Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért vagyok élőskődő? Ha...

Miért vagyok élőskődő? Ha 34évesen otthon lakok és bele adok a rezsibe saját magam állom a további kőlségeim.

Figyelt kérdés
2014. jan. 31. 11:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
66%
Azért ha egy randin megkérdezem egy 34 éves férfitől , hogy hol lakik s mondja hogy anyucinál az égő! Miért nem költözöl egy garzonba, egy embernek az jó és nem olyan drága?
2014. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
66%

Nem is az a gond, hogy élősködő, de én nem bírom felfogni, ha valakit kielégít ez az élet.

Apámnak ennyi idősen 3 gyereke volt. Családfenntartóként élt, vállalta a kockázatot és a felelősséget. Más meg még mindig elvan gyerekként.


Az a legjobb, hogy egyébként mindenki azzal érvel, hogy félretesz saját házra.

34 évesen 10+ év munkaviszony áll az ember háta mögött, ennyi idő alatt ha csak egy albérlet árát teszi félre havonta, akkor már rég ott tart, hogy kp-re megvehet egy saját házat.

Ehhez képest akit ismerek és így él, senki nem volt elég tudatos és fegyelmezett ahhoz, hogy ezt meglépje. Minek, hiszen eléldegélhet anyukával, aztán majd megörökli az ő házát.

2014. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

Nézd kedves kérdező.

Élősködő az, aki otthon lakik vagy valakinél lakik és semmihez nem járul hozzá anyagilag. Vagyis nem ad bele a rezsibe és ami neki kell a létfenntartásához, azt is más fizeti, nem ő saját maga.

Szóval élősködő semmiképpen nem vagy.

Ami viszont szúrhatja mások szemét, ha van saját kereseted, akkor miért a szüleidnél laksz és miért nem költözöl albérletbe, vagy ennyi idősen miért nem kezdtél már bele egy saját ház megvásárlásába.

Mert hogy így az ott létért semmit nem fizetsz, ergo valaki másnak a házát használod ingyen. Ami átmenetileg valamilyen okból nyilván nem szúr senkinek szemet, de ha valaki így képzeli és éli az életét, hogy 30-on túl még mindig a szüleinél lakik, az azért elgondolkodtató, hogy soha nem vágytál saját portára, ahol te magad vagy csak?

2014. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
70%
Nem élősködő abban az esetben, ha tényleg a saját részével beleszáll a rezsibe, ház köröli teendők és a többi. De szerintem ami a legfontosabb az a jó kapcsoltat és hogy minden ott lakónak ez megfelelő legyen. Élősködőnek én tartom aki a szülei akarata ellenére lakik ott. Ahol a szülőknek már terhes a dolog és még mindig ott a "kisfiuk", "kislányuk". Ennyi idősen már jogosan küld(ené) el a szülő a gyereket. Én úgy gondolom a szülő feladata, hogy önálló életre nevelje a gyereket szóval ez lehet valamilyen szinted a szülő hibája is. Én például nem szeretném, ha a gyerekem még 30 évesen a "nyakamon maradna". Szeretem, imádom, de mindenkinek meg kell hogy legyen a saját élete. A szülő is már belefáradhat abba, hogy ott a gyerek 35(!) éve, neki is lehet szüksége magánéletre hisz már nem egy gyerekkel él együtt. Szóval addig nem élősködés szerintem míg ez jó mindkét félnek és a gyerek nem használja ki a szülőt, nem kell főzni, mosni, stb rá. Pároméknál például remekül működik, egy nagy házban él a dédi, nagyszülők, a gyerekek, tesvérek, unokák. Engem nem zavart mikor párommal összejöttem, hogy otthon lakik az egész famili, mert tök jó volt a hangulat mindig náluk. Tudta mindenki mi a dolga. Normális életközösségben éltek. Én meg anyámmal ketten éltünk és évekig nyírtuk egymást, mert állandóan el akart zavarni a háztól hogy álljak már talpra én meg mindig maradtam. Ez ment vagy 5 éven keresztül. Most 3 hónapja elköltöztem és már bánom, hogy miért nem hamarabb...boccs ha hosszúra sikerültem, de ez a véleményem..:)
2014. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
86%

Miért kellene nyomorogni annak az embernek, aki egy kis garzonban él?

Felmerül az is, hogy egy otthoni családi házba annyi pénzt adhat akár, amennyiből megvan majdnem egy kis garzon meg az a minimális rezsi, amit ő maga fogyaszt.


Ez nem anyagiasság a nők részéről, önállóság! Nem elferdíteni kell a leírtakat, hanem átgondolni.

Értem én, hogy valakinek a kapcsolata rámegy a stresszes életre, de ez meg a másik véglet, mert a párkapcsolat próbája az, ha a nehézségekben nem egymást marják, hanem segítik.

Tehát számomra ez nem érv!

2014. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
41%
Ha neked a körülmények megfelelnek, ne foglalkozz azzal, más mit mond. Nem egy felnőttet ismerek, ahol tökéletesen meg tudták oldani az együtt élést.
2014. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
De most ki mondta rád, hogy élősködőp vagy? Anyád? Haverok? Nők? Vagy ha eddig megfelelt, akkor most miért zavar?
2014. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket.
2014. jan. 31. 12:06
 19/29 anonim ***** válasza:
84%
Fölösleges ezen ítélkezni, mindenki úgy él, ahogy akar és ahogy a lehetőségei engedik. Aki ezt nem bírja felfogni, azzal van baj.
2014. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
68%

Ki mondja rád, hogy élősködő vagy??? A szüleid, vagy ismerősök és más kívülállók??? Erre kíváncsi lennék, mielőtt hozzászólnék.


Vagyis hozzászólok mégis:

1. Amennyiben a szüleid mondják, és te meg mástól kérdezed, hogy mért mondják, akkor: Akkor bár nem, nem vagy élősködő, inkább ilyen esetben van az, hogy valószínűleg nagyon gyerek vagy még, önállótlan. De ez sem biztos. Mert ha mondjuk még nem jött össze saját lakásra, az albérletet pedig pazarlásnak tartod, hisz lássuk be igen drága dolog..., akkor ésszerű az otthon lakás. De ha ez zavarja a szüleidet, akkor az van, hogy te nagyon-nagyon racionálisan gondolkodsz és csak a forintjaidat számolgatod, úgy spórolsz, és képes vagy mindezért eltűrni a szüleid nyomását.


2. Ha kívülálló mondja, de a szüleidet nem zavarod:

Akkor meg kinek mi köze hozzá? Magánügyed, hogy spóroltok, vagy gyerek vagy...

(Én ha megismerkednék egy 34 éves, a szüleivel élő pasival, akkor nem a jelen szituja érdekelne, hanem inkább a tervei hosszútávon. Többre becsülnék egy olyat, aki a szüleivel él még és takarékoskodik sajátra... Mint egy olyat, aki hitelből vett lakásban él, vagy pedig albérletben és mindeközben semmi megtakarítás nincs.)


Azért szerencsés az, aki manapság egyedül meg tud venni egy lakást 34 évesen. Ez ma egyáltalán nem csak a szorgalmon múlik, sajnos!

A spórolás, takarékoskodás pedig nem keverendő össze az önállótlansággal vagy gyerekes gondolkodással! Persze vannak sokan, aki ezért laknak otthon még, de ennyiből, amit te leírtál, kívülálló nem tudja megállapítani!


Szóval biztosan tudod, hogy miért laksz otthon, és már tudod is a választ... Nem?

2014. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!