Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A jelenlegi vagy a gyermekkori...

A jelenlegi vagy a gyermekkori családod a fontosabb?

Figyelt kérdés
Lehet (szabad-e, érdemes-e) egyáltalán különbséget tenni aközött, hogy te a szüleidet / testvéreidet vagy párodat és közös gyermeketeket szereted jobban? Illetve hogy párod téged vagy a saját gyermekkori családját szereti jobban? Egyáltalán: mikor érdemes elgondolkodni azon,hogy a neked vagy párodnak a saját, gyermekkori családja a fontosabb vagy jelenlegi párkapcsolatotok, és közös jövőtök? Sokszor hallani azt is, hogy anyós (após, sógorok, sógornők) képesek tönkretenni párkapcsolatokat. Ha néha úgy érzem,hogy párom jobban szereti gyermekkori családjának tagjait nálam, ez szimpla paranoia, vagy ilyen tényleg lehetséges?

2013. szept. 21. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
háát csak azért ne maradj vele, mert mi van ha van rosszabb:s Akkor ez a kapcsolat már rég nem ér semmit
2013. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:
47-esnek: szerintem ő csak az anyja házából "rúgna ki", mert az az anyja háza, és nem az enyém, de nem is az övé, ezt így gondolja.Úgy van ezzel, hogy akinél épp vagy (és mindegy, hogy ott laksz vagy vendégségben vagy csak pár órára), annál viselkedned kell: amit mond a házigazda, az ellen nem hadakozhatsz, mert nem a te otthonod. Ő is odafigyel az anyja dolgaira (illetve ő odafigyel, én elég szétszórt vagyok, figyelmetlenségből hajlamos vagyok kárt tenni a magam és mások cucciban is). Amikor anyuméknál van, akkor meg anyum szava szent neki (laktunk náluk, és ő jobban figyelt anyum cuccaira, a ú.n. házirendre, mint én). Szerintem ha saját, közös házunk lenne, akkor nem küldene haza, hiszen közösen lett véve a ház, de ha pl. az ő pénzéből lenne véve a ház, akkor már valószínűleg igen (bár nem tudom biztosra).
2013. szept. 21. 14:18
 53/62 A kérdező kommentje:
50-esnek: a randizgatás legyilkolá a kapcsolatunkat. Sosem csalt meg, erre komolyan mérget vennék, ez nem fér bele, attól ő tisztességesebb. Nem azért,hogy védjem, de tényleg.
2013. szept. 21. 14:21
 54/62 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, hogy egymással randizzatok. :)
2013. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:

51-esnek: nem, nem csak azért vagyok (még) vele: amikor higgadt (az esetek többségében - mert az esetek 20 %-ában kiabál csak valamiért), akkor imádom. Amúgy engem is elég nehéz ám elviselni, ezt megint nem csak azért mondom, hogy védjem, de elég házsártos tudok lenni, meg néha pukkancs béka :D (nem csak szerinte, mások szerint is).

Nagyon segítőkész, de úgy értve, hogy pl. nem szívesen ül be egy csajmozira, de pl. zokszó nélkül megjavítja az elromlott kerékpárt, autót..stb. Bár hmm..most,hogy belegondolok, én végül is az a típus vagyok, aki nem nagyon szokott szívességeket kérni, mert ha valami gondom van, megpróbálom egyedül megoldani (oké, nem az autószerelést).

2013. szept. 21. 14:28
 56/62 A kérdező kommentje:
54-esnek: Jaaa, bocs, félreértettem :D Hát, igen, ez is egy módszer..de úgy érted, hogy csináljunk úgy, mintha nem is ismernénk egymást?
2013. szept. 21. 14:29
 57/62 A kérdező kommentje:
Amúgy ő testvérnek, fiúgyermeknek, havernak, munkatársnak tökéletes...csak hát ez a fránya párkapcsolat...
2013. szept. 21. 14:31
 58/62 anonim ***** válasza:

7:

Remek akkor mindenkivel arany szép fiú csak veled nem:/

2013. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:
Amúgy neki se sok párkapcsolata volt előttem, egyetlen komolyabbról tudok, ami több,mint egy éves volt, a többi csak amolyan kis tini-pár-hetes-izé. A lány megcsalta őt, azért szakítottak.
2013. szept. 21. 14:58
 60/62 anonim ***** válasza:

Anyukám és a párom a két legfontosabb ember az életemben, de a férjem az első, ha arról van szó. Másképp szeretem a családomat, másképp a páromat, hogy "jobban", vagy "kevésbé", az nem jó kifejezés. De a páromat én választottam, vele tervezem a jövőt, vele akarom leélni az életem.

A párom nem igazán tartja a kapcsolatot a családjával, ő határozottan engem szeret jobban.

2013. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!