Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miután megszületett a babátok...

Miután megszületett a babátok volt konfliktusotok a családotokkal? Ha igen, meddig tartott, a baba jelenlétében hogy próbáltátok a feszültséget nem érzékeltetni, ugyanúgy ellátni stb?

Figyelt kérdés
Amikor terhes voltam először férjem családjában,majd a baba születése után az én családomba is jöttek elő nézeteltérések.Sokszor keményen odamondogattunk,mert már sokadszorra nem tudták a szabályainkat elfogadni,ami a baba születése után nekünk fontos volt,és direkt mindennek az ellenkezőjét csinálták. Volt akit azért osztottunk ki,mert már folyton feszültséget akart kelteni,és most ott tartunk,hogy el fogunk egy-két embertől távolodni,mert pl. egy családtag mindig feszkózik és kibeszél minket. Ez minket nagyon zavar a gyerek miatt,mert ilyen emberekre nincsen szükségünk..Természetesen az újdonsült feszkókeltő olyan ember,akinek nincs gyereke,és édesanyámnak folyton kibeszél minket..meg depressziósnak mond engem is,biztos fáj neki,hogy nincs gyererke,ezért is tesz alá nekünk ahol tud. Esténként hivogat,nem száll le rólunk,és ahol tud,ott támadj a családot.Volt egy-két kirohanás,kiabálás itthon emiatt,mert bár a baba védelmében osztottuk ki őket,mégis feszültek vagyunk ezektől a helyzetektől,nem tudjuk őket leszarni,de tejem van,sőt volt,hogy több termelődött,és gyakran tettem cicire,hogy érezze,egy-két feszkó ellenére is,szeretjük.

2013. aug. 15. 17:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A szülés utáni depi a pár hónapig tartó baby blues a nők 70, 80 %-nál jellentkezik nem biztos hogy ezt rossz indulatból mondanák. Ne félj elfogadni a segitséget néha bizd rátjuk a kicsit és pár órára mozduljatok ki a párodal.
2013. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Tudnál mondani konkrét helyzetet, párbeszédet ami szerinted feszültséget okoz? Mert ez így nem sokat mond amit leírtál.

szüleiddel a párod szüleivel milyen a kapcsolat?

Hány hónapos a kicsi?

2013. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
7 hónapos a pici. Nincs jó kapcsolatom férjem szüleivel,sajnos terhesség alatt megromlott,pedig én szerettem őket,csak mindenbe bele akartak szólni,egyik szülőm már nem él,a másik szülőmmel pedig olyan a kapcsolatom,hogy nem érti meg a dolgaimat,sose ad tanácsot..a testvére meg csak még jobban elválaszt minket egymástól..Konkrét helyzetet nem írnék le,de ha kérünk valamit,direkt mindennek az ellenkezőjét csinálják...az én családom pl.nem értik meg pl.hogy nem akarjuk a gyermekünket agyonreklámozni Interneten,erre a hátunk mögött töltögetnek fel fotókat a családról,stb. Már kértük őket többször,hogy ne tegyék,mert nekünk ez fontos..és direkt...
2013. aug. 15. 19:50
 14/20 anonim ***** válasza:
Azert az utcara kiviszitek neha szegeny gyereket?
2013. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
igen kivisszük...de nem tudom te mit szólnál,ha a gyerekedet meg a családodat rakosgatnák ki..olyan dolgokat amit te nem szeretnél megosztani..
2013. aug. 15. 20:02
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a család több tagja, ismerősök jelzik, hogy nem úgy viselkedsz, mint korábban, nem vagy önmagad, akkor azért érdemes lenne elgondolkozni, hogy nem veled van-e a baj tényleg... Persze könnyebb mindenkiben az ellenséget látni. A párod mit szól ahhoz, hogy így elidegenedtetek a családjától?

Tudod a család, anya, tesó, anyós, barát, védőnő, gyerekorvos, kisgyerekes anyuka mind hajlamos arra, hogy elmondja a gyereknevelés témában a tutit. Ezt minden anyuka tapasztalja, hidd el. Azért van két füled, egyiken be, másikon ki :) De ezért megszakítani a kapcsolatot... Egyedül leszel, mint az ujjad, és ha te tényleg ezt akarod, és ilyen fokú magányra, bezártságra vágysz, az valóban a depresszió egyik tünete is lehet ám.


