Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örökölt lakásba költözés: ti...

Örökölt lakásba költözés: ti így belemennétek? Tényleg csak hisztizek?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamája elhunyt. Nagyon szerettük, sokat jártunk hozzá, én főztem rá és takarítottam, ő addig mesélt meg énekelt a lányunknak, nagyon szerette ő is.


A házat apósom örökölte, aki felajánlotta hogy költözzünk oda. De azt kikötötte, hogy semmit nem változtathatunk meg, nem cserélhetjük le a bútorokat, a fürdőszobát-konyhát sem újíthatjuk fel.


Mivel nem átmeneti állapot lenne, hanem kb 6-8 évet élnénk ott, én így nem szeretnék menni.


Ti mit gondoltok?


2013. máj. 21. 12:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
75%

Akik mennének, azok éltek már nagymama-házban?


ROssz nyílászárók, öreg, kopott, nehezen tisztítható kád és mosdó valamint wc, 50 éves csempe, taposó - aminek nem csak a stílusával van baj, hanem a minőségével is. GYakran pvc a padló is, a falon meg abszolút nem passzoló tapéta. A dohányzástól gondolom sárgák a falak és a ház is beette a szagát. A függönyök tipikus nagymamafüggönyök. A szőnyegek is. A bútorok, ajtók, padló recsegnek-ropognak...


Ha fel lehetne újítani, új bútorokat tenni bele, szó nélkül költözni.


Viszont olyan helyre nem mennék, pénz ide vagy oda, ahol nem érzem jól magam. Főleg nem 6-8 évre.


Őszintén. Melyik az a fiatal, aki ilyenben elvan otthonosan?

2013. máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
63%

A normálisan gondolkodó fiatal aki nem akar 20. évig fizetni a hitelt és a gyereke jövője is számít. Szerintem sorba állnának ezért a lehetőségért.

Kit érdekel milyen a csempe meg a fal, komolyan ez ennyire mérvadó, hogy milyen a lakásba a csempe meg a függöny?

2013. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 21-es, sok embernek ilyen sem jut, és fél karukat oda adnák, ha "ilyen" házba költözhetnének..!

Lehet, hogy te jó módban élsz, és van választásod, így fel sem fogod ezeket a dolgokat. Egy dolog a kényelem, ami idővel megvalósítható, hisz úgyis belátja majd após, hogy haladni kell a korral.

2013. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék.

Főként azért, mert inkább fizetjük a saját hitelünket (kicsivel több a törlesztőnk, mint a tiétek, de hamarabb jár le), viszont a saját lakásunkban lakunk, ahol senki nem szól bele a dolgainkba, élhetjük a saját életünket.

Nyilván, ha nem tudnánk fizetni, más lenne a helyzet.

De nekem alapból ennyit nem ér. Én szülővel kizárólag akkor költöznék össze, ha szüksége lenne a segítségünkre, mert egyedül nem boldogulna, vagy fordítva.

2013. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

Igen, nekünk van választásunk. Szerencsénk is volt és dolgoztunk is érte eleget. Ha a híd alatt laknánk, akkor nem lenne kérdés.


És igen, nekem fontos hogy hova érkezek haza, hol nevelem a gyerekeimet, mit látok reggel amikor felébredek.

Nem beszélve a praktikus dolgokról.

2013. máj. 21. 13:42
 26/48 anonim ***** válasza:
34%
Akkor ne menjetek, de ha majd a gyereked azért nem tud egyetemere menni mert még akkor is a lakés hitelt fizetitek jusson eszedbe.
2013. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
52%
Elfogadnám. Át lehet vészelni azt a néhány évet az ottani bútorokkal. Isten őrizz, de még a nagypapa is meghalhat időközben. Spórolni meg így tudtok igazán. Arról nem is beszélve, hogy egy jó nagypapára ti is számíthattok, nemcsak ő reátok.
2013. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
78%

" Kedves 21-es, sok embernek ilyen sem jut, és fél karukat oda adnák, ha "ilyen" házba költözhetnének..!

Lehet, hogy te jó módban élsz, és van választásod, így fel sem fogod ezeket a dolgokat. "


Itt nem arról van szó, hogy nekem van-e választásom (van; megdolgoztam érte), hanem hogy a kérdezőnek van-e!


Már leírta, hogy kevés a hitel, megtehetik azt is, hogy maradnak. Nincsenek rászorulva erre a házra - valószínűleg anyagilag nem lenne hátrányos, DE nem szükséges.


Tehát ne beszéljünk úgy, mintha az utcára kerülnének, ha nem fogadják el. Itt inkább azt kell mérlegelni, hogy a pénzbeli nyereség megér-e 6-8 kényelmetlen évet, ahol nem érzed magad otthon a "házadban".


Aki élt már olyan helyen, ahol nem szeretett, nyilván érti, mire gondolok.


Szerintem ha van választás, akkor nem feltétlenül kell a legkényelmetlenebb kényszermegoldással élni.

2013. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
65%

Tehát ne beszéljünk úgy, mintha az utcára kerülnének, ha nem fogadják el. Itt inkább azt kell mérlegelni, hogy a pénzbeli nyereség megér-e 6-8 kényelmetlen évet, ahol nem érzed magad otthon a "házadban".


Én ezzel értek egyet. Nem mennék a helyetekben. Lehúztam már éveket olyan helyen, ahol iszonyat rosszul éreztem magam. Néha voltak napok,amikor bele tudtam gondolni, hogy másnak ennyi sem jut, de az évek nagy részében csak keseregtem és minden bajom volt, mert kényszerhelyzet volt, és nem változtathattam semmin.


Én az életben nem költöznék össze anyóssal,apóssal,de még nagyszülővel sem,és a szüleimmel sem a jövőben. Hidd el egy idős ember társasága, csak megmérgezi a kapcsolatot.

2013. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
72%
Ez a kapsz is valamit meg nem is tipikus esete. Ocsmány dolog ez apósodtól. Gondolom szüksége nincs rá, albérlőknek nem akarja kiadni, mert nem akar bonyodalmat, rezsit és egyéb költségeket nem akar utána fizetni. Csak uralkodni akar a szemétdombon. Ha eladod a saját lakásodat, akkor ki leszel neki szolgáltatva évekig és szórakozhat veletek. Én biztos nem mennék bele ilyen tetű ajánlatba.
2013. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!