Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Köteles vagyok a sógornőmnek...

Köteles vagyok a sógornőmnek odaadni a gyerekem kinőtt dolgait?

Figyelt kérdés

Anyósomnak a lánya a mindene. Sajnálatos módon elég közel lakunk egymáshoz, ők meg együtt laknak anyósomékkal.

Az ő lánya 5 hónappal kisebb az én lányomnál.

Már a terhesség alatt is sokszor elment 1-1 véletlen beszólás, hogy ez meg az milyen jó lesz majd nekik ha már nekünk nem kell.

Nem akartam bunkó lenni, így ezt akkor elengedtem a fülem mellett.

Viszont azóta szó szerint harcban állunk.

Hogy milyen szemét vagyok, hogy nem adom oda a kinőtt ruhákat, a babakocsit(vettünk másikat), játékokat stb.

A férjem is már számtalanszor ült le velük beszélni, hogy miért nem és állítsák le magukat mert nem vagyunk segélyszervezet. Akkor ideig óráig rendeződik a helyzet, de mindig újra kezdik.

Már a lehető legjobban próbálom őket kizárni az életünkből, de 100%-osan nem tehetem meg.

Az okok amiért nem adom oda a dolgokat: mi is szeretnènk mèg gyereket és neki nagyon jók lesznek még ezek a ruhák; általában új ruhákat veszünk amikre vigyázunk már amennyire lehet; illetve nem nekünk kell ellátni őket ruhával mi se kérünk senkitől segítséget.


2016. jún. 23. 08:48
1 2 3 4 5 6
 31/55 acelsziv ***** válasza:
93%
Láttunk már itt olyan kérdést is, amikor a kérdezőnél megjelent egy pár, hogy akkor ők vinnék a teljes babafelszerelést ágyastól, babakocsistól, ruhákkal, játékokkal szóval cakkompakk. Mert kiderült, hogy anyóspajti szépen nekik ígért mindent. Nyilván üres kézzel távoztak, de ezek után a kérdező is volt minden, csak jó nem.
2016. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is vannak kéregető rokonaim, nemrég az egyikükről kiderült, hogy a ruhákat, amiket kuncsorog, turiba adja be pénzért...
2016. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
16%

Nem, 26, te nézd csak: Amikor nekünk kellett a következő babánál, visszakaptuk


Mi a francért pakoljam a szekrényben azokat, amikor majd talán egy-két-öt év múlva lesz szükségem, ha addig más használni tudja?


Nem csoda, hogy ennyi savanyú, megkeseredett, depressziós van ebben az országban... nehogy segítsetek valakinek, á, eszetekbe se jusson, családi összetartás meg pláne nem kell.

2016. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen követelőző embereknek nem adnék semmit. Nem is értem, hogy mit képzelnek. Mondanám, hogy kölcsön lehetne adni pár cuccot, amíg nektek nem kell és tartósabb dolog, tehát 3 gyereket is ki kell bírnia, de én nem bíznék benne, hogy ezzel a "nekem minden jár" felfogással vigyáznának rá, vagy egyáltalán gondolnának rá, hogy vissza is kéne adni...


Teljesen igazatok van, ne hagyjátok magatokat. Eszem megáll, hogy anyós nyakára szülnek és még a babacuccokkal is mást akarnak lehúzni.

2016. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
73%
# 33 Időpont ma 12:49 - TI VISSZAKAPTÁTOK, de a kérdezőéktől a rokonk folyamatosan kéregetnek, és feltételezem, nem lennének aggályaik, ha úgy ismernék őket, hogy visszakapják amit KÖLCSÖN adnak. De az is lehet, hogy már készülnek a kistesóval, és azért akarják még maguknak tárolni ezeket. Ez nem derült ki, de miért ne lehetne? Több ismerősöm is van, akiknél gyorsan egymás után jöttek a gyerekek.
2016. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
22%
Gyozkodhetitek a 33-ast, de ettol meg fenen talta a szoget. Nem jelen esetrol, hanem ugy altala ossagban beszelek. A mai szulo generacio tagjainak jelentos resze szociisan erzeketlen, erzelmileg elmaradott. Ezert oszlik ket taborra, a "keregetokere" es a "marpedig ez mind az enyem, nem adom" tipusu emberekre. Normalis, ep felfogaysal es csaladi hatterrel rendelkezo (mint pl a 33-as), mar alig van, pedig ez klene ahhoz, h lelkiekben, mentalisan kiegyensulyozott kozegben nevelkedjen a kisgyerek. Az, ami itt mindket oldalrol megy beteges, szanalmas es elkeserítő.
2016. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 acelsziv ***** válasza:
85%
Azért tegyük hozzá, hogy még a legszociálisabb ember - ha van egy kis józan esze - sem fog bárkinek csak úgy odaadni dolgokat. Nálunk a babaruhák nagy tömegben áramlanak jobbra balra, mert bízunk egymásban és tudjuk, hogy visszakapjuk amit odaadtunk. De van olyan ember akinek akkor se adnák ha két mankóval jönne könyörögni mert tudom, hogy többé nem látnám a dolgainkat.
2016. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk én sem értem, miért nem adja oda a kérdező.

Ha csak 5 hónappal kisebb a sógornő gyereke, akkor bőven kinövi ő is, mire nekik a második gyereknél szükségük lesz rá. Legalább addig sem kell tárolni.

És a legtöbb ruhát nem hogy egy, de két baba sem hord el. Rengeteg ruhát kaptunk egy ismerős asszonytól, akinek két fia már hordta azokat, de általában ő is már úgy kapta őket a sógornőjétől. Tehát 3 vagy 4 gyerek hordta már a miénk előtt. És többsége olyan szép, hogy boltban sem vennénk különbet.


Szóval, nem köteles a kérdező odaadni, de sok oka nincs, hogy megtagadja a kérést. Legfeljebb a zsigeri utálat, amit nők egymás iránt nagyon tudnak érezni...

2016. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
83%
Anyukámtól számtalanszor hallottam, mennyi útikönyvet kölcsönadtak rokonoknak anno, mikor én még kicsi voltam, és egyiket sem kapták vissza. Vannak ilyenek, én megnézem, kinek adok kölcsön bármit, és aki megbízhatatlan, nála elzárom a csapot, és nem érdekel, mit szólnak hozzá mások. Aki megbízható, annak adok kölcsön, ha tudok. Viszont aki nyaggat, hogy nekem úgysincs szükségem erre-arra (szerinte), vagy milyen jó lesz neki, ha nekem már nem kell, annak akkor sem adok szívesen, ha valóban nincs szükségem valamire, amire ő szemet vetett, mert ez lejmolás (főleg már jó előre) pofátlanság.
2016. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
5%
37: akkor számodra nyilván az is elképzelhetetlen, hogy adakozz Vöröskeresztnek, bárkinek, hiszen nem kapod vissza.
2016. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!