Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elvárható, hogy a rokon...

Elvárható, hogy a rokon fizesse a javítást, ha az általa kölcsönadott dologban kár keletkezett?

Figyelt kérdés

Most jelen esetben arról van szó, hogy pár napra kölcsönkaptam a nyaralóját egyik rokonnak, mert szülinapom volt és itt ünnepeltem három barátnőmmel, viszont sajnos harmadik nap a wc-ben dugulás keletkezett, ami miatt szakembert kellett hívni.


Nyilván szóltam neki mi a helyzet, kijött a szakember, kifizettem, elvarható szerintetek, hogy visszafizesse nekem a díjat vagy legalább egy részét? Mert így akkor picit keserédes a szülinap. :/


N/26



márc. 19. 14:56
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
87%

Mi a fenét szórtatok bele a barátnőiddel, hogy eldugult?

Ha nem volt eldugulva, mikor odamentetek, akkor igenis nektek kell kifizetnetek. Máskor meg ne dobáljatok bele olyat, amit nem szabad.

márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Nem szórtunk bele semmit.
márc. 19. 23:18
 33/59 anonim ***** válasza:
86%
Szóval az ismerős ingyen odaadja a házát, hogy te ott amortizálódj le születésnapi ünneplés címén, majd valamelyik barátnőd részegen eldugítja (betét,tamponnal gondolom) a klotyót és még azon puffogsz, hogy a háztulaj neked fizessen? Örülj, hogy ennyivel megúsztad. Hihetetlen vagy komolyan
márc. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes, az ingyen bulihely az jól jött gondolom...
márc. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
79%
Hasonlóan jártam mint te. Pont mi voltunk ott mikor eldugult a wc. A szerelő csomó barbi ruhát szedett ki meg lábakat. Jeleztem rokonnak a dugulást,kifizettem, de elmondtam azt is h mi okozta. Kértem felezzük meg a költségeket. Fel volt háborodva azt mondta nálunk ment tönkre normális h mi fizetjük meg biztos az én fiaim szórták tele hülyeséggel. Jelzem 2 kamasz fiam van 15 és 17 évesek. Rokonnak 3 lánya 4 éves ikrek és 6 éves a nagyobb. Lenyeltem a dolgot,de azota inkább nem kérem el tőle a nyaralót hiába mondogatha szóljak ha kell.
márc. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
84%

Mi két éve vettünk családi házat, az első héten szakmeber kellett. Azt mondta, teljesen természetes, hogy idővel lerakódások keletkeznek, amik folyamatosan szűkítik a cső keresztmetszetét, és nem tesznek jót a kis nyomassal működő, takarékos tartályok sem.

Nem kell beledobni semmit, hogy elduguljon, hosszú évek elhanyagolása és spórolása gyakoribb gond.

márc. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
82%

Én se értem, hogy jut eszedbe, hogy ez nem a te károd. Kölcsönkaptál valamit, kötelességed visszaadni olyan állapotban, ahogy azt kaptad (hacsak tényleg nem babalábakat szed ki a szerelő, ahogy fent írta az egyik hozzászóló, az nyilván más tészta). A barátnőidnek meg az égvilágon semmi köze nincs ehhez a sztorihoz.

Egyébként az se biztos, hogy szerelő kellett volna, sokszor elég a WC pumpa, vagy 2 flakon háztartási sósav.

A káreseményekre igaz, hogy szívás, nem várjuk, de jönnek, és általában fájnak anyagilag. Szokjál hozzá, hogy vannak ilyenek az életben és tudatosan készülj rá.

márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
17%
Komolyan kíváncsi lettem, milyen összegről beszélünk, amitől így letérdelsz?Apropó térdelés, a szakinál lehet, hogy egy kis kedvezményt tudtatok volna eszközölni ;)
márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
80%
Akinek ennyire számít a pénz, az nem egyből szerelőt hív, hanem még ha totál életképtelen és tudatlan is, kiguglizza, mit tud kipróbálni, mielőtt szaki kéne hozzá. Ennyi eszed nem volt, csak utólag pampogsz. Most megtanulod, hogy a hülyeségnek bizony ára van.
márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
69%
26 éves vagy, tényleg? :D Eldugítottátok a wc-t, miért kellene a rokonnak akár egy fillért is állnia belőle?
márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!