Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most tényleg megalázott a...

Most tényleg megalázott a nagynéném, vagy csak túllihegem a dolgot?

Figyelt kérdés
Fodrásznak tanulok, szakmunkásképző iskolában. Nagyon jól haladok a szakmával, jövőre (négy másik lánnyal és az egyetlen fiúval együtt) ösztöndíjat is fogok kapni. Anya és apa örülnek neki, hogy megtaláltam a számításaimat (bár azt mondták, hogy később az érettségit azért próbáljam meg), de a nagynéném szerint azzal, hogy én szakiskolába mentem, rossz példát mutatok a kisebbik (most nyolcadikos) testvéremnek. Az ő két gyerekét, ha nálunk vannak nem is engedi hozzám, ha segíteni szeretnék vagy valami, állandóan elküld, hogy nem kell segíteni. Anyának egyszer azt mondta: "Nem tudom, te hogy vagy vele, de én elsüllyednék szégyenemben, ha valamelyik gyerekem szakmunkásképzőbe menne, az olyan mint régen voltak azok a kisegítő iskolák"

2015. máj. 15. 16:31
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
90%
8-as te igazi buta ember vagy! Nem is érdemel ez több szót. A nagynéni meg ne nagyon villogjon azzal a technikummal, ahogy azt előttem valaki írta, az csak egy év plusz volt a szakközép után....kívánom Neked hogy érezd jól magad abban amit csinálsz, a munkád legyen a hobbid :-)
2015. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:
Nálunk csak anyának van diplomája, apának még érettségije sincs meg, de apa is nagyon jól keres, igaz tegyük hozzá, ő külföldön (Franciaország) dolgozik.
2015. máj. 15. 18:14
 23/60 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok támogató, biztató szavakat :) Igyekszek nagyon, bevallom, nagyon örültem amikor az osztályfőnök mondta hogy ösztöndíjat kapok, anyának több kollégája mondta (mivel anya elmondta a munkahelyén) hogy gratulálnak anya igazán büszke lehet rám, és anya büszke rám apa is :)
2015. máj. 15. 18:17
 24/60 anonim ***** válasza:
86%

Megnézném a nagynénéd fancsali képét ha megnézné én kis 25 éves csitri létemre a érettségi/kozmetikus szakmunkásképzésből milyen pénzekből élek vígan :D

Ne törődj vele, csak tudatlan buta ember, a diploma észt nem ad sajnos.

2015. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék majd ezen a szakon (fodrász, kozmetikus) továbbmenni és egy kis vállalkozást nyitni.
2015. máj. 15. 18:36
 26/60 anonim ***** válasza:
76%
Mond neki hogy kíváncsi lennél mit csinálna fodrászok nélkül (esetleg műkörmösök, varrónők stbk nélkül)
2015. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
Ezen én is elgondolkoztam, mert jár fodrászhoz, meg kozmetikushoz is.
2015. máj. 15. 20:05
 28/60 anonim ***** válasza:
75%

Ha majd megy hozzád fodrászatba, csinálj neki zöld hajat lila csíkokkal :D

Vicc, egy igazi sznob szipirtyó a nagynénéd, buta és korlátolt. Lehet valakinek akárhány diplomája, a nyitottságot és a rugalmas gondolkodást nem az egyetemen tanítják.

2015. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:
Emberséget se, mert anyukámnak van olyan munkatársa, akinek három diplomája + doktorija van. De olyan paraszt, hogy szörnyű
2015. máj. 15. 20:17
 30/60 Gyémántlány ***** válasza:
89%
Még ha igaza is lenne (de nincs) akkor se lenne semmi joga beleszólni a te saját életedbe, és a döntéseidbe. Ha megkérdezted volna a véleményét, hogy "te, Gizi, szerinted ciki az, hogy fodrásznak tanulok?" és azt feleli, hogy "hát, igen" akkor még azt mondom, hogy oké, magadra vess, kellett neked kérdezni. De az, hogy csak úgy ok, és bármilyen nemű jogosultság nélkül megkérdőjelezi, nem is, BÍRÁLJA a te életedet, egyáltalán nincs rendben. Nagyon bunkó, és primitív ember, aki így viselkedik, bárki bármit mond.
2015. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!