobb tartalékkal készülj.
márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
75%
Azt kellene tudni, hogy mi okozta a dugulást. Lehet rossz régi, rendszer, akkor nem a te hibád. Egy dugulás nem mindig egyszeri dolog, és sosem jön jókor. Akkor a te hibád (szerintem), ha beleraktatok valamit (apró tárgy esett bele, betét, sok papír víz nélkül, stb). De, ha nem nagy költség, én nem feszegetném. Akkor sem, ha (nyilván) nem jött jól anyagilag és érzelmileg.
márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!