Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most tényleg megalázott a...

Most tényleg megalázott a nagynéném, vagy csak túllihegem a dolgot?

Figyelt kérdés
Fodrásznak tanulok, szakmunkásképző iskolában. Nagyon jól haladok a szakmával, jövőre (négy másik lánnyal és az egyetlen fiúval együtt) ösztöndíjat is fogok kapni. Anya és apa örülnek neki, hogy megtaláltam a számításaimat (bár azt mondták, hogy később az érettségit azért próbáljam meg), de a nagynéném szerint azzal, hogy én szakiskolába mentem, rossz példát mutatok a kisebbik (most nyolcadikos) testvéremnek. Az ő két gyerekét, ha nálunk vannak nem is engedi hozzám, ha segíteni szeretnék vagy valami, állandóan elküld, hogy nem kell segíteni. Anyának egyszer azt mondta: "Nem tudom, te hogy vagy vele, de én elsüllyednék szégyenemben, ha valamelyik gyerekem szakmunkásképzőbe menne, az olyan mint régen voltak azok a kisegítő iskolák"

2015. máj. 15. 16:31
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
68%

Nagynéném magát alázta meg. Nem lehet mindenki okos, de ha valaki nem az, legalább ne reklámozza.

Mellesleg imádom a fodrász csajokat, nem kell alany tesztvágásra? :D

2015. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
85%

Micsoda sznob. Nekem diplomám van, de nem értem, miért kéne lenéznem valakit, aki teljesen tisztességes szakmában dolgozik... Egy csomóan aktatologatók s nem termelnek a világon semmit, csak bonyolítanak. Nem feltétlenül az ő hibájuk, átalakult a világ, gépesítés, nem mindenkinek jut értelmes munka...

S egyáltalán nem a végzettség magas fokán múlik egy ember értékessége, de még az okossága és az intelligenciája sem...

Terveid vannak, jól haladsz, dolgozni fogsz rendesen, ez teljesen okés. Szomorú, hogy a két gyerekétől eltilt, de ennyi, szerintem is inkább a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki...

Nyilván olyan emberek is vannak, akik intelligensek, de nem az egyetem vonzza őket, hanem egy szakmunkásképzőben megszerezhető szakma. Nincs ezzel semmi baj, főleg, hogy szakmunkásokra szükség van, az intelligenciának hasznát veszi az ember az élet számos területén. Egy igen értelmes szakmunkás nekem pozitív jelenség, nem eltékozolt elme :D

2015. máj. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, hogy általánosban viszonylag jó tanuló voltam (3, 7 - 4, 3 között mozgott az átlagom) anyáék vacilláltak is, hogy a gimibe íratnak. Végül azért lett szakmunkás a dologból, mert én mondtam nekik, hogy ha fel is vesznek a gimnáziumba, ha végig is viszem a négy illetve nyelvi előkészítő osztályban az öt évet, akkor se biztos, hogy bejutok valamelyik egyetemre. Lesz egy szakmám, amit szeretek és amiben úgy érzem hogy jó vagyok, nem egy emberről hallottam, hogy szakmunkásképzőben kezdett és utána érettségizett és egyetemet végzett, én is szeretnék egyszer leérettségizni szakma után mert mint mondtam, szeretnék szépészetet (manikűr, pedikűr, kozmetika, fodrászat) tanulni, a nagynéném szerint a szakmunkások műveletlen, koszos és buta emberek, ezért néz le engem, és apát is, meg anyát mert apával jött össze. Nem tudom ki hogy van vele, de én nem érzem magam műveletlennek, igaz kinek hol kezdődik a műveltség. Meg a fodrászat igen tiszta szakma.
2015. máj. 16. 05:44
 34/60 anonim ***** válasza:
68%
Én is szakmunkást végeztem, aztán érretségiztem le, de nem érzem magam koszosnak, műveletlennek. A nagynénéd nagyon elvan tévedve, egy jó szakmával egy nagyon jó vállalkozást lehet nyitni, pl. a tieddel is.
2015. máj. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:
Tervbe van :) illetve még álmodozok róla, egy szép kozmetikai és fodrász szalon :)
2015. máj. 16. 12:15
 36/60 anonim ***** válasza:
65%

https://www.youtube.com/watch?v=Uaqh2NDs1Wk

Ezt mutasd meg neki és utána mondja azt,hogy szégyen szakmunkásnak lenni.

2015. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 piroska és a farkas ***** válasza:
85%
Ha ez tesz boldoggá és az ügyességed is megvan hozzá, csináld! Legyél becsületes, eltökélt, nyitott a tanulásra! Ezekkel tudsz példát mutatni másoknak, akár fodrászként, akár szívsebészként teszed. A nagynénit meg magasrol le kell tojni, primitív.
2015. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy visszakerülnénk az őskorba jól mutatja a videó.
2015. máj. 16. 15:24
 39/60 anonim ***** válasza:
84%

háát egy részt a nagynénédnek nincs igaza.Nálunk a párom családja páromat és engem lenéznek csak mert nincs diplománk(pedig van érettségim vagy 3 okj-m és most grafológusit is elvégeztem)persze nem úgy néznek le hogy visszatudnál vágna hanem kétértelmű szavakkal, így csak ülök és bambulok ,de nagyon bántó ha egy családtag bánt ezt megértem, de:

-a fodrász szakma szép és jó, de nagyon jónak kell lenni belőle, mert sokan vagytok és folyton látom ahogy üzletek zárnak be, mert lényegében egymás mellett nyílnak

- a másik hogy csak azért, hogy dolgozhass még van ahol neked kell fizetned és vinned a saját vendégkörödet a fodrászatba, szóval nem olyan leányálom

- üzletet csak úgy a semmiből nem tudsz úgy kreálni hogy sokáig fenn is maradjon, minimum előtte el kéne végezned olyasvalamit ami segít eligazodni az üzleti világban(pl. adózások, költségek,jogi dolgok)

De amúgy hajrá és légy büszke magadra, csak azért írom mindezt hogy ne ess nagyon hasra az álmodozásban.(plusz mindig jól jön egy plusz szakma megtanulása ha beütne a baj)

2015. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:
Egyenlőre úgy próbálom meg hogy először megpróbálok valahol elhelyezkedni, és egy kis pénzt gyűjteni. Természetesen nem esek hasra, igyekszek mindennek utána nézni, meg mint fentebb leírtam a szakma után szeretnék érettségizni, meg még tovább menni ezen a szakterületen.
2015. máj. 17. 14:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!