Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Köteles vagyok a sógornőmnek...

Köteles vagyok a sógornőmnek odaadni a gyerekem kinőtt dolgait?

Figyelt kérdés

Anyósomnak a lánya a mindene. Sajnálatos módon elég közel lakunk egymáshoz, ők meg együtt laknak anyósomékkal.

Az ő lánya 5 hónappal kisebb az én lányomnál.

Már a terhesség alatt is sokszor elment 1-1 véletlen beszólás, hogy ez meg az milyen jó lesz majd nekik ha már nekünk nem kell.

Nem akartam bunkó lenni, így ezt akkor elengedtem a fülem mellett.

Viszont azóta szó szerint harcban állunk.

Hogy milyen szemét vagyok, hogy nem adom oda a kinőtt ruhákat, a babakocsit(vettünk másikat), játékokat stb.

A férjem is már számtalanszor ült le velük beszélni, hogy miért nem és állítsák le magukat mert nem vagyunk segélyszervezet. Akkor ideig óráig rendeződik a helyzet, de mindig újra kezdik.

Már a lehető legjobban próbálom őket kizárni az életünkből, de 100%-osan nem tehetem meg.

Az okok amiért nem adom oda a dolgokat: mi is szeretnènk mèg gyereket és neki nagyon jók lesznek még ezek a ruhák; általában új ruhákat veszünk amikre vigyázunk már amennyire lehet; illetve nem nekünk kell ellátni őket ruhával mi se kérünk senkitől segítséget.


2016. jún. 23. 08:48
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
85%

Hát én őszintén szólva tuti megkérdeztem volna nyíltan tőlük, hogy mégis mi a sz@rra vállaltak gyereket, amikor még babaruhára sem telik, mert nem nektek kell az ő gyereküket ruháztatni, mert nem ti vagytok a szülei.

Sértődjenek is csak jól be, legalább leállnak a pofátlan követeléssel. Az ilyet sajnos normális hangnemben nem lehet elintézni. Ignorálni lehet, de azt sem bírja az ember a végtelenségig. Egyszerűen mondjátok a képükbe, hogy pofátlan bunkók, akik a 0-ra vállaltak egy gyereket, és hogy hiába kuncsorognak, tőletek akkor sem kapnak semmit.

Nem kell szépíteni, nem kell kíméletesnek lenni. Ha ők így, ti is úgy.

2016. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
91%

"Már a lehető legjobban próbálom őket kizárni az életünkből, de 100%-osan nem tehetem meg."


Miért ne tehetnéd? Csak azért, mert anyóséknál laknak?

Ne menjetek át hozzájuk. Ha van valami, hívjátok át anyósodékat a sógornődék nélkül, hisz írtad, közel laktok. Én még azt is megmondanám, hogy nem vagyok hajlandó anyósékhoz akkor betenni a lábamat, amikor a sógornődék otthon vannak.

Ha kérdőre vonnak, szimplán megmondanám, hogy a sógornődék nem kívánatosak a ti szemetekben addig, amíg abba nem hagyják a gusztustalan és pofátlan kunyerálást, mert ti már megmondtátok, hogy nem kapnak egy darab babacuccot sem. Pont. Ha anyósod sem érti meg, őt is lehet ignorálni egy darabig.


Nem értem, hogy egyeseket miért kellett ennyire lepontozni, pedig szívem szerint én is rákérdeznék, hogy ugyan miért is vállaltak egy gyereket, ha még a ruháztatást sem bírják önállóan megoldani.

Magatokat pedig ne hagyjátok kérdező (egyébként mi van azóta?), mert ha egyszer fejet hajtatok előtte, onnantól nem lesz megállás, aztán majd kelleni fog az összes kinőtt ruha, az iskolatáska, a tanszerek, stb.

2016. jún. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
86%

Volt itt GYK-n egy olyan kérdés, mely pont arról szólt, hogy mit csináljon az anyuka, mert KÖLCSÖNadták a sógornőnek a babaruhákat, és kiderült, hogy ők meg elkezdték árusítani a neten, és volt, amit már meg is vettek. Végül sírás-kiabálás közepette elhozták a megmaradt cuccokat a sógornőtől.


Ebből kiindulva szerintem nem a ruháért kapálódznak a sógornődék ennyire, mivel gondolom most sem meztelenül futkározik a gyerekük, tehát a ruházkodást valahogy így is megoldották. Amondó vagyok, hogy azt akarják, hogy odaadjátok nekik, ők meg majd szépen eladják másnak, hasznot húznak belőle, őket meg nem érdekli, hogy nektek meg újat kellene venni.

Az ilyen pofátlan, undorító férgekkel én minden lennék, csak könyörületes nem. Ha tőlem valaki folyton kunyerálna, felőlem lehetne akármilyen rokon, akkor is rávágnám az ajtót, és ha köszönne sem köszönnék vissza. Anyósék meg lehet, hogy azért nézik el, mert ha mellétek állnának, akkor tőlük kezdenének el kunyerálni.

2016. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim válasza:
81%
Nálunk is volt hasonló.! Én úgy döntöttem ,hogy oda adok egy-két ruhát kölcsönbe amit nem sajnálok.! Úgy kaptam vissza, hogy a foltot nem tudtam kiszedni.! Mindegyik szinte foltos vagy viseltes vagy szakadt volt mikor vissza adták.! Én utána megmondtam nekik, hogy nem adok több ruhát.! Utána persze ők is mondták hogy nekik pedig kellene.! Én meg mondtam nekik hogy nem a legdrágább ruhákat kell megvenni hanem vannak olcsóbb de jó ruhák is.! Ez nálunk is volt egy ideig.! Utána lett még két gyerkőcöm azoknak a ruháit nem adtan oda.! Én nekem 2 lányom és 1 fiam van.! A fiamon is voltak olyan ruhák amik úgymond unixex meg a lányokon is voltak fiusabb (itt a kék és zöld meg a fiusabb színekre kell gondolni). Persze vettem mindegyik új ruhákat is de ami jó állapotba voltak azokat rájuk adtam.! Meg mivel máár nem szeretnénk több babát én inkább oda adtam a barnömnek mert tudom, hogy ha esetleg vissza kérem valami oknál fogva akkor nem foltosan vagy koszosan adja majd visszam!
2017. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
0%

Nem nem vagy köteles, de a normális családojnál ez így megy. Én egy évvel vagyok kisebb az unokatesómnál és nekem is mindig ideadták az ő cuccait, ha már nem volt rá szükségük. Aztán utánam kb 10 hónappal született másik unokatesóm (ő is lány) és amiket én már nem használtam szépen visszaadtuk nekik, olyanokat is amiket én újonnan kaptam. Szóval szerintem ez a normális egy családon belül. Segíteni, ha tudunk. Ha nekünk megszületik a pici (meg 3 honap)

mi is fogunk kapni sógornőméktől. (Erre egy példa, nekik 2 hónapos a pici elmentünk együtt vásárolni, és mondta, hogy úgy nézzük, ha már nekik nem kell úgyis a miénk lesz.)

2018. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!