Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most tényleg megalázott a...

Most tényleg megalázott a nagynéném, vagy csak túllihegem a dolgot?

Figyelt kérdés
Fodrásznak tanulok, szakmunkásképző iskolában. Nagyon jól haladok a szakmával, jövőre (négy másik lánnyal és az egyetlen fiúval együtt) ösztöndíjat is fogok kapni. Anya és apa örülnek neki, hogy megtaláltam a számításaimat (bár azt mondták, hogy később az érettségit azért próbáljam meg), de a nagynéném szerint azzal, hogy én szakiskolába mentem, rossz példát mutatok a kisebbik (most nyolcadikos) testvéremnek. Az ő két gyerekét, ha nálunk vannak nem is engedi hozzám, ha segíteni szeretnék vagy valami, állandóan elküld, hogy nem kell segíteni. Anyának egyszer azt mondta: "Nem tudom, te hogy vagy vele, de én elsüllyednék szégyenemben, ha valamelyik gyerekem szakmunkásképzőbe menne, az olyan mint régen voltak azok a kisegítő iskolák"

2015. máj. 15. 16:31
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:
Ő az, szerinte. Bár láttam a bizonyítványát, nem voltak nagy eredményei.
2015. máj. 24. 09:23
 52/60 anonim válasza:
83%
6 éve érettségizettként mondom,hogy inkább tanultam volna szakmát anno és nemegy gyárban dolgoznék heti 8 órában minimálbérért 25 évesen.
2015. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
83%
Egy olyan iskolában tanítok, ahol van gimi, szakközépiskola és szakmunkásképzés is. A szakmunkások közt szinte minden osztályban van olyan ember, aki szorgalma, ügyessége révén a maga nemében lekörözi a gimisek egy részét is. Légy büszke magadra, hogy jó vagy abban, amit csinálsz! A nagynénéd pedig lehet, hogy egyszerűen csak irigy, mert tudja, hogy egy jó fodrász anyagilag (is) jobban él, mint egy ügyintéző.
2015. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:
Az osztályban gyakorlatból (heti egy közös gyakorlatunk van) én vagyok a legjobb, igaz had tegyem hozzá, hogy a külső gyakorlaton nagyon odafigyel rám az oktató. De elméleti oktatáson már nem vagyok olyan okos, a negyedik vagyok a tizenegyből.
2015. jún. 1. 07:31
 55/60 anonim ***** válasza:
A nagynènèdet kellene kisegìtő iskolába kūldeni, de mèg oda sem való, hisz ott is egymás elfogadására biztatnak. A másik, kérdezd meg nagynènédet, ha nem lennének kitanított szakmunkás emberek, kihez menne fodrászhoz, ki festene ki neki? de mèg az éttermekbe a szakàcsok is azok.
2015. júl. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
83%

Inkább egy jó szakmád legyen, mint egy gimnáziumi érettségi.


A nagynéni biztos háromdiplomás, 5 nyelvvizsgával, meg bolond is ... :-)


A büfé-portás-ruhatáros diploma szintén felejtős...

2015. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
66%

"Persze, nagyon szívesen, logisztikai, raktározási ügyintéző technikumot végzett"


Aha.

Aktatologató, alibi technikus.

2015. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:
Alibi technikus? Az meg milyen :)
2015. júl. 2. 17:20
 59/60 anonim ***** válasza:
75%
Mint a nénikéd! :-)
2015. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:
Ja, hogy felvág a semmire? :)
2015. júl. 2. 20:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!