Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogyan próbálnátok közelíte...

Ti hogyan próbálnátok közelíteni a párotok 15 éves öccse felé ha együtt éltek? Milyen kapcsolatot kell ilyen esetben kialakítani?

Figyelt kérdés
Párom(23 évesek vagyunk mindketten) öccsei nála élnek, mert a szüleik nem túl normálisak. Most én is odaköltöztem, eddig jól elvoltam a fiúkkal (15 és 13 évesek), de most a nagy mindig kötözködik mindenért. Ő nem mosogat, nem mos stb. (Hozzáteszem eddig segített mindig a bátyának, ha nem vagyunk otthon szerintem alap, hogy ő betesz egy mosást)Ha kérek tőle valamit vagy tanácsolok akkor nem érdekli. Olyan dolgok amiket tudom hogy a párom is kér, vagy elvár tőle (pl. ne menjen el addig míg meg nem tanult) azért kérem én is tőle, hogy ne legyen vita később köztük, nem is mindig "dobom fel" mert nem akarom, hogy én legyek a szemét a szemében.. De néha olyan mintha direkt szívatna, minden aprósággal. Én szeretem a párom, hosszabb távra gondolom a kapcsolatot, szeretnem megoldani ezt a helyzetet. Eddig tényleg kedvelt, nem tudom most mi baja lett hirtelen. Lehet csak a kamaszkor.

2012. dec. 3. 11:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok felettük anyáskodni. De az egy dolog, hogy valakinek az anyja elpakol utánuk. Én viszont mivel nem vagyok az, és nem is akarom ezt játszani. Szóval ha lomot csinál pakolja el. Eddig eltudta. Ahhoz mondjuk oké semmi közöm hogy tanul e, hová megy. De mivel a páromat érdekli, megkérdezi, nem fogok hazudni. Nem tudom még pillanatnyilag milyen viszony lesz közöttünk. Én szeretnék egy barátit, "lakótársast" de ebbe beletartozik az is hogy mindenki feltakarít maga után. Ez egy ilyen helyzet, nem hiszem, hogy csak nekem kellene alkalmazkodjak.
2012. dec. 3. 13:18
 12/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ellentmondsz magadnak.


Nem akarsz anyáskodni, de kérni, javasolni parancsolgatni igen?

Ne haragudj, de ha nekem a testvérem barátnője beszólt volna 15 évesen, hogy mosogassak el meg mossak ki helyette, hát arcon röhögtem volna. Meg kapcsoljam be a gépet helyette. Letörik a kezed, ha neked kell? Meg hogy megkéred, hogy előbb tanuljon, aztán menjen... Igen, a párodnak joga van erre felhívni a figyelmüket, de neked nincs.


Ha nem neked kell alkalmazkodni, akkor szerinted kinek? te vagy az új jövevény. Ők eddig éltek egy megszokott ritmusban, szokásokkal abban a házban, ahova te most beköltöztél. Itt neked kell felvenned a tempót és alkalmazkodni ahhoz, ahogy eddig éltek, nem pedig dirigálni és elvárni, hogy az elképzeléseid szerint alakuljanak a dolgok.


És képzeld. Kamaszkorban ilyenek az emberek: suli után számítógépeznek, és nem halnak bele, ha a mosatlan ott áll egy délutánt (ahogy valaki mondta: a mosatlan kibírja, amíg a párod is hazaér). Nyilván rendes dolog lenne a fiúktól, ha elmosogatnának, de erre kötelezni őket nem tudod, és a parancsolgatásoddal csak dacot keltesz bennük, csakazértsem fogják megcsinálni.

2012. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sosem parancsolgattam. Kérni miért ne kérhetnék? Ha engem meg lehet kérni hogy ne azt főzzek amit terveztem, hanem amit szeretnének, akkor én miért ne kérhetnék? Így működik egy normális kapcsolat.

Nem törik le a kezem ha beindítom a mosást, de ha ő csinálná mikor hazaér, akkor mire én hazaérek már kész is lenne. Mosogatni, takarítani nem fogok állandóan 4 ember után. Ők is ott élnek. Párom is megcsinálja ha ráér, én pedig nem. Pont azt mondom, hogy eddig az öccse is megcsinálta, míg én be nem költöztem segített. A kicsi is felporszívóz, kitakarítja a szobáját hétvégente. Hétköznap nem is akarom hogy takarítsanak, félreértés ne essék, csupán a napi lomjait maga után rakja el, ebbe benne van a mosatlan is.

2012. dec. 3. 13:44
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyébként én is alkalmazkodok, tudom hogy én vagyok az új a lakásban, de nincs mihez alkalmazkodjak, mert felborult minden. Az hogy te kiröhögted volna a párod barátnőjét nagyon kellemes....
2012. dec. 3. 13:46
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

AMit nem értesz az, az hogy ők testvérek. Ők mindig is egy család lesznek, hozzátartozók. Te a bátty aktuális barátnője vagy. Attól hogy odaköltöztél még egyik fiú sem érzi úgy, hogy egy tartós elem lennél az életükben, vagy hogy ne lennél leváltható, hogy ne lehetne majd később egy másik barátnő.


A legtöbb kamasz így érez, nem érdekli őket, hogy ti örökre terveztek-e vagy sem. Ők összetartoznak, a szemükben te csak egy barátnőcske vagy, aki nem rendelkezik jogokkal felettük, ennyi.

2012. dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!