Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek az irigyseg ellen?...

Mit tegyek az irigyseg ellen? Nagyon irigy vagyok az uncsi hugomra.

Figyelt kérdés

Regen mi gazdagok voltunk nagyon. Csak hat elszegenyedtunk. Az uncsimek meg most millimosok, mert az unokatesom apja ceget vezet. Ennek koszonheto.

Most ujra joba lettunk.

A lany (12 eves kora ellenere akar 17 eves, de eskuszom. Komolyan! Ra nezel es mondod, hogy ez lehetetlen, hogy 12 legyen!) Csinos es szep.

Megkap mindent. Iphone6 plus, stb..Pont iphone6 plust szerernek en is, csak hat nekunk nincs mibol 2-300 ezerert ilyen telefont venni :(( Es rettento irigyseg van bennem, nem mutatom semmi rossz szandekom nincs, semmit nem fogadok el toluk (mert elvisznek vasarolgatni stb) Es megis. :( Szar erzes.


2015. márc. 2. 13:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges irigykedned! Az egészség sokkal fontosabb ha nagyobb leszel és dolgozol megveheted magadnak és kész! Szerintem hülyeség egy 12 évesnek 250E forintos telefon :) Persze én egy másik generációban nőttem fel... Nyugodtan írjátok rám irigy ha nektek ez jól esik, de én nem egy telefon készülék alapján fogok barátokat keresni! Te ettől nem vagy rosszabb mint ö hogy nincs "Iphone 6" a kezedben! :) Inkább csak egy beteg divat, mások miatt akarod az Iphone 6-ot ? ismered volt a kezedbe kihasználnáda tudását? Vagy csak azért hogy vagánykodj vele ? :D

Van egy olyan mondás sokat akar a szarka de nem bírja a farka. Szerintem hagyd az egészet foglald le magad :)

2015. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 erdei Katica válasza:

Szia!

Az irigység egy nagyon összetett érzés. (És a legtöbb emberre nagyonis hat (rám is)) Eredetileg az empátiából fakad, elképzeled, hogy mi lenne, ha te lennél a másik helyében és amikor ,,visszatérsz" a saját életedbe a hiány érzésével telsz meg-valamije van, ami neked nincs. Ha ilyenkor megpróbálod elmismásolni, azt, hogy mi van neki, ami neked nincs (mondjuk-úgyis tönkre fog menni az a jó teló), akkor csak negatív érzéseket keltesz magadban (és legbelül picit szomorú leszel, mert a kárát akarod).

A legjobb dolog, amit az irigység ellen tehetsz, ha a saját dolgaidra koncentrálsz, megtalálod azt a dolgot, amiben te jó vagy és fejlődsz benne. Ha vagyoni különbségekről van szó, úgy még komplikáltabb az egész, mert be kell vallanod magadnak, hogy téged zavar, hogy az ő szülei gazdagabbak. Az első lépést már megtetted-felismerted hogy irigységet érzel (sokan még erre a pontra sem tudnak eljutni). Sok sikert a továbbiakban, hidd el, sokkal nagyobb értékek is vannak, mint a pénz! :-)

2017. jún. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!