Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A jelenlegi vagy a gyermekkori...

A jelenlegi vagy a gyermekkori családod a fontosabb?

Figyelt kérdés
Lehet (szabad-e, érdemes-e) egyáltalán különbséget tenni aközött, hogy te a szüleidet / testvéreidet vagy párodat és közös gyermeketeket szereted jobban? Illetve hogy párod téged vagy a saját gyermekkori családját szereti jobban? Egyáltalán: mikor érdemes elgondolkodni azon,hogy a neked vagy párodnak a saját, gyermekkori családja a fontosabb vagy jelenlegi párkapcsolatotok, és közös jövőtök? Sokszor hallani azt is, hogy anyós (após, sógorok, sógornők) képesek tönkretenni párkapcsolatokat. Ha néha úgy érzem,hogy párom jobban szereti gyermekkori családjának tagjait nálam, ez szimpla paranoia, vagy ilyen tényleg lehetséges?

2013. szept. 21. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:

7: Mintha apámat olvastam volna,mármint anyám szemszögéből.Biztos csak a düh beszél belőle:D Hát ez nem így van ilyenkor eltűnik az ember önkontrollja és akkor kerül elő az igazi énje. És a nagyanyám pont ilyen típus, anyám évekig szenvedett tőle, mert mindig mindenben az ellenkezőjét mondta amit ő és a gyerekei(apám)hallgattak rá:S

Szóval ha kiabál a pasi,nem mondhatod el a véleményed,anyucival él lényegében és az anyós is kifejezetten ellenszenves akkor pakolj és menekülj, mert ez sosem lesz jobb csak rosszabb.

Anyám itt mondogatja mi a fenére vártam és szenvedtem évekig hisz már akkor látszott, hogy valami nem az igazi csak mindig mondogatta magában majd házasság után,gyerek után jobb lesz:/ HÁt nem :(

2013. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:

7:

Ja és majd ha megszűnik a munkahelyi stressz jobb lesz, majd ha elköltözünk új házba jobb lesz.:(

2013. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a helyzetben tök mindegy, hogy az anyósod hogy viselkedik. Te csak a párodra figyelj. Pl. ha Ti kitaláltok valami programot és anyós kitalál ugyan akkor valami akkor párod mit tesz? Vagy ha Te szeretnél valamit csinálni, akkor a párod mennyire partner benne?

Azt meg ne hidd, hogy normális hogy kiabál veled és akkor mindent rád mond. Én nagyon lobbanékony vagyok még sem vágok semmi bántót a páromra mert szeretem. Nekem is van sok hülyeségem és ettől függetlenül a párom tisztel engem. Ne engedd, hogy másnak akarjon téged. Azt szeretné elérni, hogy olyan legyél amilyennek Ő akar. De akkor ez nem szeretet! El kell fogadjon olyannak amilyen vagy.

2013. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
egy az egyben ez volt nálunk és mindig az ember remél mert szerelmes aztán pofára esik és a közös tulajdon vagy gyerek miatt nem tud menekülni
2013. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:

Amúgy sok olyan palival találkoztam már, akik tényleg fűt-fát ígérnek, ahogy mondod, "ny*lják a nő s**ét", míg övék nem lesz a csaj, de ezekben a pasikban én mindig éreztem a kétszínűséget, a vakítást, a mézesmázoskodást..tudjátok. Jelenlegi páromban nem érzem ezt, csak azt,hogy kitart valami mellett, ami meddő (együtt élni "volt" családjával).

Tudjátok nemcsak a magam boldogságát nézem, bár lehet, most már csak azt kellene, de amúgy én nagyon sajnálom páromat, mert egy jóravaló ember lenne, csak valahogy nem jut egyről a kettőre, és ez is nagyon nyomasztja, veszi ki az energiáit, szinte lassan öli jelenlegi - elsősorban anyagi - helyzete.

2013. szept. 21. 13:39
 36/62 anonim ***** válasza:

A szüleimet mint szüleimet szeretem a legjobban a világon. A gyerekemet pedig mint a gyerekemet szeretem a legjobban.

Viszont a gyerekemet és a családomat helyezem mindenki elébe, ha arról van szó.


A szüleim is ezt tették.

2013. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
Nagyon szereted és szerintem nem veszed észre milyen is. Hiába írsz már emberekről, hogy azok rosszabbak, attól még a Te párod ugyan úgy rossz csak épp már miatt.
2013. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:

7:

Úgy sajnállak:(

Látom mi lesz a vége:

Te sajnálod a munkahelyi gondjai miatt mindent megteszel majd érte, amiért egyre több kiabálást kapsz,te lassan elhiszed ennek ez a módja stb.

Először is tudni kell a munkahelyi gondot és a családot külön választani és kész!!

Aztán ha már kiszipolyozott téged és már nem szereted nem tudsz hova menni

A párod nem kétszínű?! Hisz mindenkivel tud kedves lenni veled meg kiabál... hát nem is tudom

2013. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:

33-asnak: nem nagyon van benne programokban. Ez is gond: nem nagyon vannak közös programjaink, mert neki van egy hobbija, ami kikapcsolja, megnyugtatja,és meg ezt elfogadom (nem káros hobbi, nem is pénznyelő, szóval nem is neheztelhetek érte)


Ha pl. jobban lenne pénzünk, biztos,hogy többet utazgatnánk, azt ő is szereti, meg én is. Régebben többet is utazgattunk, és anyósnak sosem volt kifogása ez ellen. Meg igazából ellenem sem, szóval sosem volt nyíltan ellenséges velem, csak túl szoros lasszóval fogja a családját, ez a nagy baj, és az, hogy ez ellen páromnak nincs kifogása.

Ha szeretnék valamit csinálni, és ő azt nem nagyon akarja, akkor nemigen partner benne, szóval úgymond a kedvemért nem teszi meg, vagy ha mégis, akkor utána jöna szájhúzogatás, akkor én rákérdezek, hogy de ha semmi kedve nem volt ehhez, akkor minek jött el (..stb) és az a baj, hogy amikor kész tények elé állítom, akkor van, hogy azt mondja,hogy költözzek haza :( Nem túl szép válasz, rosszabb, mintha káromkodna, szerintem. Amúgy nem szokott káromkodni.


Igen, ez az, amin én is sokat agyalok: ha szeretem a másikat, akkor képtelen vagyok kiabálni vele, ő meg mégis képes rá :(


Igen, ez is sokszor eszembe jut, hogy nem vagyok megfelelő neki,hogy nem fogad el olyannak, amilyen vagyok. Csak azt nem értem, hogy ez mire jó? Úgy értem,hogy ha szeretek valakit, akkor még a dühítő kis dolgait is szeretem, nem?

2013. szept. 21. 13:54
 40/62 A kérdező kommentje:
Hmmm...lehet, annyira elszoktam attól, hogy "mi lehetne", hogy elfogadom az "ez van, de rosszabb is lehetne"-t :S
2013. szept. 21. 14:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!