Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Apukám összejött a mamámmal,...

Apukám összejött a mamámmal, aki anyukám édesanyja, ebből adódóan rengeteg a konfliktus, kérhetek sok-sok tanácsot ezek elviselésére? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött hogy meghalt a papám és el kellett adnunk a házunkat ahol a nagyszüleimmel anyukámmal és a tesómmal laktunk. Miután eladtuk a házat a mamám apukámhoz költözött aki anyukámnak az anyukája, mivel a szüleim még rég elváltak. Nem is volt vele probléma de 1 évvel ezelőtt szóba hozott apukám olyasmit hogy legyünk úgy náluk (apa és a mamánál amikor már ugye össze voltak költözve) mint egy család, hogy tartsunk össze. Hát nekem ebből olyasmi nem jött le hogy ők "összejönnek" undorító gusztustalan módon, és rá pár napra megláttam őket akkor amikor elmentem valahova és vissza szaladtam, hupsz egymás karjaiban had ne mondjam tovább... Kiakadtam, összezavarodtam, nem tudtam mitévő legyek, eljöttem otthagytam mindent nem tudtam hova tenni. Ezt lerendeztük utána, 1 évig magamba folytva így éltem velük, persze mindig csak napokat voltam velük 1 héten, mivel anyukámmal lakok és suli miatt is... Mindigis bántott magamba, de hiányoztak nekem és félre tettem.

Na a jelen... Szóval sokszor éreztem úgy hogy a mamám amolyan vetélytársként néz rám, sokszor ordibált és kiabált, piszkált amikor elmentem hozzájuk, úgy éreztem magam hogy nem akarja hogy ott legyek, de volt olyan is hogy direkt szította köztem és apa közt a tüzet. Jelen pillanatban apukámmal 3 hete nem beszélek főként miatta, mert anya és apa gyerektartási hülye pénzelései köztem mennek át mint valami posta és a félreértések miatt ki a hibás? Én! persze.. Ki más? Gondolom a mamám rátett 20 lapáttal, rám beszélt, minden. Egy nap utána elmentünk hozzá, feljött erről a szó, apát védte, hatalmas vita lett, engem úgy megbántott, olyanokat vágott a fejemhez hogy csak a pénze miatt kell nekem apa és hogy hozzá is csak enni megyek mert főz (anyukám 2%-ot lát és nem tud főzni, kihasználja hogy ő tud...)mindent a fejemhez vágott, iszonyú rosszul esett, és betelt a pohár, megmondtam neki hogy nézzen magába, a papa mit szólna ha látná mi lett belőle, hogy szégyellje magát... Ezután eljöttünk inkább mert nagyon vitatkoztunk, nem akartunk tovább veszekedni eljöttünk, hallottuk hogy elkezdett sírni utána és kiabálta hogy rohadjak meg. Azóta sose látogattam meg( 2 hete már) csak 1x 1x vittem ki a testvérem hozzá hétvégén de semmit nem beszéltünk kb, azonban ma szintén elvittem a kistesóm hozzá, influenzás 39 fokos lázzal kellett elvinnem mert ő nem képes érte eljönni (nem idős, (60) van jogsija, fitt, fiatalos) kértem jöjjön el érte mert nagyon szédülök így nem akarok autóba ülni de nem nem nem, vigyem én. Vittem, hát előttem ment akkor ért haza , mégis csak volt képes autóba ülni, csak az én kérésemnek ne tegyen eleget. Testvérem mondta neki 6 éves létére hogy mama miért nem jöttél el értem? És mert hogy én úgyis hozom, meg barátoméknál voltam hétvégén akkor ide is el tudom hozni. Közöltem vele barátoméknál voltam igen, hogy ne legyek egyedül itthon betegen (mert anya nem volt itthon) ők nagyon rendesek voltak, mamája főzött nekem húslevest, adtak mindent, sose éreztem ilyen szeretetet mostanában. Ezt közöltem vele, erre megkaptam hogy "én nem főztem levest?!?" - engem nem hívott fel hogy főzött, nem hivott hogy menjek, pláne azok utánhogy mennék hogy kijelentette hogy enni megyek hozzá... Többit nem részletezem így is hosszú a sztori, telefonba anyukámmal közölte miután haza értem hogy ekkora egy hülye vagyok hogy megint beteg vagyok és hogy el sem hiszi, mindig beteg vagyok, és mindent amit el tudtok képzelni. Ezek után én sírtam itthon, hogy nekem ilyen mamám van... Nem hiszem el.. Nem tudom feldolgozni, imádom őket, apát és a mamát is, de egymásnak valók tényleg. Mégis valami ötlet? Nem megyek hozzájuk el többet az biztos, tesómat megoldom bárhogy de nem viszem őt se, max eljön érte. Annyira leamortizál engem ez, érettségi előtt vagyok és minden este sírok már mert egyikük mindig bántott az elmúlt hetekben. De semelyiküket nem akarom látni, mégis hiányoznak. Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek, ez nem normális dolog amit leírtam de nem tudom felfogni hogy ez az én családomban van :(



2016. márc. 7. 23:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Még azt leírnám hogy papámmal rettenetesen viselkedett, semmi sem volt neki elég amit kapott,mindent megtett neki, emiatt a papa alkoholista lett(valószínűleg ezért, bár ő 1 hete közölte hogy miattunk halt meg) Amióta én megszülettem ők nem aludtak egy ágyban sem, és ha a papa megölelte akkor ellökte magától, halála előtti nap közölte vele hogy ő még mindig szerelmes belé... De semmit nem engedett neki, egy puszit sem, egy ölelést, de ami főként bánt hogy egy ágyban nem aludtak amióta az eszemet tudom, és apával együtt alszanak. Megkérdeztem apukámtól kerek perec, és a legtermészetesebb módon mondta hogy persze.. Imádtam a papámat, legjobb ember volt, lehet emiatt bánt még sokkal sokkal jobban...
2016. márc. 8. 11:15
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

"várható volt hogy összejönnek"

WTF???? Ez egy beteg és gusztustalan sztori, a saját anyósára / apósára sose néz úgy az ember... Idehányok...

Ne foglalkozz velük, bár gondolom nehéz nem ezen kattogni...

2016. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Szerintem próbáld ezt egy kicsit hanyagolni, 8 hét és érettségi most koncentrálj minden erőddel erre!! Utána majd meglátod h azalatt a két hónap alatt mi lesz... Írj nyugodtan ha gondolod... Énis egy nagy kupac veszekedés közepén vagyok szintén érettségi előtt :'D
2016. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Önismereti órán tanultuk, hogy az ember saját magát hergeli. A világ történései tőlünk függetlenül bekövetkeznek.

Tehát azt kell elgondolnod, milyen gyereket szeretnél, ha lesz neked. Hisztiset, vagy elfogadót. Olyan legyél!

Beszélj mindenkivel normálisan, mintha nem gyűlölnéd! Hidd el, előbb utóbb ők is csak normálisan tudnak hozzád beszélni. A cselekedeteik meg rájuk tartoznak, legyen az ő gondjuk!

2016. ápr. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

a kedves nagyi egy rohadt k....va.

en megmondanam az anyamnak amit tudok.

2016. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!