Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A jelenlegi vagy a gyermekkori...

A jelenlegi vagy a gyermekkori családod a fontosabb?

Figyelt kérdés
Lehet (szabad-e, érdemes-e) egyáltalán különbséget tenni aközött, hogy te a szüleidet / testvéreidet vagy párodat és közös gyermeketeket szereted jobban? Illetve hogy párod téged vagy a saját gyermekkori családját szereti jobban? Egyáltalán: mikor érdemes elgondolkodni azon,hogy a neked vagy párodnak a saját, gyermekkori családja a fontosabb vagy jelenlegi párkapcsolatotok, és közös jövőtök? Sokszor hallani azt is, hogy anyós (após, sógorok, sógornők) képesek tönkretenni párkapcsolatokat. Ha néha úgy érzem,hogy párom jobban szereti gyermekkori családjának tagjait nálam, ez szimpla paranoia, vagy ilyen tényleg lehetséges?

2013. szept. 21. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
Együtt vagy külön laktok? Mióta vagytok együtt?
2013. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Nekem ő az első párkapcsolatom, nincsenek összehasonlítási alapjaim :(
2013. szept. 21. 13:11
 23/62 anonim ***** válasza:
Na ez a gond! Nem mersz lépni, mert mi van ha nem találsz másikat és félsz is az újtól.Hidd el csak azért mert ő az első nem kell ott leragadni:S És mindig talál az ember új társat:)
2013. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
Évek óta. Együtt lakunk, az ő szüleinél. Nem hajlandó albérletbe költözni, mert állítja, a rezsi a szülei házában még mindig jóval kevesebb, mint egy albérleti díj + rezsi máshol, meg az is benne van, hogy ha albérletben lakik az ember, akkor a ráköltött pénz sosem jön vissza, míg ha most itt meghúznánk magunkat, majd lakáshitelt vennénk fel, akkor az a ház, amire ráköltjük, előbb-utóbb a miénk lenne
2013. szept. 21. 13:14
 25/62 anonim ***** válasza:

7:

Pazar sose fogtok elköltözni, mindig ott lesz a családja és sosem fogtok külön életet élni, mert anyucinál minden könnyebb:/

2013. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
És mennyire érzed azt, hogy tényleg veled tervez? Mert sok olyan van, hogy a pasi csak azt mondja, hogy gyűjteni kell a pénzt, közben meg esze ágában sincs elköltözni. Mennyire szoktatok előre tervezni? Neked mennyi beleszólásod van bármibe is?
2013. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:

15

A fő ok a megcsalás volt, de az már csak pont volt az i-n. Az kellett nekem, hogy végre kidobjam.

Igazság szerint utána még a fejemhez vágta, hogy ő is szakítani akart, mert nem kell neki olyan nő, akinek nincsenek megfelelő anyagi körülményei. (munkanélküli lettem)

Igazi álomlovag. :D


De nehogy azt hidd, hogy ördögi volt ám! Ő is mindent nagyon logikusan meg tudott magyarázni, amit én naiv be is vettem. Mindemellett templomba járó, jó keresztény, angyalarcú fiatalember volt, mindenkit képes volt megtéveszteni.


Nekem is ő volt az első kapcsolatom. Ma már örülök, hogy vége lett. Akkor nagyon fájt. De elmúlt.


Tudod mi a baj velünk, első pasis lányokkal? Hogy könnyen lehet rángatni, formálni minket. Könnyen "be lehet tanítani". Én ebből a 2,5 éves rémálomból sokat tanultam, az biztos, hogy most már máshogy viselkednék.


Nem akarok jósnő lenni, de nem fogod otthagyni. :) Egészen addig nem, amíg valami nagy gigszer nem történik, vagy amíg ő nem dob téged. De ha bármelyik megtörténik, emlékezz arra, hogy tőle jobb emberek is vannak, akiknek nem az a legfőbb erényük, hogy főznek. Sokkal több és jobb értékekkel is rendelkeznek.

2013. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:

É úgy érzem, tényleg velem tervez..habár néha vannak kétségeim, amikor kiabál vagy ilyesmi. Miután lecsillapodik, rá is szoktam kérdezni, hogy neked ez jólesik,hogy kiabálsz velem? Vagy egyáltalán érzi-e,hogy akkor is szeret engem, amikor kiabál velem? És ő állítja, hogy igen, szeret. De amikor kiabál, akkor néha nagyon csúnya dolgokat vág a fejemhez, csak ilyenkor mindig arra gondolok,hogy csak a düh beszél belőle, ilyenkor ez az ember ki van fordulva önmagából.


Beleszólásom...lássuk csak...úgy tapasztalom,hogy a tesói és meg ő is majdhogynem szenteltvízként isszák az anyjuk szavait. Szerintem ez túlzás, akkor is, ha az anyósom sokat szenvedett a házasságában, és amúgy pont ezért állnak ki ilyen gőzerővel mellette a gyerekei (habár inkább a fiai, a lánya szokott veszekedni anyóssal). Ők azt látják, hogy egy iszákos-verekedős-agresszív férj mellett képes volt anyósom ilyen sokáig kitartani a gyerekek miatt, és ezért nagyon tisztelik. Csak én azt látom, hogy mióta anyósom elvált, és már nincs, aki fenyegesse, azóta egy kissé átbillent a másik oldalra. Amúgy én elég erőszakosnak tartom anyósomat, vagyis inkább passzív-agresszívnek (igen, épp most olvasok utána, és tényleg minden ötletre pl. egyből nemet mond, pesszimista,halasztgatás, tiszta Pató Pál úr, ez is igaz, hogy aki segíteni akar azt sem szívesen fogadja, meg elég hálátlan is, természetesnek vesz olyan dolgokat, amiket nem feltétlen kellene magától értetődőnek tartani. Te jó ég, anyósom tökéletes passzív agresszív személyiség!). Ő irányít, és ezt teljesen normálisnak tartják a gyerekei, mert akié a ház...

2013. szept. 21. 13:29
 29/62 anonim ***** válasza:

15

Ezt a kiabálást egyszerűen nem tudom megemészteni. Basszus, még csak a felesége sem vagy! Úgy szokás, hogy legalább addig "nyalni" a nő seggét, amíg meg nem bolondul, és igen-t nem mond a házassági ajánlatra! :D

2013. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

Hmmm...hát, nekem végül is nem túl sokat ígér...habár régebben ígért, meg kedvesebb is volt, akkor még nem kiabált egyáltalán. Amúgy gondja van a munkájával is, nagyon nagy rajta a nyomás.

Én úgy gondolom, hogy ha valahogy külön tudnánk költözni, akkor lenne esélyünk, mert nagyon meg kellene tapasztalnunk,hogy csak ketten élünk egy fedél alatt.

2013. szept. 21. 13:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!