Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elvárható, hogy a rokon...

Elvárható, hogy a rokon fizesse a javítást, ha az általa kölcsönadott dologban kár keletkezett?

Figyelt kérdés

Most jelen esetben arról van szó, hogy pár napra kölcsönkaptam a nyaralóját egyik rokonnak, mert szülinapom volt és itt ünnepeltem három barátnőmmel, viszont sajnos harmadik nap a wc-ben dugulás keletkezett, ami miatt szakembert kellett hívni.


Nyilván szóltam neki mi a helyzet, kijött a szakember, kifizettem, elvarható szerintetek, hogy visszafizesse nekem a díjat vagy legalább egy részét? Mert így akkor picit keserédes a szülinap. :/


N/26



márc. 19. 14:56
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
68%
Lepontozhatsz nullára, szrok bele, ezen is csak az látszik, hogy 26 éves létedre milyen gyerekes a gondolkozásod.
márc. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
88%

Ha ezzel jönnél nekem még kiszámolnám mennyi vizet,aramot használtatok 3 nap alatt és még azt is kifizettetném.


Sőt,hogy még a barátnőkre akarod terhelni...főleg felháborító.

márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
53%
#41 Nem tudom, mennyi idős vagy, de tényleg ilyenek a 26 év körüliek. Főleg, ha Budapesten/dunántúli nagyvárosban nőttek fel. Lassan közelebb vannak agyilag a legidiótább brithez vagy önérzetes, buta amerikaihoz, mint a józan, értelmes emberhez.
márc. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
81%
Eldugítottátok a wc-t a nagy buli hevében, ki tudja, mit és hogyan húzott le előtted, szóval eléggé evidens, hogy állod a javítást. Az meg eléggé prosztó dolog, hogy odahívod vendégnek a barátnőidet, aztán rájuk nyomnád ennek költségét úgy, hogy gyakorlatilag senki se tudja megmondani, hogy mindenki által összeadódtak a problémák (pl. túl kevés vízzel lehúzott wc papírhalom +vékony csövek, vagy valaki lehúzott valamit, amit nem kellett volna), és lekoptatnálak , az biztos. Te kaptad kölcsön, te feleltél érte, ezt jó lenne megtanulnod, mielőtt bármi mást kölcsönzöl akárkitől is, amit aztán nem egyedül használsz. Mondjuk, ezt kb egy 5 éves is tudja jobb helyen, az meg egyéni probléma, hogy neked hiányzik az a pénz. Ez van. Felnőtt ember vagy, viseled a felelősséget. Majd máskor hotelba vagy bérbe vett helyre szervezed a bulikátokat, és akkor kristálytiszta tiszta lesz, hogy ki mit fizet és miért felel.
márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
33%

44, ha pont akkor megy tönkre a mosógép, amikor te pakolod be az anyósnál, akkor neked kell kifizetni?

Ha nem dobtak bele semmit, nekem nem lenne bőr a képemen a vendégemmel fizettetni.

márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
50%
Dugulást mosógéphez hasonlítasz? Gratulálok, az az ember vagy, akinek elég egyszer megszólalnia, és mindenki tudja róla, hogy hülye.
márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
87%

#45 A mosógép alapesetben egy-másfél évtizedet bír. Ha rendeltetésszerűen használják, akkor a tulajdonos terhére hárul a javítás/csere, akkor is, ha épp másvalaki használta, amikor a probléma megmutatkozott.

A wc dugulását ezzel szemben leggyakrabban a nem rendeltetésszerű használat okozza, pl. túl sok papír és kevés víz használata vagy idegen tárgyak. Ha pedig ilyesmi áll a háttérben, akkor a javítást annak illik állni, aki okozta. Mondjuk a túl sok papír okozta dugulás egyszerűen, bárki által megszüntethető egy wc pumpa segítségével is. Ha a kérdező szerelőt hívott, akkor ő vélhetően arról is mondott valamit, hogy mi okozta a dugulást. Ha lerakódások, akkor az a tulaj felelőssége. Ha pillanatnyi nem rendeltetésszerű használat, akkor pedig a kérdezőé.

márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
88%
3 napos bulira van pénz, de egy 10-20 ezer forint kifektet? Mi a franc van ezzel a generációval?? (22)
márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
89%
#47 Hozzáteszem, én tulajként azt is kifogásolnám, hogy ha őszerinte nem ők okozták a dugulást, mi jogon hív önkényesen szerelőt, fizeti ki és kéri számon rajtam, ahelyett, hogy egyből engem tájékoztatott volna a problémáról, amihez lehet, nem is kellett volna szerelő.
márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
41%

Az elegáns az lett volna, ha a javítást a rokonnak szóba se hoztad volna.

Így már kellemetlen neki, hogy nem okozott felhőtlen örömet neked házában a kikapcsolódás, szerintem ki fogja fizetni, akkor érezné rosszul magát, ha nem engednéd neki.

márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!