Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örökölt lakásba költözés: ti...

Örökölt lakásba költözés: ti így belemennétek? Tényleg csak hisztizek?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamája elhunyt. Nagyon szerettük, sokat jártunk hozzá, én főztem rá és takarítottam, ő addig mesélt meg énekelt a lányunknak, nagyon szerette ő is.


A házat apósom örökölte, aki felajánlotta hogy költözzünk oda. De azt kikötötte, hogy semmit nem változtathatunk meg, nem cserélhetjük le a bútorokat, a fürdőszobát-konyhát sem újíthatjuk fel.


Mivel nem átmeneti állapot lenne, hanem kb 6-8 évet élnénk ott, én így nem szeretnék menni.


Ti mit gondoltok?


2013. máj. 21. 12:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Igy a helyedben én sem mennék. Nyomasztana az egész. Ne fogadd el, köszönd meg, de mondj rá nem-et.
2013. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet változtatni???

Amúgy a helyzettől függ.

Ha albérletben élnék és a fizetésem több mint a felét az albérleti díj elvinné akkor elfogadnám a lakást még ezzel a kikötéssel is. Az évek alatt szép lassan, hízelegve rá lehet a papát beszélni a változásokra..Szép lassan, hogy őt se bántsa a változás.

Ha nem albérletben élnék és a papát nem lehet rábeszélni később sem mert erős jellem, akkor nem mennék.


Összegezve: A pénzen múlik minden.

2013. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen megértelek! Olyan, mintha más életét kellene élnetek, nem sajátotokat!

Mi is így jöttünk a párom szüleinek a lakásába, hogy minden itt volt (ők kiköltöztek külföldre), de nekem az az egy kikötésem volt, hogy hadd alakítsuk át a saját ízlésünkre, mert ha már nekik úgysem kell, és elmentek, ne az ő ízlésük szerint kelljen élnünk.

Szerencsére nem volt ezzel semmi gondjuk, bár még így is sok időbe telt, mire saját otthonomként tudtam rá tekinteni.

2013. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Hiteles lakásban élünk, nem olyan sok a hitel.


Ha oda költözünk, eladjuk a mostani lakást, ami marad az árából azt félrerakjuk és hozzáteszünk meg van Fundamentánk, így 6-8 év múlva lehetne saját házunk, hitel nélkül.

2013. máj. 21. 12:49
 5/48 anonim ***** válasza:
95%
Ezen múlna a hitel mentes lakás én szó nélkül megtenném. Miért baj ez? Minek költenél bútorokra ha utána úgyis elköltöznél.
2013. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
96%
Eladni? Félrerakni? Na ebből a "gyüjtőgetésből" sem lenne semmi. Hamar elmenne az az összeg. Nem beszélve a rengeteg plusz költségről. Miért nem lehet az ingatlant inkább kiadni, és abból fizetni a törlesztőket?
2013. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
91%
Akkor meg szerintem tiszta sor. 6 év nem a világ. Ha az após nem jár majd a nyaktokra minden nap mi a kérdés? Inkább a hiteles lakás? S ha valami történik? Nem tudod fizetni s viszik a kéglit.
2013. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
97%
Én nem mennék. Az otthonom kinézetébe, rendszerébe nem engedek beleszólást. Ha nem változtathatok, én nem mennék.
2013. máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne semmi a gyűjtögetésből? A mostanihoz is mi magunk szedtük össze az önerőt amíg albérletben laktunk. Ráadásul a Fundamenta nem is olyan, hogy meggondolom magam vagy épp másra kell a pénz és nem fizetem.


Persze történhetnek váratlan dolgok, de ha évekig tartó munkanélküliség, betegség nem jön, akkor össze tudjuk gyűjteni a pénzt.

2013. máj. 21. 12:59
 10/48 A kérdező kommentje:
A hitelhez van biztosítás, ha valami történik (ahogy történt is már) fizet a biztosító (ahogy fizetett is 3 éve).
2013. máj. 21. 13:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!