Egyébként meg a telefont le lehet némítani, amikor aludtak a gyerekek vagy épp ráértem, akkor visszahívtam az illetőt. Előtte is bejelentkeztek, mielőtt jöttek, úgyhogy ezzel nem volt gond, ritkán szokott bárki csak úgy beállítani, nem mint ha zavarna mondjuk. És fáradtan is lehet mosolyogni, jókedvűnek lenni, egy idő után megszokja az ember a nemalvást. 3 kiskorkülönbséges gyerekem van, szóval nemalvásban igazán van tapasztalatom :)

2013. aug. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A közösségi oldalra való kirakással egyet értek, úgy illő, hogy ezt megkérdezze. Szólj újra, hátha nem figyelt, és kérd meg az illetőt/ket hogy ne tegyék. Ha mégis, akkor ne küldj nekik képet, és ne hagyd, hogy fényképezze, csodálgassa csak élőben a gyereket.

Kár haragudni rá, mivel nem érti, hogy te miért nem akarod, ő csak büszkélkedni akar vele, és bezsebelni a dícséreteket. (Van egy ismerősöm, a saját gyerekéről tesz fel csupasz képeket. Egyszer jeleztem neki, hogy nem kéne, sok a beteg ember, de ő úgy gondolja, nem férnek hozzá, nem érdekli őket, és milyen cuki, hogy ott a kukaca. Ő sem érti, ez miért nem túl jó)

2013. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálunk azt egész könnyen fogadták,hogy alvásidőben telefonon nem vagyunk elérhetőek.Bár ki nem kapcsoltam a mobilt,beállitottam ugy,hogy ha a férjem hiv,akkor csörögjön halkan,mindenki más néma,majd látom,hogy keresett.

Bejelentkezni előtte is be kellett,mindig utáltam a hivatlan vendégeket.

Nálunk amiből vita volt,az az hogy anyám és anyós is,meg még pár rokon,másképp akarta jól nevelni a lányunk,de megmondtam,következő beszólás után ne csodálkozzanak,ha nem megyünk vagy nem engedjük be.Onnantól visszafogták magukat.

2013. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azért azon gondolkozz el, hogy anyós após a te szülőd mindenki megváltozott csak te nem. Ez elég érdekes nem?

Azon meg még inkább gondolkozz el, hogy a gyerekednek a jövőben mi szolgálja az érdekét az hogy a nagyszülők távolról szerethetik csak?

2013. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nálunk is van feszültség, pedig nem egy balhés család a miénk. Engem is irtóra idegesít a párom tesója, aki rengetegszer direkt az ellenkezőjét teszi annak amit kérnék, ill.amire szoktatnánk a gyereket, annak teljesen keresztbe tesz. Pl. kérem, hogy ne engedjen semmit enni a gyereknek, mert fél órája evett és akkor nem vacsorázik rendesen ha engedi nassolni és ha nem vacsizik eleget, akkor éjjel óránként felébred. Na erre kinézek az ablakon és látom, hogy sétálnak a kertben és mindenféle gyümölcsöt esznek ráadásul mosatlanul, egyből a permetezett növényről. Ez csak egy dolog volt. Másrészt mindent megenged a gyereknek, neki nem baj, hogy a gyerek egyetlen kimenős bőrcipőjét hagyja eláztatni, összefogdossa az autó kormos kerekét meg mindent. Mi is hagyjuk felfedezni a világot, de vannak határok, amiket a gyereknek muszáj megtanulnia betartani. Többször szóltam szépen is és mérgesen is, de ugyanúgy megy tovább minden. Mindezek miatt úgy érzem, hogy nem tartja tiszteletben azt a napirendet, nevelési elveket, amire szoktatni szeretnénk a gyerekünket és már idegesít, ha hozzájuk kell mennünk vagy ők jönnek.
2013. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!