Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elvárható, hogy a rokon...

Elvárható, hogy a rokon fizesse a javítást, ha az általa kölcsönadott dologban kár keletkezett?

Figyelt kérdés

Most jelen esetben arról van szó, hogy pár napra kölcsönkaptam a nyaralóját egyik rokonnak, mert szülinapom volt és itt ünnepeltem három barátnőmmel, viszont sajnos harmadik nap a wc-ben dugulás keletkezett, ami miatt szakembert kellett hívni.


Nyilván szóltam neki mi a helyzet, kijött a szakember, kifizettem, elvarható szerintetek, hogy visszafizesse nekem a díjat vagy legalább egy részét? Mert így akkor picit keserédes a szülinap. :/


N/26



márc. 19. 14:56
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
73%
Ja igen tényleg, a használt vizet, áramot kifizettétek a tulajnak? Ha meg nincs pénzed nem kell 3 napos bulit csapni más kontójára.
márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 Darius- ***** válasza:
12%

Felét fizesd.

Rosszul írják a többiek. Dugulas nem három nap után történik, hacsak valamivel nem nyomtatok nagyon tele a budit. Benne van az is, amikor ők használták.

márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg, a szerelő mit mondott a dugulás okáról?
márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
75%

Majd en megmondom az okat:


Normal wc papir guriga

betet

nedves torlokendo

tampon

cigis doboz

stb

lett a 3 napos reszegseg heveben beletomkodve a klozetba!

márc. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:
Én a magam nevében tudok nyilatkozni, nem dobtam bele semmi oda nem illő dolgot. De szerintem a többiek sem, nem úgy ismerem őket.
márc. 21. 12:52
 56/59 A kérdező kommentje:

Írtam már korábban is egy válaszban, hogy nálam dugult el wc használat során.


A szerelő azt mondta, hogy a csövek jó állapotúak, nem amiatt történt a dugulás.

márc. 21. 12:54
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

Na ugye!

Akkor az okos kis barátnőid miatt!

márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
56, akkor neked kell fizetned. És köszönd meg, hogy HA legközelebb is megkapod.
márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
79%

De szerintem a többiek sem, nem úgy ismerem őket. - mert mindegyik mellett ott álltál már, amikor "színjózanul" használta a mosdót, nem? Szerintem én okoztam már reptéri wc-ben bajt. Nem volt nálam nedves fertőtlenító kendő, a wc-ben meg olyan takaró fóla sem, így körbepakoltam papírral az ülőkét, aztán használtam, akkor is használtam bőven papírt, és amikor mindent lehúztam, bizony láthatóan nem bírta a klotyó...nyilván vannak olyan helyzetek, amikor nem is látod, mert eltűnik a csészéből minden, és a csövekben áll meg valahol, akkor nyilván a további használatnál fog majd kijönni a probléma. Szóval nem kell ám semmi extrát lehúzni ahhoz, hogy elduguljon, csak közös helyiségben nyilván máshogy hazsnálja bizonyos célokra az ember, ha nem bízhat a tisztaságban, és tadaaaam...

Fogd fel tanulságként, és vagy ne kéregess kölcsön ilyen értékű dolgot, vagy nyeld be, hogy ha bármilyen módon kár keletkezik a te vagy a vendégeid hibájából, akkor azért te leszel a felelős a kölcsönadó irányába.

márc. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!