Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire lenne illő vagy...

Mennyire lenne illő vagy illetlen távolabbi rokonoktól elkérni a kinőtt babájuk ruháját/ágyát/játékait? Hogy kérhetném illedelmesen? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

A távolabbi rokonaim 30 év fölött vannak nem sokkal és kifejezetten gazdagok. A viszonyunkról annyit,hogy kicsit kedveljük egymást. Csúcs, hogy mennyi szuper dolgot meg tudtak venni a babájuknak...

Mi a párommal 20 fölött vagyunk nem sokkal, van pénzünk a babára, de nem sok. Tervezzük az első gyerekünket. Igazából még nem vagyok terhes és nem akarom sem elkiabálni. Arra is gondoltam, hogy nem vennének komolyan.

Rettenetesen nagy segítség lenne, ha odaadnának holmikat!!!



2015. ápr. 22. 16:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ezt fogom tenni, jó ötlet, köszönöm! :)
2015. ápr. 22. 17:17
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
Akkor vállalj gyereket ha egyedül is el tudod tartani! Mondom ezt tapasztalatból úgy, hogy egy két éves félárvát nevelek.
2015. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

ha törölteted, akkor is igaz

sporolni kell, nem úgy elkérni egy távoli rokontól a gyerekcuccokat, hogy terhes se vagy

ők is megdolgoztak érte!

2015. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Még úgy sem, ha nagy szükség van rá?"


HA ennyire nagy szükség van a rokonok használt dolgaira, akkor még nem szabad gyereket vállalni, mert nincs megfelelö háttér hozzá.

2015. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem illő. Mi eltettük emlékbe - én a sajátjaimat, amiket én hordtam, smemi pénzért nem adnám senkinek. Néhányba a saját játékbabáimat öltöztettem, és megőrzöm halálig, ereklyének.
2015. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
84%
Akarmekkora szukseged van ra, nem illik elkerni. Ha ok felajanljak, akkor orommel fogadd el, de kerni semmikepp se akard. Mi van, ha szeretnek emlekbe megtartani, vagy meg nem tartjak kizartnak, hogy lesz gyerekuk, vagy ha a leendo unokaknak akarjak megorizni a cuccokat? Semmikepp ne kerd, ez nagyon illetlen, nagyon gaz dolog! Pofatlansag lenne. Ha szeretned a cuccokat, akkor meseld el nekik, hogy szeretnetek babat es nezegeted mar a baba cuccokat es aruljak mar el, hogy ok hol vettek a sajatjukat, mert azok neked nagyon tetszenek es olyanokat szeretnel venni. Mellekesen jegyezd meg, hogy mar olx-en, jofogason is keresgeltel hasznaltan olyanokat. Meg kerdezd meg, hogy van-e olyan cuccuk, amit szivesen eladnanak. Ha szivesen oda adnak neked, akkor erre ugyis azt mondjak, hogy vigyed ezt meg azt.
2015. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent pedig 8-asnak teljesen igaza van, eleg fura egy lany vagy, ha a baba kanyarban sincs, de mar korencsalni akarsz egy tavoli rokontol, akivel kicsit joban vagy. Ok megdolgoztak azert, hogy megvegyek a baba holmikat. Tedd ezt te is, ne pedig a markodat tartsd masnak.
2015. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy szükség van rá (ami nem lehet, mert terhes sem vagy) akkor nincs meg a megfelelő háttér a babának. Használt gyerekruhát 100ft-okért kaphatsz, nem akkora összeg és nem is kell egy szekrénnyi egy méretből. De emellett annak a gyereknek más is kell, nem csak ruha. Erre nem lehet alapozni, gyereket vállalni, hogy nekik sok a szép, úgyse kell, adják oda. Arra nem gondolsz, hogy meg is dolgoztak, alapoztak rá, hogy legyen? Ráér még az a baba nálatok, mert nem csak cukiságból áll, a gondolkodással pedig igen nagy bajok vannak.
2015. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ott menne tönkre a kapcsolatom bármelyik rokonommal, aki jönne nekem sunyi módon, hogy "van-e eladó babaruhánk". Ne nézd már hülyének, érteni fogja azonnal, hogy kunyerálni mentél, de még ráadásul ravaszkodsz is. Ne turkálj más pénztárcájában sem, de a babaruhái között végképp gusztustalan. Remélem nem igazi ez a kérdés, nem létezik a valóságban ilyen alantas gondolkodású ember.
2015. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Még terhes sem vagy. Ráérsz akkor gondolkodni ezen ha már terhes vagy. Addig sporoljatok,ne appeláljatok arra h majd ők adnak baba cuccokat. ha adnak örüljetek neki,ha nem akkor is meg tudjátok majd venni
2015. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!