Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A jelenlegi vagy a gyermekkori...

A jelenlegi vagy a gyermekkori családod a fontosabb?

Figyelt kérdés
Lehet (szabad-e, érdemes-e) egyáltalán különbséget tenni aközött, hogy te a szüleidet / testvéreidet vagy párodat és közös gyermeketeket szereted jobban? Illetve hogy párod téged vagy a saját gyermekkori családját szereti jobban? Egyáltalán: mikor érdemes elgondolkodni azon,hogy a neked vagy párodnak a saját, gyermekkori családja a fontosabb vagy jelenlegi párkapcsolatotok, és közös jövőtök? Sokszor hallani azt is, hogy anyós (após, sógorok, sógornők) képesek tönkretenni párkapcsolatokat. Ha néha úgy érzem,hogy párom jobban szereti gyermekkori családjának tagjait nálam, ez szimpla paranoia, vagy ilyen tényleg lehetséges?

2013. szept. 21. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:

8-asnak: nem, persze, ebben teljese igazad van, nem is várom el,hogy akkor is nekem adjon igazat, ha nincs igazam, inkább az fáj,hogy úgy érzem, velem nem olyan diszkrét és türelmes, mint a családjával. Nekik több mindent elnéz. És ilyenkor mindig azt mondja, hogy velem azért kiabál meg azért kevésbé megértő, mert velem akar majd együtt élni és családot alapítani, nem a családjával, és mivel hosszú távon bennem gondolkodik, ezért már most "nem akarja,hogy házisárkánnyá váljak".


Amúgy mik a házisárkányosodás tünetei? :D

2013. szept. 21. 12:53
 12/62 anonim ***** válasza:

7-es vagyok:

az csak a végén történt,egészen addig kiabálások hada ha csak megemlítette anyukám a nagyanyámat,hogy hogy meri a szájára venni stb.Megalázások sora követte ezt mindig valami bántót mondott aztán a végén és legvégül tettlegesség lett belőle(és ez sok-sok év végkifejlete volt)

ja és megemlíteném apám a verés meg a csúnya beszéd ellen is volt az elején, aztán ebből semmi sem maradt:(

2013. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:

megint 7-es:

ez kifejezetten elnyomásnak tűnik és milyen már hogy te úgyis az asszonya leszel így leordíthatja a fejed?:O

Ez a házisárkányos duma nagyon gyenge és tapló kifogás,ő akar lenni az úr és kész te meg majd szolgáld ki:/

2013. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:

Hoppá, ház ez az utolsó hozzászólásod most betett, kedves 7-es :(((


Amúgy párom apja sűrűn verte anyósomat régen, ez is volt oka a válásuknak...de hát nem tudom,hogy ez a "génhiba???" öröklődhet-e..

2013. szept. 21. 12:57
 15/62 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy nem szabad különbséget tenni, de ugyanakkor azt is vallom, hogy ha valaki párkapcsolatot, saját családot, gyerekeket akar, az tudjon egy helyes sorrendet felállítani. Ugyanis ha mindezeket a dolgokat igénylem, akkor ők kell, hogy legyenek az elsők. És aki ezt nem képes elfogadni az éljen a szüleivel.


Az én volt párom is jobban szerette a gyerekkori családját, részben ezért is mentünk szét. Soha nem tudott nekik nemet mondani, még akkor sem, ha ezzel tönkretett pl. egy előre lefoglalt nyaralást, vagy édesapám 60. szülinapját. Neki fontosabb volt, hogy az apjáéknak vacsorázzon, minthogy eljöjjön aput fölköszönteni.


És sajnos sokszor a szülők is hibásak, mert képtelenek elengedni a gyerekeiket. Szerencsére az én szüleim teljesen jól kezelik ezeket a dolgokat, úgyhogy az én részemről ebből gond biztos, hogy soha nem lesz.

2013. szept. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:

7:

Bocsi ,de ez az igazság:(

Ha már most nem lehet ebben szavad és ilyen gyenge dologgal magyarázza meg akkor házasság és gyerek után egyre kevesebb beleszólásod lesz bármibe

plusz már most azt hiszed te vagy a hibás ami nem igaz

Ilyen nincs hogy mindenki mással türelmes de veled nem az :O

Helyedben tipliznék,ja és apám szülei is vitatkoztak nem is keveset meg nagyapám ivott és ezt apám magával hozta:(

2013. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:

Azt nem kéri, hogy kiszolgáljam. Tényleg nem, őt az sem zavarja, ami nagyon sok férfit, hogy ritkán főzök vagy nem vagyok takarítok mindennap.


Csak tudjátok azon is annyit gondolkodom,hogy látom a barátnőim párkapcsolatait, és azok a pasik se jobbak, vagy pl. volt olyan is, mikor rákérdeztem egy fiú barátomtól (haver-barát),hogy mit gondol a nőkről, és ő azt mondta, hogy "bármilyen férfias pozíciót betölthetnek most már, de ne feledkezzenek meg a fakanálról". Hát bennem megállt az ütő :( Nekem pl. párom ilyet sosem mondott...de áh, nem tudom, kétségek között vagyok. Néha úgy érzem, fatális hibát vétenék, ha szakítanék vele, néha meg úgy érzem, mire várok :(

2013. szept. 21. 13:02
 18/62 anonim ***** válasza:

# 15-ös vagyok, most olvastam el minden hozzászólást.


Engem fölháborít az, hogy kiabál veled. Hogy merészeli? Én biztos nem hagynám. Minden ilyen dologhoz úgy állok hozzá, hogy amíg én tisztelem, addig tőle is elvárom a maximális tiszteletet, és ha ezt nem kapom meg, akkor menjen a fenébe. Nekem a kiabálás sem fér bele. Az anyukával szembeni túlzott elfogultságot is nehezen viseltem, de ha kiabált volna velem, akkor biztos karját törtem volna. :D

2013. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:

7 újra:

Ne haragudj de mások pocsék kapcsolataiból itéled meg a mostanit?!

Attól még nem jó egy kapcsolat hogy elvárja hogy főzzél e neki, ha velem ordítana a párom de mindenki mással sokkal kedvesebb lenne, ott hagynám rögtön hidd el vannak sokkal kedvesebb férfiak is.

pl.: én férjem sosem kiabált még velem,mindig megemlíti milyen szép vagyok,mindig mondja hogy szeret.Inkább ő főz mert neki jobban megy és mindig meghallgatja a véleményemet.Sosem emelt még rám kezet, de nem is próbál elnyomni én meg ilyen férfiakat ismerek a környezetemben:S Simán rossz kapcsolatokat látsz mintának:S

2013. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
15-ösnek: megkérdezhetem, hogy mi volt még ezen kívül (fontossági sorrend) a szakításotok oka?
2013. szept. 21. 13:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!