Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most tényleg megalázott a...

Most tényleg megalázott a nagynéném, vagy csak túllihegem a dolgot?

Figyelt kérdés
Fodrásznak tanulok, szakmunkásképző iskolában. Nagyon jól haladok a szakmával, jövőre (négy másik lánnyal és az egyetlen fiúval együtt) ösztöndíjat is fogok kapni. Anya és apa örülnek neki, hogy megtaláltam a számításaimat (bár azt mondták, hogy később az érettségit azért próbáljam meg), de a nagynéném szerint azzal, hogy én szakiskolába mentem, rossz példát mutatok a kisebbik (most nyolcadikos) testvéremnek. Az ő két gyerekét, ha nálunk vannak nem is engedi hozzám, ha segíteni szeretnék vagy valami, állandóan elküld, hogy nem kell segíteni. Anyának egyszer azt mondta: "Nem tudom, te hogy vagy vele, de én elsüllyednék szégyenemben, ha valamelyik gyerekem szakmunkásképzőbe menne, az olyan mint régen voltak azok a kisegítő iskolák"

2015. máj. 15. 16:31
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
85%
8: haha, te is az a típus lehetsz, mint a kérdező nagynénje.
2015. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
96%

"bárki tud mások hajaban turkalni ne rohogtess"

Ja, akkor v.színű én járok hülye helyre, mert nekem a fodrász nem a hajamban turkál, hanem levágja... Nem is tudom eddig miért nem jöttem rá, hogy valamit rosszul csinál.

:DD

2015. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
94%

És mit szól ahhoz, ha valaki, aki az ő mércéjével mérve felsőbbrendű (mondjuk három diplomája van) őt szólja le?

Pl. Gizi, neked csak egy diplomád van és csak raktárosi ügyintéző technikumot végeztél? Ez komoly? Milyen példát mutatsz így a gyerekeidnek, hisz a valamirevaló normális embereknek legalább két diplomájuk van. Én a közeledbe sem megyek többet, Csabikám, te se menj Gizi nénihez, ő egy alsóbbrendű lény, nem kell emberszámba venni. Te majd iparkodj három diplomát szerezni, én elsüllyednék szégyenemben, ha csak annyira vinnéd, mint ő.

2015. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
96%
a nagynened tenyleg egy sznob. Es a sznobok altalaban azok, akik korlatoltak es primitivek! Ne torodj vele. En nagyon nagyra becsulom a fodraszokat, m igenis nehez hajat jol vagni. Nekem pl gondor a hajam es 10-bol max 2 fodrasz kepes normalisan levagni. Es gratula az osztondijhoz. Hidd el, nem a diploma szamit az emberek megiteleseben. Ja, es mindezt egy olyasvki irja Neked, akinek doktori fokozata is van ;)
2015. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
97%
MEGÁLLNA AZ ÉLET és összeomlana a háztartásom, ha nem lennének SZAKMUNKÁSOK! mindén TISZTELETEM A JÓ SZAKEMBEREKÉ.
2015. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
89%

pont hogy a szakemberek felé kéne a világnak mennie. sok érettségizett emberrel mire menne a világ, de nem értenek semmihez...

megélni meg bármiböl meg lehet csak jol kell csinálni.

2015. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:
Anya kereskedelmi marketing szakon végzett, apa mezőgazdasági gépszerelő.
2015. máj. 15. 17:44
 18/60 anonim ***** válasza:
96%

Amikor a nagynénéd végezte az iskoláit, a szakközép után plusz egy évnyi képzéssel lehetett technikumi végzettséget szerezni, vagy szakmunkás iskola plusz két évvel...

Az se nagy durranás.

2015. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
94%

Egy jó szakmával, jó szakemberként nagyon sokra viheted.

Meglesz a gyakorlatod, vendégköröd, későbbiekben akár saját vállalkozást, szalont is indíthatsz, a magad ura lehetsz, amíg a sok látszatdiplomás állást keres vagy egy multinál kénytelen tűrni a szarságokat.

Jön majd még a nagynéni, hogy ugye drágám, levágod/fested/megcsinálod a prüntyőke haját?! Természetesen, ingyen és bérmentve.

Ne törődj vele, jön még kutyára teherautó...

2015. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
93%

A mi családunk mind diplomás, orvos, ügyvéd, jogász, mérlegképes könyvelő.

Az én szüleim orvosok. Én mégsem az orvosi pályát választottam, hanem fodrásznak mentem. A nagyapám komoly orr-fül gégész professzor, de még ő is azt mondta, hogy örül a szakmámnak mert végre lesz valaki a családban aki minden haját megcsinálja :)

Bizony ez így van. A szüleim támogattak, ma már egy kis szalon boldog tulajdonosa vagyok, sok vendéggel, sok munkával. Soha nem bántam meg, hogy nem mentem egyetemre.

Te se foglalkozz a nagynénéddel. Ha azt tanulod, amit szeretnél, ha tudod, hogy fodrászként szeretnél dolgozni sok sok éven át, akkor ne búsulj a nagynénéd idétlensége miatt. Nem éri meg. Sok sikert a továbbiakban

2015. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!