Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örökölt lakásba költözés: ti...

Örökölt lakásba költözés: ti így belemennétek? Tényleg csak hisztizek?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamája elhunyt. Nagyon szerettük, sokat jártunk hozzá, én főztem rá és takarítottam, ő addig mesélt meg énekelt a lányunknak, nagyon szerette ő is.


A házat apósom örökölte, aki felajánlotta hogy költözzünk oda. De azt kikötötte, hogy semmit nem változtathatunk meg, nem cserélhetjük le a bútorokat, a fürdőszobát-konyhát sem újíthatjuk fel.


Mivel nem átmeneti állapot lenne, hanem kb 6-8 évet élnénk ott, én így nem szeretnék menni.


Ti mit gondoltok?


2013. máj. 21. 12:41
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
65%

Én belemennék. Tulajdonképpen azt kéri, hogy ne öntsétek a pénzetek az ő házába. Ha innen nézed, teljesen szimpatikus.

De ez a ti döntésetek. Ha neked annyival fontosabb a megfelelő lakókörnyezet, akkor nyilván nincs értelme belemenni, mert csak megmérgezi a kapcsolatotokat.

Igazából az kérdéses csak számomra, hogy mi van akkor, ha valami elromlik?

2013. máj. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én se szívesen mennék ilyen feltételek mellett oda, ha megtehetem. Ha a pénz szorít, akkor mennék, akkor nincs helye a hisztinek, menni kell. Ha nincs ilyen súlyos ok, de a férjem szeretné, akkor hajlandó lennék egyezséget kötni, pl. hogy amíg ott lakunk, én választhatok, hogy hova menjünk nyaralni. Persze olyat kell választani "cseredolognak", ami nekem fontos.


Másrészt néhány ötlet: Átrendeznetek szabad a lakást? Ha nincs túl sűrűre bútorozva, tudtok új bútorokat is berakni még pluszan. A függönyök, dekoráció, új szőnyeg, falvégő, lámpák cseréje is sokat segítenek, a konyhában is gondolom az edénykészletet stb. lecserélhetitek. Átfesteni szabad? A végén majd visszafestitek az eredeti színre, amilyen volt. Esetleg ha a bútorokat pl. padláson biztonságosan lehet tárolni, akkor is eredeti állapotra tudjátok bútorozni majd, ha elmentek. Praktikus gondok nincsenek? Pl. tanuló asztal a lányotoknak, pelenkázó, rácsos ágy egy új kisbabának, szúnyogháló hiánya az ablakon, korszerűsítendő fűtés, állandóan elromló tűzhely, nagy fogyasztású hűtőszekrény, ilyenekre gondolok. A lányotok elfogadja még 6-8 évig, hogy nem rendezheti át a szobáját? A húgom egy időben évente átrendezte.

2013. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
És ha jön? Mondjuk egy baleset? Én inkább mennék mint élnék a hiteles lakásban. Persze ehhez ismerni kellene az apóst a hitelfeltételeket.
2013. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
75%
Na ezért van annyi ember sz.rba a hitelével, mert mindig többet jobbat szeretne. Teljesen jó ajánlat nem is értem ezen mi a kérdés.
2013. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Apósom nagyon makacs, 95% hogy nem fog engedni.


Hitel: havi 35e, még 12 évig fizetjük. HUF alapú, 32ről indult.

Van mellé bitosítás betegség, baleset, munkanélküliség esetén 12 hónapig fizet a biztosító (erre már volt példa). Bármelyikünk halála esetén a teljes hiteltartozást fizeti.

2013. máj. 21. 13:07
 16/48 A kérdező kommentje:

Nem kell nagy dolgokra gondolni: festés (mamáék dohányoztak, 10 éve nem volt festve), új kád, új tűzhely mert a mostanin félnék főzni olyan öreg.

Ablak-ajtó cseréje.


Kb ennyi. Nem akarunk falat bontani.

2013. máj. 21. 13:10
 17/48 anonim ***** válasza:
100%
Még friss a dolog, lehet, hogy egy idő után megenyhül, ezt te sem tudhatod előre. Én mennék mindenféleképpen. Apósoddal meg beszél majd a férjed amikor kicsit lecsillapodtak a kedélyek. Ha ezt a pár dolgot elintézitek, amit leírtál, attól még nem hiszem, hogy kidobná a fiát meg téged az utcára. Ha ilyen rosszindulatú lenne, eleve nem ajánlotta volna fel a házat nektek! :)
2013. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is majd enyhülni fog az apósod.17-esnek igaza van.Én is mennék mindenképp.
2013. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én a helyedben lennék, kiadnám a sajátomat, és költöznék! Ha mégse bírjátok, max visszaköltöztök!
2013. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám dettó ilyen volt 5. évig még a szekrényből sem engedte kipakolni a mama ruháit. Aztán rájött, hogy így nem lehet élni, és engedte. Mondjuk mi nem laktuk ott 4. évig üresen állt a lakás.
2013. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!