Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most tényleg megalázott a...

Most tényleg megalázott a nagynéném, vagy csak túllihegem a dolgot?

Figyelt kérdés
Fodrásznak tanulok, szakmunkásképző iskolában. Nagyon jól haladok a szakmával, jövőre (négy másik lánnyal és az egyetlen fiúval együtt) ösztöndíjat is fogok kapni. Anya és apa örülnek neki, hogy megtaláltam a számításaimat (bár azt mondták, hogy később az érettségit azért próbáljam meg), de a nagynéném szerint azzal, hogy én szakiskolába mentem, rossz példát mutatok a kisebbik (most nyolcadikos) testvéremnek. Az ő két gyerekét, ha nálunk vannak nem is engedi hozzám, ha segíteni szeretnék vagy valami, állandóan elküld, hogy nem kell segíteni. Anyának egyszer azt mondta: "Nem tudom, te hogy vagy vele, de én elsüllyednék szégyenemben, ha valamelyik gyerekem szakmunkásképzőbe menne, az olyan mint régen voltak azok a kisegítő iskolák"

2015. máj. 15. 16:31
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:
Ma életemben először csináltam melírozást :) Megdicsért az oktató hogy ügyes vagyok :)
2015. máj. 22. 10:45
 42/60 Janka néni ***** válasza:
68%

A nagynénéd buta, mint a föld? Ha vízvezeték szerelőre van szüksége diplomást keres? Az idióta.

Az a lényeg, hogy amit csinálsz, azt jól csinálod és vannak terveid, álmaid. A ma álmaiból holnap terv, holnapután megvalósítás lesz. Ha meg bejön, irigyek garmadája.

A nagynénédnek üzenem: el kéne ennek az országnak nagyon sok jó szakmunkás, ja, csak azok elmennek külföldre, ahol anyagilag is megbecsülik őket. Nekem ugyan diplomáim vannak, de nagyon örülnék, ha végre elmúlna ez a diploma istenítési kultusz nálunk.

A technikus nagynén

2015. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 Janka néni ***** válasza:
85%

A nagynénéd buta, mint a föld? Ha vízvezeték szerelőre van szüksége diplomást keres? Az idióta.

Az a lényeg, hogy amit csinálsz, azt jól csinálod és vannak terveid, álmaid. A ma álmaiból holnap terv, holnapután megvalósítás lesz. Ha meg bejön, irigyek garmadája.

A nagynénédnek üzenem: el kéne ennek az országnak nagyon sok jó szakmunkás, ja, csak azok elmennek külföldre, ahol anyagilag is megbecsülik őket. Nekem ugyan diplomáim vannak, de nagyon örülnék, ha végre elmúlna ez a diploma istenítési kultusz nálunk.

A technikus nagynéni meg vegyen már egy értelmező szótárt és nézze meg mik is voltak a kisegítőiskolák!

2015. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
84%
Megértem, hogy bánt a dolog, de egyik füleden be - másikon ki... A nagynénéd egy sznob tuskó! A szakmunkásokra szükség van, néha könnyebben el is lehet helyezkedni egy jó szakmával, mint egy tucatdiplomával. Arról már nem is beszélve, hogy a fodrászat egy szép, kreatív szakma.
2015. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:
Ezt mondta anya is, ma már többet ér egy jó szakma mint egy diploma.
2015. máj. 22. 15:47
 46/60 anonim ***** válasza:
65%
Egyszerű asszony mint a barlangrajz.
2015. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:
Kicsoda? Anyukám?
2015. máj. 22. 20:45
 48/60 anonim ***** válasza:
65%
szerintem nagynénéd
2015. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
84%

A nagynénéd szimplán hülye, saját magát minősíti.

Nekem meg azokról van meg a véleményem, akik másokat a szakmájuk alapján ítélnek meg és lenéznek.Én a helyedben olyat mondtam volna a nagynénédnek, hogy azt nem teszi zsebre.

Amúgy mesterfodrászokról még nem hallott? Némelyik életrevaló,, okosabb, gazdagabb, mint sok diplomás.

2015. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
65%
Technikusként nem tud különbséget tenni kisegítő iskola és szakiskola között? Ultra gáz! Tényleg nagyon"okos" lehet.
2015. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!