Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örökölt lakásba költözés: ti...

Örökölt lakásba költözés: ti így belemennétek? Tényleg csak hisztizek?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamája elhunyt. Nagyon szerettük, sokat jártunk hozzá, én főztem rá és takarítottam, ő addig mesélt meg énekelt a lányunknak, nagyon szerette ő is.


A házat apósom örökölte, aki felajánlotta hogy költözzünk oda. De azt kikötötte, hogy semmit nem változtathatunk meg, nem cserélhetjük le a bútorokat, a fürdőszobát-konyhát sem újíthatjuk fel.


Mivel nem átmeneti állapot lenne, hanem kb 6-8 évet élnénk ott, én így nem szeretnék menni.


Ti mit gondoltok?


2013. máj. 21. 12:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Apai nagyanyám háza üresen áll. Egyszer tett rá megjegyzést apám, hogy mehetnénk oda, de Isten ments! Ő is mániákusan őrzi az emlékeket, tuti nem hagyná, hogy bármit átalakítsunk, de már azért sem mennénk oda, mert elzárt kis faluban van. Másrészt az is rossz állapotú, tele régi bútorokkal. Nem tudnék ott élni, mert nagyon szerettem a mamámat, és a halála óta nem bírok belépni oda, pedig eltelt majdnem 5 év.
2013. máj. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

És komolyan nem engedi, hogy tiszítófestést csináljatok, vagy hogy lecseréljétek a tűzhelyet, nehogy rátok robbanjon?!


Hááát őszintén mondom, nem tudom mit csinálnék. Tennék egy próbálkozást, hogy meggyőzzük őt érvekkel. Mint a tisztítófestés, vagy egy új tűzhely.

2013. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Ha félreérthető lett volna: hárman laknánk csak ott, apósomnak van saját háza. Férjem nagypapája korábban elhunyt.


Azért nem engedi, mert ő ott nőtt fel, amikor "belép oda akkor otthon akarja érezni magát, nem vendégségben egy idegennél".

2013. máj. 21. 17:22
 44/48 anonim válasza:
Én tuti nem költöznék oda,inkább megpróbálnám kiadni,már ha a papa beleegyezik.
2013. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
19%

Most komolyan manapság ez a divat, hogy elveszel valamit és úgy állítod be mintha adtál volna?


Odaköltöztök, ingyen ottlaktok, majd min. 2-3 millát ráköltötök "csak úgy" teljes felújításra. Mellette persze egyértelmű :) ,hogy sporoltok egy másikra. Ezekután bemeséled, hogy otthagynátok az egészet ajándékba???


Persze....Komolyan hiszed, hogy ezt valaki ténynek veszi???? Komoly?


Mennyi egyáltalán az eddigi megtakarításotok, hogy ilyen komplett felújításokat terveztek?


Persze, hogy nem engedi a felújítást mert utána az hivatkozási alap lenne, hogy végleg ottmaradjatok.


Ha ilyen könnyen összesporoltok egy házra akkor maradjatok ott ahol vagytok.

A rokonodnak nagyon igaza van.

2013. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

"belép oda akkor otthon akarja érezni magát, nem vendégségben egy idegennél."


Aha, akkor nem tévedtem, mikor azt írtam, múzeumnak szánja...

Most komolyan, ha ti nem költöztök oda, mit tervez a házzal? Gondolom eladni nem akarja, mert akkor megint csak átalakulna. Csak hagyja lényegében lepusztulni a házat? Bár hülye kérdés, biztos így van. Apám is ezt csinálja. A bátyja és ő örökölték a mama halála után a házat, lett volna vevő, a bátyja el is adta volna, de ő nem egyezett bele, pedig olyan rossz helyen van a ház, hogy az is csoda, hogy bárki is meg akarta venni.

Már a nagymama szüleinek háza is úgy rohadt el; a haláluk után csak állt, majd több évtized múltán düledezni kezdett. Pár éve már az ottani önkormányzat küldött felszólítást, hogy bontassák le...

Szóval marha sok értelme van ennek. Miért úgy kell valaki emlékét őríizni, hogy megtartom a házat az enyészetnek?

2013. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

45: nem költünk rá milliókat.

A bátyámnak nyílászárós cége van, anyagáron megcsinálják.

Festést megcsináljuk magunk, szintén csak a festéket kell kifizetni.

Tűzhely kb 60e. Kád berakással együtt szintén.

Ez olyan 400-600e ft.


Most van kb 2M megtakarításunk. A Fundamenta 3x3M körül lesz, ha lejár. Ha a lakást eladjuk, akkor abból a hitel kifizetése után marad 6-8M.


Elégedett vagy?

2013. máj. 21. 19:48
 48/48 anonim ***** válasza:
0%

"Elégedett vagy?"


Öszintén? Nem!

Itt az lett volna a kérdés, hogy mennyit fizetetek be eddig a hiteltörlesztésre (hiteltörlesztés+lakástakarék)!

1.Mennyi lenne a fennmaradó hitelösszeg?

2.És nem az, hogy majd egyszer...meg majd később mennyi lesz a lakástakarékba....

Milyen értékű egyáltalán a hiteles ház?


Arra meg külön befizetek, hogy komplett ajtó-ablak csere (+ festés) kijönne 280-500 Ft -ból.

És akkor talán amit leírtál nem is lenne elég a festés hanem az alapozást is újra meg kellene csinálni.


És az esetleges bútorokról és egyéb felszerelésekről még nem is írtál. Mindezt 280 -ból????



"Ha a lakást eladjuk, akkor abból a hitel kifizetése után marad 6-8M. " Ez meg külön érdekes!



A legjobban teszed, hogy becsülettel a saját munkátokkal fizetitek tovább a hitelt. Így nincsen félreértés.

Az Ő ingatlana azt csinál vele amit akar.

2013. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!