Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meddig kell tűrni, és mit...

Meddig kell tűrni, és mit lehet tenni? Már mind a négyen elmúltunk 18 évesek. A mostoha nővérem kiborít, és senki nem tud tenni semmit. Én most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám régen meghalt, így nem is lett testvérem. Én nagyimmal éltem, de ő sajnos már három éve végleg elment. Nagyjából azóta, - mivel akkor hiteltörlesztésre el lett adva a nagyi lakása - "átmenetileg" már három éve fiúkén egy lánnyal vagyok összezárva aki a moostoha tesvérem apám új felsége hozta kis kamaszkén a családba. "Húgomat" ez nem érdekel, mert úgy kezeli a szobát mint régen amikor az övé volt csak. Az nem érdekli, hogy a fele hitelt az én örökségemből fizettük ki. Mert el ment volna ez a nagyobb lakás. De tényleg, szanaszét minden,, még jó, hogy hetente egyszer az anya nagytakarítást. Az ki is tart amÍg a "lány" ettől távol tartja magát, vagy három órát. Ha sötétben, ajtó fénynél megyek be, merta lápára meg feléred akkor könnyen mindenfelé heverhetnek a szennyes bugyijai és a szeretői fiúk, lányok némelyike amin mind át lehet esni vagy rá lehet ülni. Állítólag borderline, - bár nem falcol, - szex mániás és abban még mazochista is. Az meg már végkép botrány, hogy bár hál Isten nem akar tőlem semmit, de meztelenkedik, sőt maszturbál is amikor ott vagyok, de még mikor alszom szeretkezik is a szobában mással. És ő jár elit egyetemre. Két évig még nekem is kemény a tanulás.


Mit lehet tenni, ha apunak se ideje, és se idege nincs hozzá. Az anyának - aki amúgy meg nagyon rendes - meg mindent alátesz, amit hagy a csaj és megtehet az anya.



2015. szept. 13. 17:10
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
#9 Igen !!! , bár a Nóri is tanul, egyetemre jár. Sőt elit egyetemre. Ilyen indokkal jöhetnek fel a partnerei is tanulni.
2015. szept. 13. 18:13
 12/33 anonim ***** válasza:
69%
...istenem...ki az a Nóri???
2015. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg a mostohatestvére, nem?
2015. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak azert irtam, mert eddig nem nevezett meg senkit. Ahelyett, hogy normalisan leirna mi van, meg ilyennel is bekavar....
2015. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Mert nem egyszerűek a viszonyok.


- Nekem van apám; a "új"/"jelenlegi" neje (X) néni; és (Nóri) X néni lánya, és apám mostoha lánya nem mellesleg.

- Apámnak van "neje; vagyok neki én; és egy mostoha lánya Nóri aki X néni lánya felém tőle.

- Nórinak van egy anya, egy nevelőapja; aki utóbbi az én apám; és én "apja fia az első házasságából" - Nóri nem hirdeti, hogy neki nem vér szerinti apja édesapám.

és X néninek van egy lánya, egy férje és én a férje fia, kb mint egy kedves unokaöcs.


Még leckét írtam. Mert szétkúrták (jó csak kéz és szájt használ nem éjszakai sötétben - Miért kell ezt nekem tudnom?) , ha otthon vannak a szülők. A konyhában meg főztek. Éjszaka meg elég hosszan és gyakran tényleg kúrtak mellettem kb. két méterre. Na ez jobban zavar mint a buli, pedig rendmániás vagyok. Indulnom kell.

2015. szept. 14. 06:33
 16/33 A kérdező kommentje:
Jó feladatott, már nem leckének hívják technikumban.
2015. szept. 14. 06:35
 17/33 A kérdező kommentje:

Ezt nem lehet kibírni. Agyonütöm ezt a bolond lányt! Még aludni sem lehet. És általam vett intim kuka mellet is használt óvszerbe kell lépni. És még én szégyenkezem miatta.


Na most már tudom ez a szegénység komoly átka.


Apám anno jól kereső tisztességes ember volt, de 50+ éveresen már nem vették fel a szakmájában. Így meg nem ér rá "gyereket nevelni" rendet tartatni.


Jó tudom, ahol nagyival laktunk, ott is a volt az udvari lakásokban egy-két szobákban élő munkás család bőven. De ott legalább az anya és apa jellemzően rendet tartott a családban. Csajok és rácok akkor keféltek ott, ha nem voltak otthon a szülők, és rendet csináltak maguk után.

2015. szept. 17. 04:34
 18/33 anonim ***** válasza:
A diszlexia azt jelenti, hogy olvasási zavaraid vannak. De te írni nem tudsz.
2015. szept. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

diszlexia tünetei: "A diszlexia leggyakoribb tünetei közé tartoznak a betűtévesztések. Jellemző az olvasás lassúsága és a szövegértés problémái. A diszlexia jellemzően rossz helyesírással jár együtt. Az írás sokszor csúnya vagy akár olvashatatlan.


A diszlexia további tünetei az emlékezetzavar, a tér-iránnyal kapcsolatos nehézségek, szómegtalálási nehézség, dátumtévesztés, problémák a sorozatokkal, a nyelvi megfogalmazással, és nehézségek a nyelvi feladatokban. Gyakori, hogy a tanulási zavar nem csak az olvasás, hanem az írás (diszgráfia) és a számolás (diszkalkulia) területét is érinti.


A diszlexiások jellemzően nehezen tanulnak nyelvet; egyes diszlexiásoknak ez a fő tünete. Bár diszlexiára hivatkozva a tanuló felmenthető a nyelvtanulás alól, az egyetemi hallgatóknál felismert diszlexia esetén a nyelvvizsga alóli felmentés az illetékes személyek jóindulatán múlik.


A diszlexiás gyermeknek gyakran van az írás-olvasáson kívül is valami nyelvi problémája, de ezek nagy része kezelhető. Ritmusérzéke, mozgáskoordinációja általában fejletlen, az irányokat gyakran téveszti."


diszgráfia: "Az írás rendezetlen, kusza, nem igazodik a vonalrendszerhez; a vonalvezetés hullámzó. A betűk formája változékony; ugyanaz a betű többféleképpen jelenhet meg, és a hasonló betűk között eltűnhet a különbség. A szavak közötti távolság nagy mértékben különböző. A ceruzafogás eltér a szokásostól: a diszgráfiás görcsösen fogja az írószert, erősen rányomja a papírra, és gyakran felkapkodja. A hosszú-rövid hangok megkülönböztetése, és a hagyományos írásmód különösen nehéz a számára.


Tollbamondáskor gondolkodnia kell a leírandó betűk alakján, így lemarad. Kapkodni kezd, és elhagyja a szavak és akár a mondatok végét, vagy éppen ellenkezőleg, egyes korábban hallott szótagokat beszúr. A szóközök, a központozás és a nagybetűk elmaradnak. Másoláskor nem tud egyszerre két-három betűnél többre emlékezni, ezért szintén lelassul.


A diszgráfia azonban nem egyenlő a rendezetlen külalakkal és a rossz helyesírással. A diszgráfiásnak gondjai vannak a nyelvtani műveletekkel. Ezek megértése, alkalmazása és megjegyzése nehéz feladat számára."

2015. szept. 20. 17:32
 20/33 A kérdező kommentje:
Mind a kettőt részben kilehet nőni, kisebb részben kikezelni.
2015. szept. 20. 17:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!